Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije samo to.. ljudi se konstantno zale da ne vide protivnike. Onda su oni uveli dodatan izvor svjetlosti koji se odrazava samo na vojnike, i onda isti izgledaju preeksponirano u zatvorenom. Evo na ULTRA postavkkama:

    [​IMG]

    [​IMG]

    U dosta situacija vojnici kao da svijetle. Kada je noc, toga svjetla nema:
    [​IMG]
    A ovo sto je mutno, to je do TAA. Sva tri screena su na ULTRA. Imaju probijanje svjetlosti na par lokacija: https://image.ibb.co/nB5Yue/488_pista_show_001.jpg

    PS4: https://image.ibb.co/hNAu0K/488_pista_show_001.jpg
     
    Last edited: Sep 7, 2018
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zato su je i odgodili za hovembar, broken je trenutno. Samo je pitanje koliko mogu da fixaju za dva mjeseca.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Znajuci hitrost koju samo DICE zna pokazat kad su u pitanju popravljanje pokvarenih stvari, onda ne treba igru uzimat prije februara, marta.
     
    veki81 likes this.
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Evo odigrah jos jednu partiju, cisto reda radi.
    Odspavao, rijesio se problema s drajverima.

    Znaci vozila nisu relevantna u igri vise. Napokon su uveli odlican osjecaj upravljanja tenkom, vratili su ga na ono iz bf 1942, ali vozila kao vozila nemaju vise nikakvog uticaja na igru.
    Pjesaka ubit ne mozes, drugog tenka ubit mozes, ali zato te saspu bazuke sa 15 strana. Ovo popravljanje tenkova sa x je u najmanju ruku smijesno. Izbacicemo klasu, ali stavicemo mogucnost popravljanja. Uzas.

    Ne kontam kako su mogli ovako daleko otici od igara koje su imale odlicnu dinamiku i gameplay, samo je evolucija u grafici nastala.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator


    For all of its exciting innovations, Battlefield 5 borrows Star Wars: Battlefront 2’s worst feature


    This may be interesting in a game like Destiny where it’s mostly PvE-focused, but it has no place in a competitive shooter. Yet here we are less than a year later, and we’re looking at essentially the same horrid upgrade mechanic that rewards time spent with objective performance upgrades."

    https://www.vg247.com/2018/09/07/ba...eature-borrowed-from-star-wars-battlefront-2/
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne znam znate li ali oruzja imaju skill tree, nesto kao cod perkovi. Ima da se otkljuca redukcija recoila, brze nisanjenje, brzi meci, bolji hip fire i jos neke stari za pusku. Toliko dobro informisu o igri u igri, da sam sazno od drugih ljudi za tu opciju. Ja kontao samo vizzualne gluposti imaju kao u bf1.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Otisao BF u PM bukvalno... Pocetni load screen sa dvije zene, ili su mozda nasminkani muskarci sa perikama? Sve je moguce.

    Pocetni meni glup totalno, kao i respawn. A taj skill tree za oruzja je noob fest, kako meci mogu biti brzi? Na kraju ti lik bude kao na speedu (kao cod) sto nema veze sa BF serijalom.
    Mozda kupim za godinu poslije 10GB patcheva i kad bude dodzaba.
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

     
    RaP likes this.
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Valjda jedan htio napraviti EA Account sa imenom White man, nije proslo, zabranjena rijec

    roflmao

    kolega mi salje sliku
    [​IMG]
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Jbt ima li neko da mu se igra svidja.. a da nije novi u BF-u. Zao mi malo developera. Grafički dizajneri i animatori su bili vodeci medju MP igrama. Gdje su svi oni koji rade na frosatbiteu. Imho najoptimiziraniji engine.

    Ali ovo bi bila peta MP igra po redu iz DICE-a da ima plitak gameplay, siromasan sadrzaj koja ce se mozda svidjeti novim igracima kao BF1.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Meni je igra ok. Malo su mape ok ali not bad za betu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ove dvije mape su puno manje od onog sto ocekujemo od BF mapa. Nadam se da ce biti puno vecih mapa. Isto tako se nadam da ce ukinuti animaciju kod ozivljavanja, jer ta ista animacija ubija timsku igru, jer doslovno niko nece da te revive, posto znaju da je veca vjerovatnoca da ces umrijeti ozivljavajuci, nego da ces nekog ustvari oziviti. Ja licno sam vise puta zagino ozivljavajuci, negomsto imam revivea. Sad lagano izbjegavam, cak i jarne necu da ozivljavam.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakav si ti jaran. Medic dize poprilicno brzo. Ja dizem ko je god u zakloni dok u 99% slucajeva, niko te ne j.. ni dva posto i ako si u kući. Njima je cilj malo da uspore igru. Nije nikada prije bilo da te squad moze dizati i ako nije medic tako da nije men problem sto je ozivljavanje sporo. U suprotnom bi svakako zagino. Cijeli proces je zamisljen da uspori respawn i da se malo vise takticki igra. S toga samo i 62 metka u startu itd. Ali u praksi to nije nista dalje od COD-a. I dalje je ran n gun sa zastave na zastacu bez nekog cilja i taktike. Ja se nadma de ce neki drugi modovi biti malo "normalniji".
     
  15. RaP

    RaP Komšija

    Sa svakim novim izlaskom BF-a ljudi sve gluplji i gluplji, juce igram mrtav ko ker lezim i kucam de me ozivi kad lik kaze kako.
    Je li neko primjetio da se attachmenti mogu otkljucait preko love tj nije vise kozmetika samo da se otkljuvaca.
    Kada sam vidio fast bullets otkljucavanje tu sam crtu podvukao da necu uzeti po ovoj cijeni nema sanse cuj fast bullets ajd se goni u 3 PM

    Sto se tice igre vise lici na izaprani BF, mape su male i bezveze stvaraju koridore za prepucavanje kao i u COD-u, nije mi jasno na sta furaju ovo vise nije za mene po ovoj cijeni nikako.
    Gdje jebena mapa velicine kao Firestorm ili Caspian sta me strpas u kutiju i 3 pravca i to je to.

    Igra ide na
    i7 2600k 4,5 Ghz i R290x na 2560x1440 treba napomenut da je procesor na oko 65% a gpu na 100%.
    Ovaj proceossr je docekao i ispratio BFBC2, BFBC2 Vietnam, BF3, BF4 , BF one i sad ovaj napumpani COD
     
    forzamilan likes this.
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma i kad si medic, opet udjes u animaciju, i opet zaginem vise nego sto ustvari ozivim. Ma raji ja kazem u mickrofon da ih necu oziviti. Samo ih dizem sad ako su na safe poziciji. Ja ne znam koja im je bila zamisao, ali ono sto se ustvari dogadja je da te sad pogotovo nece niko nikad oziviti. Ako je u BF1 bilo frustrirajuce kad kraj tebe prodje medik i ne jebe te 2 posto, sad je jos vise.

    Jel im isto tako zamisao da nema svichanja iz jedne u drugu ekipu? I to ne promovise timsku igru. Sad ako hoces igrat sa nekim d9dje kao ruski rulet hoce li te baciti u ekipu sa rajom ili na drugu stranu. Ako je u protivnicku, moras quit i opet join pokusat.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako njima server lista bude ovakva..



    ..i da meni treba 3 minute da dobijem pune servere:

    [​IMG]

    ..nakon stotinu refreš klikova, ja peticu štapom necu dirati. Igram iskljucivo online naslove i ovo u zivotu nisam vidio.
    Nakon slijedeceg refreša, izgubio sam servere:

    [​IMG]
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma to je tako u svakom BF bilo iz nekog razloga. Nekad prikaze sve prazno, nekad puna lista punih servera... Sve se isti problemi provlace deceniju. Meni je dovoljno sto sam vidio ono upgrade-ovanje oruzja da ne dotaknem nikad igru.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije bio taj problem na battlelogu samo si na njemu morao skrolati do kraja da izlista servere, pa ih onda filtrirati po broju igraca. Ako ne skrolas onda ti prikaze dvadesetak servera, ali je bio nacin da se dobije lista. Ovako se syebah ziv.
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam imao problema sa serverima i na bf4

    ne znam zasto se desavalo pise da ima 64 igraca na serveru, kad udjem, tamo 15ak igraca