Battlefield 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 4, 2011.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kako stavis ono kompresovanje,quality i frame size u Afterburneru?

    Fkt imao bih epic headshotova i killova sa snajpom da postavim :D ali mi se nesto neda snimati,sa frapsom je njesra jer je limit 30 sec na free verziji a kada snima obori FPS na 30 sto je uzas..

    Da mi je nesto u pozadini da snima a da nema nekog velikog efekta na sam gameplay..
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Stoji kvalitet na 85%.. to tek sad' skuzio. A probaj sa afterom pa vidi.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    morat cu i ja snimit kako se kradu snajperima dog tagovima, a ovaj kingt se uvjek negdje sakrije pa ne moze ga niko naci :smt005

    ovo nesto nije u redu, gdje god udjem samo me kickaju :eek:
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa normalno da te kickaju, kad ti na sljemu pise NOOB :D :p :p
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo moji killovi sa jutrosnje partije.. (snimio sam 9 killova od kojih je 7 headshotova, najduzi 993m 8) )..

    Jbi ga kada sam snimao sa Afterburnerom nisam vidio da mi je opcija "Frame size" na 1/2 umjesto na "full" pa je kvalitet videa los.. :evil:

    Onda mi Windows Live Movie Maker nije htio da otvori video fajlove pa sam editovao u VideoPad editoru sto i nije bas moj izbor za ubacivanje titlova i audio zapisa..

    Drugi put ce biti bolje.. :wink:

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BgHMuG7kgxE&feature=youtu.be[/youtube]
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Joj cuj pjesme.. malo me vrati u nazad. Inace ima finih killova nego skini VideoPad Video Editor.. free je i nema problema sa citanjem MSI klipova. Tkodjer ni meni nece VLC da otvara klipove ali VideoPad uredno radi sa njiima.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa i radio sam u VideoPad editoru jer WL Movie Maker nece da otvara fajlove koje zelim da editujem.. :evil:

    Malo je nezgrapno u VideoPad Editoru ubacivati titlove i audio fajlove gdje nema one fade out opcije za zvuk da postavis na kraju videa..

    Sve u svemu,zeznuo me Afterburner i opcija "Frame size" koja je bila na 1/2 umjesto na Full pa je zbog toga los kvalitet videa..

    Bice bolje next time.. :wink:
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam kako omasi da si radio u VideoPad-u. Enivej.. selektuj pjesmu, gore u lijevom editor prozoru ce ti biti pjesma, desni klik i imas fade in/out. Postavi koliko želiš sekundi i to je to.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li neko zna sta bi mogao biti uzrok ovim problemima..

    Prvi je da zapinje kretanje. Nije onaj bug gdje zapne za nesto vec kao sto se vidi na klipu. Jednostavno štopa.

    Drugi je da podje sve nesto trzuckati. Vidi se na klipu kada ulazim u onaj vagon. Sve nesto "leta" trza ne znam ni ja sta je.

    I treci je da jednostavno sam podje u jednu stranu. Kao sto se vid ina kraju, sam je posao prema onim ormarićima. Tako zna da krene sam u lijevu stranu i slicno.

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Y7faT9MiPEo&feature=youtu.be[/youtube]

    Meni izgleda kao neki lag. Lik mi rece da mije ping oko 40.

    Nije problem stalno. Zna se desiti da je od pocetka partije, nekada sa pola partije podje zezati a nekada odigram bez problema. Znaci, kada podje zezati, manifestuju se sva tri problema.

    Takodjer, koliko sam primjetio, kada se podje manifestovati jedan od problema, igraci trzuckaju, ne mnogo ali kao da imama deset slika po sekundi i ako sam gledao sa frapsom, nisam primjetio neka velika odstupanja kada se problem desi.

    Pocelo se desavati prije nekih 2 dana.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma i meni se isto desava, ali samo na pojedinim serverima, npr onaj mTw ili kako vec na kojem svi igraju. Ping normala ali frajer zapinje bas kao na tom videu.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Znaic ipak je neki lag kako sam i kontao. Hajde dobro je pa nije do mene ako ti je bilo isto, kako kazes.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo meni se sad bf3 crashao... Također ima onaj bug kada idu 2 friendly vozila npr. 2 jeepa ili tenka jedan do drugog trza na sve strane.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    To se meni zna desiti sa vozilima. Isto je bilo i u BC2 ali mi se ovo trzanje pocelo desavati neki dan. Mozda na svakoj drugoj-trecoj partiji.
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    @ NAILS

    Ima li kakva opcija u ovom VideoPad editoru da mi ne kasapi rezoluciju u odnosu na originalni video?

    Ja video napravim sa Afteburnerom u nativnoj rezi monitora 1280 x 1024, medjutim kada ga otvorim sa VideoPad editorom onda je reza fajla manja i naravno na kraju kada save file (bez obzira sta stavio na kraju kao size,pa cak i 1280 x 1024) reza je manja od originala..

    Primjetio sam da nema vise od 854 x 480 piksela finalni video a ni video sa kojim radim nakon otvaranja u VidePad editoru..
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ocito se kvaliteta gubi procesuiranjem. Treba uzeti u obzir da je ovo free verzija koja ne dozvoljava snimanje u .mp4 formatu ili nekom drugom osim avi pa je mozda i do toga. To da je "oslabljena" po pitanju kvalitete.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma mozes birati u VideoPad Editoru kada "save file" koji ces format,FPS i rezoluciju ali kvalitet se izgubi..

    Opet je solidan program za manje zahtjevne korisnike..
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam da mozes ali ako ne dozvoljava punu kontrolu, mozda nece ni punu kvalitetu.

    [​IMG]

    Program je super samo nisam znao da ima taj problem jer sam radio sa klipovima manje rez. Recimo kada svoj 1680x1050 snimim u 720p, nije velika razlika u kvaliteti ali je ipak ima.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jos jedan video sa killovima iz danasnje partije.. (15 kills).. 8)

    Caspian border mapa.. :wink:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sinoc je bila makljaza:)))

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  20. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Kod mene igra mozda svaki 10 min gotov skroz blokira na 10-20 sekundi i onda nastavi normalno (fps sigurno pada na 1, cak me 2 puta izbacilo iz igre). Do tog momenta nema nikakvih trzanja.
    Nisam jos pokusao ove zadnje beta drivere za graficu.


    Inace preferiram vozila, pogotov helikopter.

    Sent from my GT-S5830 using Tapatalk