Battlefield 1

Discussion in 'Igre i konzole' started by bhd, Feb 1, 2016.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Bullet drop je zanemariv, za razliku kakav je bio u BF4. Kad tome dodas da je scope sway isto tako zanemariv, dobijes easy mode snajperisanje

    U BF4 je trebalo malo skilla da budes pristojan snajperista. U BF1 ni to malo nije potrebno.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zavisi od optike. Ako je slaba optika recimo 4x normalno da je drop manji nego na 10x. A ima dropa na vecim distancama samo moras skontati koliko.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sad partiju igram i 3 puta poginem, i 3 puta po 2-4 random medika oko mene, i niti jedan revive. Hahahaha. Ja skidam BF4 opet. Tamo je timska igra svjetlosnim godinama ispred ove na BF1.

    BF je sa BF1 postao cisti casual gameplay.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma to je normalna pojava, ni ne cekam revive... Jos u beti nije bio onaj indikator kad nekom treba revive, zamisli da je na tome ostalo. Sto se snipera tice, gledam neki youtuber igra Rush cini mi se, 12v12. Uzeo pumparicu, ode u brda i ubije 7 snipera jedan do drugog. Znaci vise od pola tima. I zamisli nadjes se u takvom timu i ocekujes nesto timski. Ko moze igrati, a da ne misli na pobjedjivanje, onda moze uzivati. Ali kome god je stalo do pobjede, samo popizdit
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja kad sam medik, ja sam uvijek iza ostalih i gledam da healam i ozivljavam, ubijam kada ne treba nikom pomoc, pa kad onda ja poginem i vidim medike oko sebe valjda isto ocekujem, ali jok, svi gledaju da kill ugrabe prije nego da pomognu saigracu.

    U sustini, tim od 32 igraca je spao na to, da sto tvoji jarani u squadu (samo raja, kad su randomi isto tu, kao da i nisu) urade za tebe, to je to. Od ostalih 27 igraca nemoj nista ocekivati. Ja nisam navikao na takav Battlefield. Meni je tako strasno frustrirajuce igrat, kad imas 27 statista u ekipi.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jedini nacin kako vidim da bi mogao umanjiti stres debilnih ekipa, je da igram na manjim serverima, 20 v 20, ili Rush 12 v 12, gdje 5 ljudi onda moze puno vise imati uticaja, i nebi se zavisilo od ostalih toliko,
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    to se vuce od bf3 >DS
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Poceo sam da se treniram da me ne zivciraju stvari previse, kao losi saigraci, ili timska igra. hahaha. Koliko kukam rekao bi covjek da mi uzasno ide na BF1, i da gubimo sve partije:

    Wins: 160
    Losses: 60
    Win: 72%

    Kills: 5758 (od toga samo 1000 vozilima)
    Deaths: 1518
    K/D: 3.8
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nema sanse da bi imao takve statse na pc
    Bas dobri igraci imaju kd 2 a preko samo ako kempas u vozilima tesko ako napadas objectivs.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gdje nema sanse, evo ovi youtuberi sve tipa 50-5 score. Ako u timu igras, imas 1-2 medica, ne moze vam niko nista. 5 organizovanih ljudi moze dominirati mapom
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Battlefield 1

    Ne znam zasto je to vazno, ali dobro vidovita Dzemila. :D Meni je dovoljno da sam pristojan na PS4, jer tu igram, i ne planiram prelazit na Mustard Race. Na PS4/BF4 sam bio top 400 igrac, od 200K igraca. Ako tako zavrsim i BF1/PS4 karijeru ja presretan. :)

    Jedini put kada sam igrao BF, ili bilo koji FPS MP generalno na PCu je bila BF3 beta, ili closed beta, i imao sam 2 K/D.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa nabijem ja s tenkom bez beda 30 kills strejk i jedino ako stalno cekas tenk mozes al ako igras objective bas teško jer gine se dosta.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    A ti kao zamisljas da na PS4 svi stoje okolo samo da ih ja upucam? :D 64 mayham kako god okrenes. Nije BF samo ciljaj i pucaj, treba znati pametno igrati. :)
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Imam osjecaj da je na PS lakše igrati starijim igračima, jer je od ukupnog broja igrača najveći broj dječurlije koji nemaju pojma o igranju niti znaju šta treba raditi u igri. Kupio mu tata/mama/tetka PS4 i on piči. To je manje izraženo na PC jer djeca manje koriste PC pored mobitela, i još manje na njemu igraju igrice, nego što je to bilo ranije.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pametni ps4 polovan 400km pice sve igre...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Battlefield 1

    A normalno je da sto si stariji, imas vise iskustva znanja u igrama, ili ovom slucaju BF. Valjda sam sta naucio u ovih 6K sati na Battlefieldima. Bilo bi me sramota da nisam. :D Nije da sam bio truba na prijasnjim dijelovima, ali definitivno sam puno bolji igrac nego sto sam bio za vrijeme Bad Company 1 i 2 ere, a i tad sam bio na 2-3K/D. Vec od BF3 dana vucem slicne stats. I tad je Forza spominjao nesto kao lako je na 24 igraca serverima igrat, nema sanse da bi sa 64 igraca bio tako dobar, itd... BF4/BF1 64 igraca mayham, i imam bolje stats nego na 24 igraca serverima. :D

    Kao i na PS4, tako je i na PC sto se tice novih igraca. Tj. na svim platformama je kamara novih igraca, jer BF1 je bas privlacan za sve, i privukao je na svim platformama svega i svacega. Po vasim pricama covjek bi pomislio da nema losih igraca na PCu. :) A kad gledam ovako stream koji ponekad, a vecina ih je od PC gejmera, vidim bruku krompira kao sto ih ima i na konzolama.
    Ta djeca koju spominjes na PS4 su previse zauzeta CoDom. Doslovno im je to community postao, i vecinu ih tamo mozes naci. :D Nije da ih nema na BF, ali drze se oni uglavnom igre gdje treba 0 skilla za igranje.

    Mozes reci npr. za PC, da su bolji igraci oni koji imaju bolji hadrware: mis, tastaturu od po 100$, koji imaju stabilne/vise frejmove.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    šta dobiješ s tom tastaturom i mišem od 100$, neki dodatni skill u početku što ostali s jeftinijom periferijom ne mogu dobiti? :D

    za frame rate je tu negdje, ali nije i nužno da što imaš bolji framerate automatski ces biti bolji
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Isto sto i ovi govore da eto kao lakse na PS iz ovog ili onog razloga. :)
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Lako je kad imas igricu haha

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ne moze i jare i pare, i laptop i auto.... msm nema smisla :) :)