Battlefield 1

Discussion in 'Igre i konzole' started by bhd, Feb 1, 2016.

  1. chenta

    chenta Aktivista

    Probaj ukljuciti aa na 2x a smanjiti malo detalje pa vidi kako ide. Ja sam u bf3 i bf4 uvijek ukljuceno drzao, bar meni se cini da veci efekat na grafiku ima ukljucen aa nego detalji max. A da pojede fps-ova, to jest.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni se bas cini da taj aa najvise performansi jede. BF4 gonim sve na max fhd fps odlican 80+ mozda avg al ovo je druga prica. Mislim mogu i ovo igrati sve na max fhd i kad mi prikazuje 60+fps imam onaj choppy feeling kako da to objasnim. Kad smanjim malo aa igra prodise uhvatim se snajpera ubijem 3-4 lika u roku par sekundi :D

    Interesantno dosta me ozivljavaju sto je pohvalo na trial verziju.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Skupljaju poene jaha

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Optimizacija nije gora nego za Mafiu 3..
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Izgleda da za dx12 treba mnogo jaka karta jer na dx11 high postavke aa medium ide mi ko mlijeko.
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Razlika nekih 15-20 fpsa između 11 i 12.

    Što se tiče igre, trenutno sam scout only. Ogromna razlika u prelasku sa MKII na Russian 1895.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je to ako igraš u DX11 i ako u tom trenutku nema hdd aktivnosti. :)
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja ne znam jesam li najgori igrac ikad ili sta, redovno skorovi 3-20, 6-20 i sl. :D
    Snajperi me pojedose niotkud sa velikih udaljenosti, a ako je uzmem snajper bulletdrop je poprilican, i ako pogodim uzme 70 health-a.

    A framerate definitivno opada bez obzira na postavke, mozes smanjiti postavke da ide preko 100 ali dodje scena da padne na 40-ak bez obzira.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    I ja sam se mučio i prešao sam na scouta te su sad skorovi nenormalni dobri.. evo sad game savršio na mapi Sinai Desert 46-11.

    Pogotovo kako sam ovaj Russian sniper uzeo, mnogo bolji scope. Dobar fazon kada igraš scouta jeste što naučiš gdje se kriju snajpersiti pa kasnije kada igraš bilo koju drugu klasu, obično 80% vremena znaš gdje raja kampa. Npr na Sinai Desert, puno se kampa tamo na onom kao mostiću/brijegu na kraju mape, na fortressu haos puno raje je u tvrđavi, i ono brdo preko puta tvrđave. Q. Scar vjetrenjača, i ispod nje, puno raje uvijek.
     
  10. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Mojne gledati skor. Znao sam biti jedan od najefektivnijih po bodovima na mapi (u beti) a skor ko u kanteru (užasan). Samo deri :D
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nije bas lako održati taj balans između kill-anja i zauzimanja zastavica. Obično se dosta lakše gine u ovom drugom slučaju. Ali zauzimanje zastavica donosi mnogo više poena. Ekvivalent jednom zauzimanju zastave su 4 kill-a :) (u BF4 je zauzimanju zastave ekvivalent je 2,5 kill-a).

    http://www.bfcentral.net/bf4/battlefiel ... nt-system/
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: RE: Re: Battlefield 1

    Uvezi se sa nama pacijentima sa ts ionako nam je pola klana iz austrije.

    BTW znam da tusim al eto da kazem imam bas uzasan input lag sto bi Nails rekao na dx12 bez obzira na fps dok na dx11 taj problem nemam i mnogo je bolji odziv ubi brasno :D
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Battlefield 1

    Odavno se vise bodova i na BF4 dobiva za uzimanje zastava. Ili nisi odavno igrao, ili nisi obracao paznju. Kad neutraliziras zastavu, i onda je uzmes, to izadje na nekih 660 poena ukupno cini mi se = 100 za neutralizaciju, po 10p za capturing, sto se nabere na 160p za jednu zastavu, i 400 kad je na kraju uzmes.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To da cesto idem na tudje zastavice ko muha bez glave definitivno stoji :D
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    XTRage javi se na PM da ti dam TS da igras s rajom :)
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Cudo Discord ne koristite.
     
  17. igor.g

    igor.g Komšija

    Nikad cuo za to smece tko to ba koristi, izgleda samo nuto jaki streameri :lol: Sve kobajagi ti neki kvazi voice servisi kao raptrz, ventrilo, ili krpljenje sa skypom itd., jedini pravi i ostao toliko godina popularan je TS. Sve ostalo je šega i obicni "pussy smoke" sa nekih milion opcija, flashy interfejsom i gluposti koje nikad ne koristis.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mi smo old school sve stari mlatimudani izuzev par iznimaka pa nismo ni culi za to :D
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Xbox app na Windows 10 je dobra za komunikacije.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Moja dosadasnja karijera (spoiler ispod) na Battlefieldu. Mnogo, mnogo prelijepih sati provedeno uz najbolju fransizu koju sam igrao, koju cu vjerovatno ikad igrati. Toliko finih trenutaka/zajebancije sa rajom sa kojom igram jos od BC1 dana. To be continued...
    BC1 (xbox360):
    [​IMG]
    BC1 (PS3):
    [​IMG]

    Igro sam i BF1943, ali nece da me nadje u statistici iz nekog razloga.

    BC2 (xbox360. Kao ni za BF1943, nece da mi nadje statistiku sa PS3):
    [​IMG]

    BF3 (PS3):
    [​IMG]

    BF4 (PS4). lol:
    [​IMG]