Battlefield 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Probao sam BF4 (hvala forza) i nisam nesto narocito odusevljen, nesto mi je sve cudno pocev od same grafike pa do samog gameplaya.

    Sto se tice performansi otprilike kao BF3, kod mene konkretno oko 100 slicica (min FPS= 78) ,sve na max, FullHD, a GPU-ovi tek na oko 75% (znaci ima jos rezerve jer procesor ne moze da izgura).
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    I nije neka razlika u detaljima, ultra:

    [​IMG]

    Medium:

    [​IMG]
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Probao sam i ja BF4,onu verziju sa SP samo :D i vidi se da je grafika nesto napucanija nego u BF3 a i performanse su mrvicu slabije jer vidim da mi sleti ispod 60 slicica ponekad dok u BF3 nikad. SP su udesili da izgleda kao MP jer imas spotanje neprijatelja pa ga jarani iz squad-a "odrade" za tebe i kao dobijaju se i poeni za svakog upucanog vonika. TEk sam na pocetku al nije lose za sad.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Odigrao sam sinoc 6-7 parija kao commander. Moras biti rang 10 ili veci da bi mogao preuzeti komandu. Meni zabavno bilo. U zavisnosti od toga koje tvoj tim zastave drzi, imas razne stvari. Uvijek na raspolaganju imas UAV scan, i EMP scan. Na zastavama se moze dobiti Cruise Missile, Infantry scan, Vehicle scan i gunship (u zavisnosti od mape). Dobijas povremeno da mozes baciti ammo/vozilo. Zadajes squadovima sta da rade.

    Imao sam triple kill sa Cruise Missile. :D

    Ubio sam svog pajdu sa ammo crate koji sam bacio kao comander. On dobio "killed in action" kad mu je pao na glavu. Bili u istoj ekipi, i on kaze de baci ammo da se napunim dok uzimam zastavu. I ja bacim direktno njemu na glavu. Ahahahahahahahahaha.

    Isto tako sam probao i mobilnu artiljeriju (Kachuska). Ista ona sto ima na Armored Kill mapama. Samo je sada puno lakse za nisanjenje, jer, kad udjes na mjesto za rakete, dobijes TV sa slikom mape, i onda samo deres. I ovo je jaka stvarcica, ali te pocnu svi ganjati nakon 3-4 killa. :D

    Jetovi... hmmm. Cudni su mi. Imam osjecaj kao da im je cruising brzina veca nego u BF3. Chopper, za sada mi izgleda kao prelagana meta za sve. Tesko se moze neko pristojno vrijeme ostati ziv u njima.

    Ima velika mana kod nas na PS3, a to je da idioti nisu dali mogucnost da kad si u menu, da mozes invite svoje jarane u squad, pa da zajedno se udje u partiju. Jedini nacin da se neko zovne, je kad si vec u partiji, ali to je tesko ustimati kad ima vise prijatelja, jer se popune mjesta za cas.
    Isto tako sam razocaran sto nema CO-OP mape.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    evo isprobao i ja.

    prvo moram da pohvalim (da se ne urekne) optimizaciju, sve na low i mogu igrati sa trenutnom konfom. osjeti se da fali rama, jer zna nekad potrajati učitavanje.

    što se igre tiče, primjetno bolja grafika, sp zasad zanimljiviji od bf3.

    jedina mala zamjerka je da je igra malo zakomplikovana što se tiče kontrola, dosta tipki je sada uključeno, mogu misliti koja zbrka vlada u multiju kad je pun server igrača :D
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  8. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    I5-2400, 7950, sve ultra i tecno pri 1440.Poneki crash, uglavno pri izlasku iz vozila.
    U poredjenju s beta, izgleda bolje I minimum FPS je visi. Dok sam cekao BF4 probao Warface a sad ne mogu ni da se nakanim.

    Serveri su se lose pokazali u startu. I ako nadjem server bez laga sto nije lako naletim na bitke bez dovoljno ticketa i match zavrsi prerano. Campaign je meni bolji of BF3 ali i dalje prekratko.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma serveri su katastrofa, stalno pucaju ccccc a isto tako i mali helic je cheat zivi. udju trojica likova, dvojica popravljaju, a jedan vozi. nista zivo taj helic ne moze oboriti haha :D
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Moze pogodak direktno sa RPG. :) Igla moze. Pravi veci damage od stingera. U dosta slucaja ubije nekog u chopperu kad pogodis. Razlika izmedju Igle i Stingera, je ta sto sa Iglom, moras konstanto imati metu u nisanu, dok ga raketa prati. Dok je Stinger lock, shoot i svojim poslom.

    Vec sam rang 22. :D Dosta puski sam otkljucao, i kako koju otkljucam, tako i probavam. Uglavnom su carbine puske u pitanju. SG553, je meni veoma dobra. Vec sam 150 killova sa njom nabio. A-91 je stabilnija i preciznija nego u BF3. AKU 12, je malo slabija od ostalih, iako ima skoro iste performanse kao SG. AK 5C je i dalje najaca, ali nju ne koristim vise bas iz tog razloga.

    Testirao sam i gaymore. Dobijes sad kill i u smrti, i to 4-5 sekundi poslije smrti. Dok je u BF3 bilo da cim umres, i gaymore ti nestane. Ovaj je cudan. Kad ga postavis, nekad se pojave kao neki konopci, vjerovatno triger kad zapnes od njih, ili je u pitanju glitch.

    A vidjeo sam jucer glitch, koji nadam se da raja nece znati exploatisati. Covjek ide kao ajkula kroz pod. Pola napolju, pola u podu, I kad sam ga pucao, nisam ga uspjeo ubiti, a on mene streso ko sljivu.

    Ako ste zainteresovani da sebi otkljucate REX pistolj. Predjite samo prvu misiju na SP. Jak je pravo.
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    ti isti glitchevi su i u bf3 bili :smt005
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Da li je iko imao problema sa startovanjem bf4 na PC ? Kliknem join server, i mogu cekat zauvijek, nista se ne desava...
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja imam problem ne radi mi Full screen imam flickr ili je crna slika.
     
  14. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Polahko, dok prvi pečevi, fixevi stignu
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Dobar je za 50 marki ba :)
     
  16. RaP

    RaP Komšija

    Haha jasta gdje si sinoc to bojkotujes nesto hehe
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Halloween. Skrsen dosao. Tu sam tunajt nadam se
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  19. Vedo

    Vedo Moderator

    meni sinoc nije bilo neta, pa sa moba tehterovao konekciju samo da uletim na battlelog i igrao single player. ne znam sta kenjaju ovi koji rade recenzije, meni je i SP ekstra, prica OK, akcija super, grafika stvarno nevjerovatna.

    super se upoznas sa raznim puskma i zoljama, pred mp.
     
  20. RaP

    RaP Komšija