Battlefield 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 4, 2011.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako si stacionaran, onda te veoma lako moze skinuti i sa main gunom, bilo kojeg aviona. On sve sto uradi je, maximalno smanji brzinu kad ti se priblizava, i ako pocne pucati na tebe iz vece udaljenosti, to mu onda dadne da na tebe u jednom naletu moze ispaliti dva punjenja. Ali nije problem ni iz jednog punjenja skinuti stacionaran tenk. Vise puta su me tako razvaljivali. :D Jos ako stavi 'Rocket Pods', onda ide jos lakse. Roket pods, su ti one rakete, sto halikopteri imaju na main gunu. To je za jet, 6ti unlock po redu. Ili 'guided missile' ... sa tom raketom kad te zvekne, odmah te moze disable, a nekad, ako te zvekne u guzicu direktno (ups :D ), moze dobiti i instant kill. ako te samo disable, onda te samo dokrajci sa main gunom. A vidim da on ima opremljene 'guided missile' ... sto onda i nije cudo da te tako lako skine.

    Nema neki oklop, koji bi ti mogao pomoci u tom slucaju. Onaj 'maintenance' ti je, da pocne brze popravljati tenk, nakon sto popusis damage, ali i to nije instant da pocne, nego treba i za to vremena. 'Reactive Armor', ti je, da mozes podnjeti vise stete od C4 i mina.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Što se pinga tiče nakon novog patcha vidiš svačiji ping samo svoj ne :D
    Ali uglavnom zadovoljan sam kažu da je 30-50ms što je super a igramo većinom na njemačkim serverima.

    @Patton2410 ja sa migovima nemam niti jedan kill, bar mislim da nemam. nemam apsolutno ništa otključano. Muka je bez joysticka igrati, imam nekakav socijalni. Mig mi služi samo kad se pokušavam popesti na antenu na CB bazi :D
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma i meni leti bez problema, ali jednostavno ne razumijem koja je to logika i smisao da ne vidim svoj ping ali zato ping ostale raje na serveru!? Evo šta veli DICE na zahtjev da se isto uspostavi "ASAP":

    Ping, Ping, Show Me My Ping.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nista, onda i tebi predstoji da izigravas kamikazu kao i ja, i da fatas da se zaljepis u avion-halikopter-tenk. :D Ja sam negdje iz 15og kamikaze naleta uspjeo da dobijem kill i unisteno vozilo. hahahahaha. Ocajna vremena, ocajne mjere. :smt003

    Ja avion koristim vise da se dovezem do objective, nego sto igram i ganjam druge sa njim. :smt005

    Ja sa F/A 18, imam 15k killova. Sa, Su-35 mislim 11, Thunderbolt, mozda 10, itd...

    Thunderbold je najbolji za skidanje na zemlji, od bilo kojeg drugog. On moze toliko usporiti, da se cini kao da se i ne mrdas. Sto daje priliku da se ko i ubije.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Burazeru s obzirom na trend, dok ispeglaju bf3 kako treba sa patchevima već će biti četvorka na vidiku. Isto je bilo i sa bfbc2, izašao patch a već svi brujali o bf3 beti...

    @Patton nešto mi se ne šmiga igrati sa avionima. Nekako sve prebrzo, više volim heli. Moguće da se sad vadim jer sam loš pilot pa mi se zato ne igra :D
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    fora je da igra je super kad su balansirani timovi tad ako ne radis ono sto ti igra nalaze nema te nidje
    te pilote koje to rade skinem za 2 sekunde imas air radar kad tako uspori odma ga nadje samo main gun na njega i gotov je za 2 sek
    te guided rakete su locate & forget ako tenk bas ne mrda onda ga je lahko pogodit al puco sam najmanje 20 puta sa njima i mozda 5 puta se desio one hit
    a da ne pricamo sto je vrlo tesko gadjati jer se mora usporiti i mora se uc u taj mod gdje vidis samo zemlju a ostali piloti te imaju serviranog
    tako da nije do igre vec do igraca je :D
    da ne pricamo sta ja sam mogu pocinit avionima sa stingerom 1 a kamoli da makar 2 ca u timu imaju stinger etc :D

    a te tenkice sa 3 cojka isto tako vrlo lahko skinuti
    samo opet se mora timski radit, minirati dje treba minirat da ne moze proc i tako dalje uglavnom

    sta reci koju poruku poslati :D learn to play dont whine :smt003 :smt003
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma nisam ni ja nesto dobar pilot aviona. Da vidis moje pocetke smijao bi se, jer od 20 prvih letova 16-17 je bilo suicide, tako sto bi se zabio u neku antenu, ili zemlju, kad sam pokusavao da skinem nekoga dole. hahahaha. Steta sto te pocetke nisam snimio, jer sam se i sam sebi smijao.

    I ja sam ljubitelj helija. Ostalo mi od BC1 dana, pa one mape 'End of the Line', preko BC2, gdje sam bio majestor za heli, a i dan danas sam.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Me na vjerujem da sam stajao jer sam odmakeo iz baze 15-20m i u, odokativno receno, 2 max 3 udara meni tenk unisten. Znaci manje od sekunde je trajao udar. Nema sanse da prezivim i da sam slucajno izasao a kamo li da nesto poduzmem. Inace nisma znao da moze i 3 covjek sjesti. Imam ja sa tenkom skinutih helikoptera sa obicnim granatama, samo me nanervira ovo. Danas se isto desilo a ovaj put dva puta u mozda dvije minute.

    A i meni je Forza muka avion. Nekoliko puta sjeo u njega ili se vozikao na nasem serveru dok smo se sakupljali. Da imam vecu podlogu mozda bi se i pokusavalo al iovako stalno dizati mis pa vracati na poziciju.. ne ide.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja i jesam govorio o situacijama ako je tenk stacionaran. Lako je pobjeci avionu ako se kreces, samo dodas boost, skreces malo, ili prikocis naglo, pa rikverc, itd. Ima taktika. Mene, u svim slucajevima kad me je skinuo avion, bilo to iz razloga jer sam bio stacionaran, jer sam bio u sukobu sa nekim pjesadincima, ili tenkovima. Uglavnom sam uvijek u pokretu.

    Tesko bi ti mene i mog prijatelja skinuo u tenku tako lako, kao sto i drugi imaju probleme, kad na nas nalete. Ja uvijek imam 'thermal optics', tako da na mine nikad skoro nisam nagazio. Mozda par puta od kako igram. Imam bruku onih 'anti explosives ribbon'. Prisunjat nam se nemogu, da bi postavili mine iza, ili C4, jer ko god je od nas suvozac, njegov je zadatak, da cuva ledja od tih kamikaza, i da popravlja. :D Znaci, svaki damage koji primimimo, bez obzira da li to bilo 5-10 ili 50%, suvozac odmah izlece i pocne popravljati. Ili cak i prije primljenog damagea, izadjemo, ako je posrijedi bitka sa tenkom-vima. Naravno uvijek idemo obadvoica kao inzinjeri. Ako bude potrebe, znamo obojica izaci pa popravljati.

    Sve je u timskom radu. A ja i ovaj prijatelj igramo zajedno od BC1 dana, i predobar smo tim. A pomaze i to sto smo obojica dobri individualni igraci. Mada, dobar timski rad moze veoma lako nadoknaditi taj neki individualni nedostatak.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nije samo to kod tebe da te skine sa 2-3 hitca. To je vjerovatno vise hitaca, ali nama nije takav osjecaj.

    3ci covjek u tenk moze sjesti, tek kad otkljuca 'CITV Station', sto je zadnji unlock za tenk. Znaci, svako ponaosobno mora imati otkljucanu tu stanicu da bi mogao uci u nju. Nije ono sad ti imas otkljucanu tu stanicu, i da ti neko ko nema to otkljucano moze uletiti. Nemoze tako.
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    a sta ako naletis na tako isto dobar tim ? pa te pogode 3 rakete odjednom javelin for example ? eto u direkt modu ili slucajno ako neko ima solfam onda dzaba ti XD team play :D gotov si XD
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma


    il zacas preletit mapu, i unistit 100 mil avion :D hahaha
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mogu jednom, ali onda obojica stavimo smoke i rotiramo se nakon ispaljenog istog. Prilagodjavanje situaciji. :)

    Nisam rekao da nas niko nikad ne skine, daleko od toga, ali ... samo sam rekao da nas nebi skinuli tako lako kako si ti opisao. ;)
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sinoc sam instalirao ove najnovije Beta Gforce drivere i imao sam pravo iritirajuci lag u BF3 na misu i tastaturi..

    Znaci ne pada FPS uopste,GPU na 99% ali prilikom npr pomjeranja lijevo - desno,zooma i sl. imao sam lag.. [Vsync - OFF kao i obicno]

    Evo prije nekolko sati vratim se na 285.62 drivere i nisam primjetio lag ili nesto slicno..
     
  15. pa nisu dzaba beta driveri,nisu ni ispeglani kako treba..ne znam gdje si poletio...
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni su najbolji prvi beta driveri koji su izasli za BF3, daju najveci score u 3DMarkovima, a i BF3 Beta je radila super.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko cekate da uletite u igru ? Meni jednom u 50 pokusaja uleti prije minute cekanja. Kliknem da se ubacim i onda surfam dok ne podje. Ima li razlike sa browserima ? Koristim FF.
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  20. NAILS

    NAILS Moderator