Battlefield 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 4, 2011.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pogodio minu :D
    Jednom sam 2 levata na isti način skinuo, trčkaraju oko mine pogodim je snajpom i bum 2 fags down haha...
     
  2. xman

    xman Komšija

    Standardno sacekas da je baci na pod... A nisam znao da C4 ostaje nakon smrti onog ko ga stavio. Jednom sam pogodio c4 paketic na tenku kog je stavio lik iz squada,doduse tenk je isao unazad i tako ga pregazio :D E sad ne znam da li taj c4 ostane tu neki kraci vremenski period ili ne,jer sam ga pogodio sekundu nakon sto ga je ovaj zalijepio.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ostane mislim onoliko dugo koliko treba da uradis ponovo spawn. Jer ako te ozivi u tih prvij par sekundi, ostaje C4. Ako zagines skroz onda nestaje. Tako je nekako bilo ..ne znam da li su opet sta prepravljali.

    Inace je to klasika sa minama. To su one sitiacje kada jedan RPG unisti tek. Registrujes samo jedan udar a zapravo digne i tvoje mine ispod tenka.
     
  4. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Uspio sam to odraditi jednom na jednoj od urbanih mapa, mislim da je Pariz mapa gdje imaju ona 3 mosta i kanal između.
    Uglavnom opalio sam RPG preko rijeke u stražnju stranu tenka. Odjednom primijetih da sam ga uništio i da mi je prikazalo da sam uništio 3 mine koje su bile u blizini tenka. Bio odličan lucky shot.
     
  5. xman

    xman Komšija

    Jedno pitanjce vezano za helije i ECM jammer konkretno. Sinoc sam ga otkljucao i bio zadovoljan time kako radi,definitivno je bolji od onih mamaca,medjutim danas kao da ne radi. Ne blokira lockanje protivnika i ne skrene putanju vec ispaljene rakete prema meni...
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ECM jammer kako sama riječ kaže ometa da te igra locka tako da ga koristiš onda kada te krene lockati a ne kasnije.
     
  7. xman

    xman Komšija

    Ometa lockanje i vec ispaljenu raketu tako sto joj skrene pravac. Tako stoji u textu kako ti Seselj kaze :D
    Medjutim ja iskoristio ga prije onog dugog pisteceg zvuka koji znaci da je lock na tebi gotov ili poslije svejdno je,pogodi me,i takodje isto se cesto desava dok trljam trbuhom pod a imam Below radar. Ne bi se ibretio da se nisam uvjerio da radi na praznom severu sa ovim jaranom.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    ECM navodno ima bug. Nekada radi, nekada ne. Takodjer ne znam da li uopste radi ako te neko laserom obiljezi manuelno.

    Below radar radi samo kada te vozila lokaju. Za stinger ne radi. Spustis ga na zemlji u lokan si opet. Da li su poslije nesto ispravili, ne znam ali mislim da nisu.
     
  9. xman

    xman Komšija

    Onda je to to,bug,jer definitivno ne radi. A below radar radi i kod helija kad te naganja i locka 100%,sve sam isprobao,za stinger ne znam. Medjutim meni danas ne radi nebitno ko me lockao. 10 sekundi on traje,i 6 treba da se opet "napuni". Znaci samo 4 sekunde si ranjiv i ako te 4 sekunde provedes belov radar bukvalno te nista sto locka ne moze skinuti. U teoriji. Mene skine ko hoce :lol:
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    dobio premium, skidaju se mape, pa konacno sa rajom zaigrati :D
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Eh još koji dan :D
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    ECM i below radar su lutrija. Nekad kad sam skroz low, pa skoro zemlju ljubim, opet me protivnicki jet ili heli zna lokati. Ne uvijek, u rijetkim situacijama, ali se desi to je sigurno. Protiv StIgli, below radar nepije vode.
    ECM je primarno da blokiras lokiranje. Da skrece rakete, skrece, ali samo dok traje, jer mozes vidjeti kako rakete kruze oko tebe dok traje ECM, cim prestane rakete ce te pogoditi u vecini slucaja ako si visoko, ako si prilicno nisko, onda postoje velike sanse da ce rakete pogoditi u zemlju dok se vrte oko tebe.
     
  13. xman

    xman Komšija

    Ovo sam i ja primjetio kada je rijec o raketama koje idu ka tebi,tj kada si vec lockan. Skrene joj putanju u 95% slucajeva ako si miran,ali ako izadjes iz onog oblacica sanse da ce te jedna od dvije ispaljene(konkretno kad je heli u pitanju) pogoditi su vece puno. Medjutim ono sto mi se desava nije normalno,jer ECM opalim prije nego me locka i odma idem below radar i dole sam par sec i opet me pogodi,sto je nemoguce. TV raketa mi se cini ko prevaga u velikom broju slucajeva jer u 1-1 sa drugim helijem moras ici visocije od njega a sok se penjes ides sporo i lakse te pogodi. Onda Lav i tunguska su veliki problem bez tv-a,pogodi je sa njom i disble je i imas vremena da je napadnes. Svaki duel ja i moj gunner kada idemo direktno na tungusku gubimo u 90% slucajeva,a onih 10 % su ako se uspijem sakriti iza neke zgrade ili slicno. Ranjiv je heli prilicno,i ocito da bi bio uspjesan sa njim moras bas biti maher.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To sto te rekate pocne fatati, iako si ti prije nego sto je zavrsen lock izbacio ECM, je najvjerovatnije do laga. I meni se to desi, da sam izbacio ECM prije nego li je lock zavrsen, pa oped se ispucavanje rakete desi. A onda pogledam na player listu, i vidim one KSA na serveru, ili Brazilce isto tako. Vecih legera nema u gaming svijetu.
    A zna mi se desiti i da ne cujem izbacivanje rakete. Znaci loka me covjek, i sad cekam da izbaci rakete, pa da ja aktiviram flares, kad odjednom samo boom, boom i disejblan sam. A i sam proces lokanja nekad zna biti extra ubrzan. Znaci u sekundi cujem lokanje i lansiranje rakete-a, a da ja i ne stignem izbaciti ECM.

    Heli je veoma ranjiv i te kako. Pogotovo sto svako hoda sa StIglom ovih dana. Ima kamara i 100col njubara, koje nosaju to noob oruzje. Jos kod nas na konzoli je samo 12 protivnickih igraca, pa zna biti ludnica lokanjem sa svih strana.
    Najbolja taktika je hit and run. Znaci bez zadrzavanja. Radis po jedan prelet, i nastavis dalje, pa kad ti se regenerira ECM/flares, vratis se na jos jedan prelet da zavrsis zapoceto. Ali ako imas dobrog gunnera, mozes dosta urtaditi u jednom preletu i rok trajanja ce ti biti produzen. Ovaj moj haver sa kojim igram u heliju u 95% slucaja, je se tako ispraksirao sa TV raketom, da kad ja radim niski prelet, iznad tenka, on ga uspije razvalitit sa TV, a ja ga vec izranjavao dosta sa rocket pods, tako da je mrtav kad ga on opali sa TV. A helice skida sa TV u nekih 30% slucaja.

    Barem je zabavno u heliju. On privlaci igrace na sebe kao govno muhe. Svi cim vide heli, najvaznije je njega skinuti. Nikad nije dosadno. :D
     
  15. xman

    xman Komšija

    Koji loadaut ti se pokazao kao najbolji? I kod pilota i kod gunnera. Trenutno kao pilot koristim guided rocket,ECM i heat seekers. A kao gunner autoloader,thermal optics i guided missle.
    A ja ne preferiram hit and run,igram agresivno,letim izmedju zgrada i gunneru uglavnom ko na tanjiru serviram killove,al je i rizicno. I naravno puno ginem :mrgreen:
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pilot: Stealth - ECM - Heat Seekers
    Gunner: Stealth - Zoom Optics - TV Misile.

    kao sto rekoh gunner sam veoma rijetko. kad sam gunner volim imati stealth, jer random piloti uvijek imaju neke divlje postavke koji ne uklucuju tu veoma vaznu postavku. Zoom optics za gunnera koristim na vecini mapa. Vidis sve kao na dlanu. Znam nekad prebaciti na thermal.

    Ja bi ti preporucio stealth da opremis sebi kad si pilot. Jer veoma cesto te ta 1-2 sec. sto ti stealth kupi, znaju spasiti od smrti.

    I ja sam agresivan. Nije kao da se sad zastekam negdje iznad, ili izvan mape, i da mi gunner roka sa TV. Uvijek je se na prvim linijama, ali si veoma korisniji ekipi svojoj sto duze ostanes ziv. Znaci ja sam izvan bitke samo dok mi se reloada ECM, i onda opet u akciju. Ili ako niko ne locka iz nekog cudnog razloga, onda se radi circle strafe gdje najveca guzva dok gunner bere killove.

    Kad se ide 1 v 1 na chopper, ja uvijek preferiram taktiku niskog below radar letenja unazad. Ne mogu te lokat a ti njih mozes. Naravno da postoji opasnost od njegovog gunnera, ali zato drzis odstojanje konstantno, gdje gunner nije toliko efektivan. Puno vece % za pobjedu u toj bitci imas na ovaj nacin. Ako si visoko 1 v 1 onda je lutrija cija ce raketa pogoditi prije, ili ciji je gunner spretniji. Ti kao pilot, nemas bas nekih puno mogucnosti u slucaju takve bitke.
     
  17. xman

    xman Komšija

    Meni se stealth pokazao kao beskoristan skroz,jer me opet svako moze spotati cim me ugleda a lockan sam podjednako brzo. Ovako mi guided rocket smanji spread raketa i vise stete napravim tenku ili bilo cemu kad ga gadjam.
    E ovo za below letenje unazad je dobra ideja kad je lokanje unazad,ali svejedno mi ne djeluje nesto ucinkovita,jucer je jedan protivnik to furao i tacno nisam ga mogao lockati ali sam ga zato izresetao main raketama i ubio 3 puta zaredom jer je bukvalo okrenut meni i jako sporo se krece pravolinijski,ono,meta klasicna. Mada ja jos ucim igrati u heliju pa ce se i misljenje mijenjati.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Vjeruj stealth puno znaci. Barem meni, jer ta sekunda, dvije koliko vec je delay... Zna cesto spasiti.

    Kao sto sam napomenuo kod niskog letenja unazad kod 1 v 1, je veoma vazno da drzis metu na odstojanju gdje gunner nije efektivan, a pilot sa rocket pods pogotovo. Jer dok ja tebe mogu lokat, ti si primoren na rocket pods, i pomoc gunnera. Isto tako mozes koristiti i taktiku da si nisko i ides u nazad, sve dok on ne ECM ili fleruje, gdje se stavljas u daleko nadmocnu poziciju, pa mozes i izaci iz below radar i sukobiti se. Tebi ostao ECM/flares za aktivirati, on bez.
     
  19. xman

    xman Komšija

    E ovo vec lajkam :D A prije par dana sam bio gunner nekom random pilotu,lvl 100 naravno,i mogu samo reci da je njegovo pilotiranje cista umjetnost,vrlo riskantno leti ko i ja al sa beskonacno vise skilla. Pregled desavanja na mapi,lik tacno zna sa koje strane napasti i izbjeci AA vozila i sakrivanje od napada aviona iza objekata i tornjeva,preciznost sa rocket podas...ma aplaudirao sam na kraju partije :D
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma ima fanatika protiv kojih ni ja ne mogu nista. Igrao sam prije par mjeseci protiv jednog na Riverside mapi. On sam u chopperu, ja sa gunnerom, i opet mu nista nisam mogao. Ili bi me sa TV razvalio, ili bi koristio tako dobro teren u svoju korist, da nisi imao nikakve sanse. Samo se covjek drzao svog dijela mape, i to skoro pa iznad svoje baze, ali malo desno prema onoj sumi sto mozes kroz drva prolaziti bez problema. A ova mapa je takva, da sa TV iz pozicije gdje je on bio kraj svoje baze, mozes dobaciti u nasu bez problema.

    Ma ima taktika dosta za koristiti, samo treba savladati. Jedna od meni najdrazih kad se zadesim visoko u borbi 1 v 1, gdje nemam vremena da se spustim below radar, je da ne ispaljujem ECM sve dok on ne ispali rakete. Onda pratim rakete, i kad budu negdje na 10-20 metara od mene, aktiviram ECM. To rakete u dosta slucaja zbuni, i nakon napravljenog jednog kruga oko helija, jedna, a u dosta slucaja i obje rakete samo explodiraju u zraku. Ova taktika, pa rekao bi u vise od 50% slucaja pali.

    Probaj, vidi hoce li tebi fercerati. :D