Battlefield 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. bug

    bug Aktivista

    Demize99 na redditu
    http://www.reddit.com/r/battlefield_4/c ... st/cc5omwq
    Tesko je ovako procijeniti recoil preko YouTube-a, ali bi bilo dobro da je recoil veci na svim puskama, posto je damage ocigledno opet dosta jak, vidjecemo u beti. Sve sto povecava TTK(time to kill), osim pretjeranog random deviationa iz BF2 je imho dobra stvar.

    Demize99 je na twitteru potvrdio da M16A3 ima samo single i burst fire mode, tj. sada je ista kao M16A4 u BF3.
    https://twitter.com/Demize99/status/377481782247297024
    Ovo je bio prijedlog od par iskusnijih igraca i u BF3, da se jednostavno izbaci M16 u full auto modu, i rijesi balans assault pusaka.

    LevelCap i Daskro misle da je mortar u ovoj verziji previse dobar, Demize je cini se spreman da nacini male izmjene.
    https://twitter.com/Demize99/status/377481598096379904
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako burst fire bude kao u BF3 ..za mene beskorisna. Ne znam da li najmjerno ili je stvar buga ali burst fire-puške zaglavljuju. Znam da se moze izvuci 1200 RPM od an94 ali jednostavno nije zanimljivo kada se puska zaglavljuje i remeti aim. U BC2 je AN94 fantasticna i nema nikakvih problema.

    Recoil izgleda veci ali ne mozes znati zbog kompenzacije igraca. Takodjer mislim da samo dva zadnja patcha nisu dirali puske. I BF3 su svaki put nesto prepravljali tako da ni to nista ne znaci.

    AS VAL bila ubitacna, dodali 10 metaka vise, poremetili recoil i sada ispada prosjek.. sto je i razumljivo. FAMAS ista priča itd itd tako da ko zna kako ce se razviti dalje.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sa AN-94, nikad nemam problema sto se tice zaglavljivanja kod burst fire mode-a. Uvijek tako koristim. Jedina puska koja mi pravi probleme je KH-2002. E, ona mi zna zaglaviti ponekad, ali nekako uvijek kad je najpotrebnije. :D
     
  4. chenta

    chenta Aktivista

    Zaglavljuju meni i AN-94 i KH-2002 pa ih i ne koristim vise :) Nekad sam znao igrati sa AN-94 na full auto..
     
  5. RaP

    RaP Komšija

    Jasta nego da zaglavi kako me to nervira, u BFBC2 totalno drugacija situacija
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja se ne mogu sjetiti kad mi je AN94 zadnji put zastekao, a nju samo koristim od assault puski. Idem na 100 stars sa njom. Vec sam na nekih 80. Doduse ja AN, skoro pa nikad ne presaugam. Daleko je efikasnija kad se fino, disciplinovano bursta, a ne da pokusavas nabiti 1200 ROF na njoj.
     
  7. bug

    bug Aktivista

    Drugi video od LevelCapa, ovaj put prikazuje sve LMG-ove

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kako mozete gledati taj silni gameplay a igra nije ni izasla. Ja sam nakon E3, i gledanja live streamova prestao gledati gameplay video-a, jer necu da saznam sve sta ima u igri bez da je u opste i poigram prvo. Pa najveca mi je draz, kad upalis novu igru i pocnes istrazivati sta kako funkcionise. A, ovako, kad se gledaju svaki dan video-a, to mi gubi draz totalno.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

  10. bug

    bug Aktivista

    Da, to je jos jedna novina u odnosu na verziju sa Gamescoma, doduse vec je to bilo najavljeno, ali nismo vidjeli kako izgleda u primjeni.
    Rijec je o klasicnom leanu, implementiranom na malo drugaciji nacin, po prvi puta u jednom BF-u. Ne vidim neku svrhu, ali mozda bude od koristi u ovom novom modu Defuse.

    Demize99 je vec odlucio, na sugestiju LevelCap-a, mortar dobija prvi nerf
    http://www.reddit.com/r/battlefield_4/c ... in_action/
     
  11. bug

    bug Aktivista

    Svi PDW-i u akciji



    EDIT:
    Daskro je postavio video koji prikazuje kako funkcionise ovaj novi mortar, koji je vec dozivio prvi nerf, cini mi se opravdano.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo jos jedan od Daskro-a:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. bug

    bug Aktivista

    A evo novi od LevelCapa - Field Upgrades



    Ovako je preglednije
    http://imgur.com/a/6cGJN

    LevelCap je iznio i svoja zapazanja i prijedloge, neki su mu dobri neki promasaj. Slazem se da bi anti-tenk na prvom mjestu trebao imati ammo za rakete, i da je ammo upgrade za supporta beskorisan, ne bih se slozio da je reduced fall beskorisan, a za potpune promasaje vidim prijedlog LevelCapa za upgrade-om koji bi davao brzi reload ili "kill flash" kako ga je on nazvao koji bi ukinuo scope glint za snajpere, to su vec stvari oko kojih je igra dizajnirana i balansirana i nikakvi upgrade-i ne bi trebali to da mijenjaju.
    Kako god Demize ima zadnju rijec.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Interesantna vijest za one koji ce uzimati BF4 za PS3 ili XBox360. Za samo 10$, igra se moze upgrade za PS4 ili XB1. Interesantna ponuda:

    [​IMG]
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, odavno je to poznato. Ista prica je i za COD GHOSTS.
     
  16. RaP

    RaP Komšija

  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. RaP

    RaP Komšija

  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne mozes uraditi preorder a da ne dobijes DLC. Svaki naruceni BF4 dobija DLC. Jedino ako ovi sta ne štele pa ne cekaju solo kljuceve bez DLC-a.

    Svakako ce se uzimati PREMIUM tako da cu ja gledati sto jeftinije uzeti vanilu svejedno da li dolazio CR ili ne.
     
  20. bug

    bug Aktivista

    Opet o cijenama, mislio sam da je napisano vec sve o tome ali izgleda da se opet pocinjemo vrtiti u krug. :)

    @nails
    Da, iz EA su rekli da uz svaki preorder ide China Rising, i kod autoriziranih distributera je to tako. Ovi shopovi, koji ne nabavljaju direktno od izdavaca, stvaraju malu pometnju kod kupaca jer uglavnom imaju u ponudi i "preorder" verzije bez dlc-a, koje prodaju malo jeftinije od onih sa dlc-om. To rade zato sto, kako kazes stele, tj. malo manipuliraju ne bi li izvukli vecu zaradu za sebe.

    BF4 sa CR je bio prije neki dan 40€ na G2Play-u, i bice vjerovatno opet, jer ce G2Play ove keyeve nabaviti na nekom trzistu gdje su dosta jeftiniji, Indija nije vise aktuelna, ali je tu sada Hong Kong :D. Naravno, zele da ih prodaju po cijeni koja ce im dati najvecu zaradu, pa ce kod njih biti jos tih fluktuacija cijena, tipa jedan dan 40€ drugi 48€.

    Najjeftniji je i dalje Meksiko, oko 60KM igra, 45KM Premium - Premium je samo u Meksiku ovako jeftin, pitanje jezika ostaje da visi u zraku. U slucaju Premiuma ne morate brinuti za jezik, jer ce igra biti na jeziku na kojem je vanilla, pa Premium mozete uzeti odakle hocete.

    Bez proxy/vpn-a, kada je u pitanju engleska verzija, najjeftinije od ovih ovlastenih distributera je na UK Amazonu 31£. Za CR postoji dilema, ali je ovaj novi digitalni servis jos u beti, s obzirom da je rijec o Amazonu trebao bi biti i dlc, tako kaze i jedan customer koji je navodno pitao za CR
    http://www.amazon.co.uk/Battlefield-4-O ... tlefield+4

    Najjeftinije kod alternativnih shopova je ta g2arena.

    Demize99 u raspravi o autenticnosti AK-12 na twitteru sa nekim Rusom
    https://twitter.com/demize99/status/378832179062910976
    :D