Battlefield 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma BFBC2 je i dalje tito BF serijala, odigras 2-3 sata i zadovoljan nastavis sa svojim zivotom :)
     
  2. veki81

    veki81 Aktivista

    Druze problem BF-a su ograničeni igrači sa konzola od 2 igre prave jednu koja na kraju ne valja ni na PC ni na konzoli.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da su problem resursi. DICE je sada umjesto na BF-u radio ujedno i na BF4, i na MIRROR-u i na Battlefrontu. Resurs novca i ljudi je rasut. Ako se uzme novi IP, Titanfall, para nema.. može biti da je bilo. Ali mislim da je najveci problem manjak ljudi. Cim oni naprave brdo bagova sa novim pečom, tu rade dva covjeka haman.

    Dodaj tome nova generacija konzola. Valja pisati igru za 3 platforme. Nije opravdanje, nisu jedini ali sve ima svoje.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Uveo je EA i novi studio da rade na naslovu. Znaci ljudski resorsi. Mada ni to nije najbolja ideja bila. Pogotovo sto se radi o bivsem studiu 'Danger Close Games', koji je postao DICE LA. Danger Close Games, je studio koje je unistio Medal of Honor fransizu. Pogotovo sa zadnjim naslovom 'Warfigter'. A sigurno nije pomoglo ni to sto originalni DICE radi vise na svemu drugom osim na BF-u. Vec je potvrdjeno da ce DICE LA u potpunosti napraviti zadnja 2 DLC-a za BF4. Znaci originalni, DICE, je skroz digao ruke od BF4.

    Kako god, kada izadje novi BF, sigurno ga necu uzeti prvih par mjeseci. Prvo vidjeti reakciju raje. Covjek uci na svojim greskama.
     
  5. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Kad ste poceli hejtat,evo da i ja.
    EA je usro sve, ja fifu multi nisam poigro ne pamtim, bf 3 isto tako.Bf 4 mi nije ni na pameti da kupujem. Postali su ko blizzard sa wow-om.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    ..ali si ga lagano meni zavukao sa gamepadom "hamo da šutamo fife". Hahah.. ako htjednes kad probati BF4, javi, da ti posaljem acc login.

    Patton2410 - Koliko je originalnih DICE ljudi u LA a koliko novih, ptice znaju. Rade IMHO pod jednim krovom i na jednom su budjetu.

    Ali opet, samo ptice znaju ko je pravi krivac. Ja sma za da DICe ne radi novi naslov ma koliko volio njihove radove, pa ako treba i engine promjeniti i izbaciti destrukciju, sam oda vidim sta bi se desilo.

    Ali je frostbite zlatna koka EA tako da od toga barem nema nista.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U DICE LA, samo ti je glavni covjek tog studija iz originalnog, DICE-a. Ostalo su sve bivsi radnici iz Danger Close Games. Posto je DICE-u, EA, nametnuo, Danger Close, ne znam bas kako je ta tranzicija prosla. Njihovi ljudi i nisu se nesto iskazali kao dobri developeri, ako uzmemo Warfighter, kao primjer. A ta igra je jos daleko jednostavnija od kompleksnog BF serijala. Pa onda koliko god su imali uticaja na BF4, ne moze biti pozitivan, ako ne znaju sta rade.

    I oba BC naslova su napravljena kad je DICE vec usao u EA. DICE je kupljen od strane EA cini mi se 2005 ili 2006te, a BC1 i 2 su izasli 2008 i 2010. Kako su ti naslovi bili tako dobri a sada BF4 tako los, a vecinu stvari se kao razlog svaljuje na EA. Po meni DICE je otisao u klinac. Izgubili su taj svoj mojo sto su imali, ili postali previse arogantni da urade bolje. Kao slusaju community, a ono na sve na sto community kuka, to ostane ne uradjeno, nego odrade neke desete gluposti.

    Na kraju krajeva nije ni vazno ko je krivac. Ono sto je vazno je da su za sada unistili fransizu. Vidjet cemo hoce li je moci vratiti na noge sa iducim naslovom.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Po tvojoj logici onda ni BC2, i BF3, nebi trebalo da valjaju, jer su isto bili izbaceni i za konzole. BC1 je bio samo za konzole, odlicna igra, i doslovno nikakvih problema nije bilo.

    I daleko vise BF igraca ima na konzolama nego na PC-u, tako da ste vi PC igraci manjina.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    BF3 i jeste bio u ovakvom stanju na pocetku kao BF4 samo su napredovali i dobro, nije bio odron netkod jer je u startu imao pikrate 30 dok BF4 ima 10.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    BF3, novi engine, pa adaptacija na isti im je trajala par mjeseci. Kad su to malo savladali, igra je bila odlicna. Najvece stvari koje su barem meni smetale u BF3, su bila 'God' oruzja, ili ti USAS sa frag, DART kombinacija, Famas kad je tek izasao u Karkand expanziji. I na BF4 je u osnovi isti engine, ali toliko novih sra-nja u vidu bugova i glitcheva da je za ne povjerovati.

    Mozda im je levolution usrao citavu igru. Nepotrebno sranje. Npr. kad sam igrao na China Rising, gdje nema tih gluposti, uvijek sam imao najbolje iskustvo na BF4.

    Jednog dana cemo saznati pravu istinu iza BF4 fijaska.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    ..ili necemo nikada. Da se hoce najaviti BF5 cisto da znam ko sta kako radi. Ako bude ista prica da sebi uzimama volan, ili sta vec.. pa preci na neke Ž žanrove. Nemam više živaca ali nikako.

    sto se tice ostalih FPS pucačina, živsma se naigrao arena šutera cije su jel igre, 90 %dans takve, neka hvala. Eventualno RO2.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zašto igranje FPS-ova isključuje igranje vožnji i drugih žanrova i obratno? :roll:
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Zato sto BF postane zaraza, i neda ti se nista drugo igrati. :D

    Battlefielders. :)
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Najgore je što je i ovakav BF4 je trenutno nešto najbolje za PC što ima barem po mom skromnom mišljenju. Ove ostale pucačine kad se porede sa starim bfbc2 nisu ni do koljena kamoli bf3 po kojem smo pljuvali ali na kraju je bio 3x zabavniji nego bf4. Usrali su ga ovaj puta momački a moglo je to mnogo mnogo bolje da su sredili netcode i ispravili bugove na koje ih je community upozoravao. Dovoljno je u yt ukucati bf4 bugs i fino pratiti ne trebaju ti developeri. Netcode se sad ne može ispraviti koliko znam jer to se radi u startu kad se igra 'piše'. Šta je tu je keš radi svoje jer 50 eura od starih battlefieldovaca i novopečenih njubara na kraju krajeva isto vrijedi.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato sto nemam vremen. I kada se radi o multi competitive gamingu, zahtjeva bas ulaganja vremena. Vraga bih nakucao 1K sati na BF3 da sma igrao nesto drugo. Nisam kežual gejmer.
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Upravo sto Forza kaze. Nema se neka adekvatna alternativa. Pogotovo u FPS zanru. I pored toga sto je igra polu zavrsen proizvod u osnovi, ona je daleko najbolja igra u FPS zanru. CoD-u se nebi vratio, kad nebi nikad vise ni jednu igru poigrao.

    Odem igram BF3 na PS3, ali dosadno samom, jer mi je sva raja iz klana presla na PS4.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    BF u ovakvoj formi je na žalost žanr za sebe. Cim bi neko napravio nesto slicno, odmah buka "plagijati". U kompletnom cirkusu, najveci problem BF-a jeste konkurencija. Nema je.

    Meni se cak igra i BF play4free. Dobro sam se davno zabavljao na toj igri. Samo da nije u free formi i biznis modelu.

    Problem BF3 jeste manjak igraca. Igrao bih i dalje karkand i END GAME pa i AFTERMATH. Ali nema servera kako treba.

    Uci u tenk znajuci da nema ambot bazuka bilo od pješadije ili drugih vozila, prajsles. Srce mi ko kuća. I zavrsiti partiju sa 60/1.. to nema ni u jednoj igri. Doduse forza i u BF4 zavrsi sa 60/1 ali je on čiter.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Battlefield P4F je najvece smece koje sam igrao. Gameplay je katastrofa, a pusku jednu ili grindas 100 sati ili das 15-20 euri za nju (bez dodataka za pusku :lol: ).
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni je gameplay super. Pravo zabavna. Opet kazem i nakon BF3 i BF4 bih mogao to igrati. Sto se tice biznis modela, pisao sam o njemu tako da dalje nema smisla.

    I da, 20€ nije puska vec zna biti dio puške a grindas 10000 sati neces je dobiti jer je samo mozes novcem uzeti.

    A za grindanje vjeruj mi nije nista bolji PS2. Ja sam sracunao da treba oko 400h da dobijes po jednu pusku za svaku klasu. Gde su vozila i dodatci. Naravno, kada se bacis na grindanje only sa medikom, taj vremenski period je dosta kraci ali bih ja tebe pitao kakva je igra nakon 100h medic pištolja.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam imao micro-stuttering konstantno u BF P4F, trcis 15 metara pa malo preskoci i sve tako. Mada mi je tako bilo i u BF3 dugo vremena ali su sredili. A mislim da sad mozes uzeti pusku za ingame currency, preko 100k ingame currency za sto treba minimalno 100 sati. Nisam dugo igrao, ali znam da sporo ide. Onda imas dijelove za puske koji kostaju vise nego sam puska. Moze te izaci i 1000 sati da kompletiras jednu pusku ili da izvalis 40+ euri.

    Kad god sam pokusao PS2 igrati, sve se svodilo na campanje spawna. Eno i Ghost Recon je odlicna igra, pa su je usrali biznis modelom. Da uzmes zadnji tier weapoena, trebas sve prijasnje tierove kupiti. "Free to play" igre su za ljude koji mogu baciti par stotina euri na igru da bi bili bolji od ostalih. Ode offtopic, ali BF4 kakav god je, nemas za njega alternative.