Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  2. NAILS

    NAILS Moderator

    BF ima mikrotransakcije od BC2. Nije to frka sve dok ne bude onako forsirano i OP kao u drugim EA igrama. Ako bude kao do sada, bice ok.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Samo me zanima hoce li lik trcati 200 na sat kao u BF1..
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada spominjes BF1, spam eksplozija u toj igri je nevjerovatan.

    Rucne bombe
    Protu-tenkovske bombe
    Mali tenkovi
    Veliki tenkovi
    Behemoth
    Avioni
    Mortar
    Voz
    ..
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    BF1 istalisem opet nakon vise od godinu ne igranja. U januaru 2017 zadnji pu igro. Udjem, odigram 2 partije, i opet je na hladjenju. U te 2 partije je jedno 500 rucnih bombi poletilo prema meni. 80% vremena sam izbjegavao granate umjesto da sam se napucavao sa drugi igracima. To nije gameplay koji me je privukao Battlefieldu. Jebo to.
     
  6. chenta

    chenta Aktivista

    BF propada lagano, sto se mene tice bf1 je zadnji koji sam kupio sve dok ne naprave nesto kao bc2 ili bf3 koji je malo losiji od bc2. Sve poslije bf 3-ce je garbage.

    Smanjili su totalno razmak izmedju release datuma, izbacuju svake godine neki bf pa kakav god da je. Nidje vise atmosfere i gempleja koji su bili specificni za battlefield, sad prave igre da bude sve u jednom, i za stare bf fanove i za cod djecu, nema sta ne natrpaju u jednu igru. Samo gube igrace da nakon godinu od release-a nema 10 servera i niko ne zna da igra i postoji.

    Negdje sam procito da ce u novom biti i loot kao u pubg. Cirkus zivi. Umjesto da su se drzali svog zanata. Jos da ne pricam sto svaki bf koji izadje bude u tom trenutku najneoptimizovanija igra na trzistu, prodje godina dana dok je srede da na nesto lici. A u medjuvremenu vec prave i novu igru.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Potpisujem sve. Samo bih dodao da bf nije propao u finansijskom smislu jer tu obaraju rekorde to je sigurno i radi toga nece nista mijenjati. Svakako poslije smeca od hardlinea i bf1 koji je bio zabavan jedno 100h ovaj serijal gubi smisao i jasan je pokazatelj u kojem smjeru ovo sve ide tako da svi ovi novi naslovi ce biti prepakovana smeca nesto malo bolje od cod smetlja za koje ne bi ni eur dao. Ja sam definitivno batalio bf serijal bar sto se pc tice.
    Ne tako davno kad bih upalio origin krcata lista svi igraju bf4 i sl. a sad nema zive duse poneko nesto igra vecina ili ne igra a oni sto igraju presli na konzole ili steam.
     
    Last edited: Mar 3, 2018
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ispade sad duže traje razvoj call of duty igre (3 godine) nego battlefield (2 godine).
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da, ono sto je vazilo za COD, sada je za BF. Mislim da se nece nista znatno mijenjati dokle god budu imali profita.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nemojte tako, oni slusaju community. Hahaha
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    DICE tim se promjenio. Sada rade na drugim igram i ne postoje vise osobe koje znaju voditi dev tim, dizajnirati mape i gameplay. Na jednom BC2 je radio David Goldfarb. Te osobe u DICE timu vec dugo nema. DICE je postao bezidejan nakon BF3 DLC-ova. A tome je vec šest-sedam godina.

    Samo ih manjak profita moze opametiti a to ce se tesko desiti obzirom na EA marketing. Cilj je napraviti easy digestible igru da se vise ljudi moze ukljuciti. Vizuelno primamljivu sa poprilicno plitkim gameplayom. U vrijeme HL, EA je rekao da su njihove igre previse komplikovane i da trebaju biti dumb down.
     
  12. igor.g

    igor.g Komšija

    Ja stvarno ne znam na sta COD "developeri" potrose 3 godine, isto vrijedi i za BF koji je trenutno 2. COD cisti reskin i reciklaza svake godine, zar ti treba 3 godine za to sa 200 ljudi u timu.
     
    Vedo likes this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije tri godine razvoj. Svake 3 godine se mijenja dev tim a razvoj moze biti godinu dana. I onako recikliraju.
     
  14. igor.g

    igor.g Komšija

    To onda ispade jos gore ako cemo po tvojoj logici. Tarlahaju 2 od 3 godine a primaju platu, posao snova ne radis a ide plata :cool:
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa naravno da se njima isplati što duže raditi na projektu i zgrnuti lovu..
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Tri godine se radi na svakom call of duty naslovu. To da se svake tri godine mijenja tim je besmisleno jer niko neće dvije godine plaćati masu developera za surfanje facebookom. Ima se tu sta raditi, od kampanje, preko zombiji i multi-player mapa pa do loot boxova i šta će biti u njima. Engine jeste isti pa se čini da je reskin.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Hajd ne budite smijesni, ima tu posla koliko hoces. Ne razvlace oni nista, a gaming industrija je uzasna po pitanju crunch time. CoD se razvija 2 godine i to je prilicno brzo za jedan AAA naslov, a i to je moguce samo za to sto imaju razvijene sve alate. Ako pocinjes od nule, pravis svoj engine, treba makar 4 godine, za MMO igre i 6+.
     
    Sena and zoi like this.
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Što ne mijenja činjenicu da su im igre smeće. Recimo zadnji cod što sam betu probao pa ja ne znam ko je tu lud ja ono ne bi majke mi igrao da oni meni plate punu cijenu igre ali svakome svoje, poštujem.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ni ja PUBG, pa eto igra par miliona u svakom trenutku :D
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa cinjenica je da je vecina mojih prijatelja presla sa preorder bf i sve moguce dodatke godinu dana prije izlazka do mozda kupim igru ako bude valjala.