Battlefield 1

Discussion in 'Igre i konzole' started by bhd, Feb 1, 2016.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sutra bi trebao stici patch, a biti i maintenence (prije patcha). Navodno je veliki.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ali se mogu rentati serveri, tako da se nadam nekom no snipers serveru :D
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mi isto kontamo sebi na PS4 rentat, ali prvo cekamo feedback kakve opcije imamo, jer na BF4 na PS4 si totalno bio limitiran sta si mogao sa svojim serverom.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Odigrao par rundi, i u sustini sve sto je trebalo popravit, i dalje treba. Model 10 a hunter shotgun i dalje dere, snajperi i dalje siluju, spotanje i dalje ne radi ni blizu kako treba pa se patis da nekog spotas. Balans timova na conquestu i dalje svaku rundu nebalansiran, pa 80% slucaja dobijes da jedna ekipa dominira drugu, jer su sve tosteri na jednoj, a sve pristojni igraci na drugoj strani.

    Dodali su da mozes quit kad god nakon kraja partije, dodali da u glavnom meniju mozes stimati loadout, dodali da mozes debilima koji ne daju komande uzet squd nakon 60sec. ako ne zada komandu od kad ti trazis naredbu. To su neke pozitivne stvari. Jos jedna pozitivna, nisam primjetio da su sta dodatno pokvarili. Ali dajmo im vremena tek je dosao patch.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma popravili su oni moj qrc. Pola sata mi je trebalo da udjem jer igra odmah crasha na startu jer ne radi dx12 ako imas upaljen msi ab. Citam komentare uglavnom raji gore radi nego dosad kad su performanse u pitanju.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I FPS je losiji na nekoliko mapa. Ne znam kako im ovo uspije
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

  9. xman

    xman Komšija

    Ne razumijem cemu ovolika kuknjava oko snipera? Pa ljudi imaju pravo da igraju kako zele,platili su igru ko i vi. Tebi ako je zanimljivo ganjati zastavice,bujrum. Neko vise voli da ti prosvira glavu sa nekog brda nego da ganja neke objektive,njegov vid zabave. U BF3 kada su teknovi bili butalan op,toliki op da su unistavali sve po mapi, mah ok,M16 nevidjen op,mah ok,avionima niko nista ne moze,mah ok... Sniperi su bili toliko nerfani u BF3 nakon patcha da je to smijesno i opet su smetali. Ok razumijem,rushanje, feeling kada rushas,adrenalin te dere,i taman da zakoljes nekoga i zaokruzis kill streak od 5-6 kada,puf,skine te neko sa sniperom. Iritira i mene koji volim snipere,ali onda se presaltas i ti pa ga nadjes. Zabava?
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hajd ne kakite opet. u bf4 su 3 godine izdavali patcheve i nisu nikad rijesili sve stvari. ovdje ocekujete nakon 2 patcha, a ni mjesec nakon izlaska igre, da se rijese problemi. nikog ne branim, ali treba biti realan, a realno je ocekivati da igra izadje bugovita (tako je vec godinama) i da je popravljaju. siguran sam da su oni svjesni svih problema, i siguran sam da rade punom parom da ih rijese. nismo programeri i lako nam je pricati sa strane. siguran sam dam im ne treba da raja po njima sere, piša, pljuje itd.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Problem je @xmen, sto dosta snajpera ima sweet spot udaljenost pa one shot rade i bez headshota. Martini sve iznad 50m one shot. Prelagani za koristiti, i svi ih koriste pa conquest zna licit na TDM, gdje se samo snajpaju i nikog ne boli za zastave. Jucer igram CQL, i pada E zastava, ja sponam tamo da odbranim, kad 4 nasa snajpera leze odmah izvan zastave i gadjaju na drugu zastavu bez da se i na sekundu obaziru na tu zastavu koja je 5 metara od njih da je spase. Spotanje ne radi kako treba pa snajpera da spotas treba ti cudo, ili da je glup ko kurac pa da koristi iznad 4x optiku, pa da ga vidis.

    Kad su snajpere vec napravili op, trebali su im napraviti mode kakav da se tamo mogu napucavat i ne radit nista, a ne da onima koji se trude da igraju igru kako je namjenjena, i trude se da pobjede jebaju zivce iz brda i dolina gdje ih ne mozes vidit ni spotat. Prodaju nam stalno pricu o tome kako je BF timska ogra, i kako oni nagradjuju objective play, i onda u igru ubave tako jake snajpere. Jer logika dajsova.

    Meni bugovi i glitchevi nisu problem nego los balans, kako kitova, tako i CQ moda generalno. A samo CQ igram, jer mi je rush 24 pusto, a operations mode generalno retardiran i cluster fuk u vecini slucaja, gdje opet svi samo snajpaju.

    Jaki ovako snajperi su u potpunosti unistili teamwork na CQL.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kakva hrpa gluposti :lol:
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Znaci kolega (Najo) ima gtx 1080 najjaci model vodeno hladjenje ima 24 fps a Kolins kaze da kenjamo ahahaha
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo sta su mijenjali: https://forums.battlefield.com/en-us/di ... s-11152016

    a i tebe samire da podsjetim: https://battlelog.battlefield.com/bf4/f ... 683803785/

    smire pa ja sam sve mislio da si ti pametniji jbt. kad je gaming u pitanju imas 3 stvari: hardware (ta gtx1080) + driver + igra. driver je valjda taj koji je most izmedju igre i hardvera. serete mnogo kad poprilično ubjedljivo tvrdite da je problem samo u igri, ne spominjuci drivere. u ostalom, koju ti grafu imas? ja imam GTX 970 i imam dovoljno FPS. zaboli me qrac sto nekome igra ne radi na 1080. kad meni ne bude radila, onda cu igru pljuvati.
     
  15. veki81

    veki81 Aktivista

    Uz malu doplatu dam mu ja 7950 leti bf1 ko loooooood :mrgreen:
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa ne fakat. on se brine sto naji ne radi igra, i to mu je adut da igra ne valja qrcu. a sto je mozda najo instaliro sistem prije 2 god, sto mozda nije dobro ocistio drivere... ma nema smisla uopste diskutovati o tome ba. cak i da nadje dokaz da nikome igra ne radi na gtx1080, to je samo dokaz za jednu seriju hardvera
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Seres ti, covjek ima zadnje drajvere a ti ili si corav ili trolas treceg nema. Ne radi ni meni igra radi mi losije 40 fps imam avrereage uzas radi al eto haj necu vise s tobom polemisati.

    Evo kad si tako pametan fino se na forum registruj i pomozi ljudima :smt005
    https://forums.battlefield.com/en-us/ca ... -community
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    dobro, jesi nasao dokaz da nikome ne radi igra na 1080 ili samo nailu??? jesi pogledao historiju update-a za bf4???? danas za nju tvrdite da je najbolji bf, a pogledajte kakav je bio s pocetka i kako su picili update-i. ovdje su serveri pali 2 puta u mjesec. betu si igrao normalno. igra je puna rupa i to je tacno, ali vam najvise smeta jacina oruzja. to nije rupa jaro moj. nekome je to ekstra ;) uostalom, ti nemas pojma o komunikaciji izmedju EA i AMD/NVIDIA, i sta oni planiraju napraviti, i da li je ovaj pad performansi uzrok nekakve izmjene u igri, a zbog koje ce se vidjeti poboljsanje u novijoj verziji drivera. evo nema podrske za joystick. i sta sad, trebam ja kukati i pljuvati po njima. ako je nema sad, ne znaci da je nece ni biti. idem igrati tenkom.


    EDIT: evo vidim da su ubacili podrsku za joystick.
     
  19. xman

    xman Komšija

    Mah taj famozni teamwork i BF... Nema ga,znaci nema. Uletiti na random server i timski igrati sa random likovima je nemoguce,bilo u BF3(BF4 nisam igrao al ne vjerujem da je situacija bila drugacija) izuzev ako ne dogovoris sa svojom rajom i tako igrate. Avioni ganjaju avione ili deru pjesadiju,tj ubiru kilove,po cemu se to razlikuje od snipera? Beskoristan je avion kao i sniper. Nebrojeno puta kada sam se ustelio sa helikopterom da igram pa kada pohvatas fazone iz tog dijela igre vidis da se svelo na TV rakete iz svoje baze na drugi heli u njihovoj bazi,kamperi tenkovi sa 50-0 KD itd itd. Ili idu 4 medica u squadu,totalno op klasa u BF3,sa op M16-kama, bacaju healh packove i ozivljavaju se,te deru redom i 9 0d 10 njih tako igra radi killova a ne stojanja kraj neke digitalne zastavice koja se dize. Fazon je sto manji broj raje voli snipat ili ako voli nije bilo u mogucnosti biti uspjesnim sa time kao sto je slucaj sada,i iz nekog razloga je iritantnije kada te skine sniper sa 1500 metara nego kada se skine avion ili tenk koji se krije iza neke neunistive zgrade spreman svake sekunde da bjezi nazad u bazu...
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pun reddit ljudi kojima je sjeban fps poslije patcha, a bilo ih je i prije toga... I kod mene je pao fps. To sto im svaki put treba par godina da srede igru im ne ide u prilog. Valjda sljedeci put pocnes od onoga sto si naucio i popravio, a ne svaki put isto. Ako im treba 10 patcheva da bude sve ok, onda je igra prerano izasla. Ne razumijem kako neko moze dati 100KM na igru i braniti poluproizvod.

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk