Bear Grylls - Ultimate Survival

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Hansel, Jan 4, 2009.

  1. ming

    ming Veteran foruma


    Ako je nesta edukativni karakter, onda mora biti tacan i moras znati hoce li djelovati u odredjenoj situaciji. Doticni pozerski dildo uskoci u ledenu vodu iz zajebancije i onda dobije pomoc u vidu tri ljute rakijce ili tople kurave u satenskoj postelji hotela sa 18 zvjezdica.

    Od kada je edukativni karakter kostim plisanog medvjeda i kako ti on moze pomoci u sukobu sa pravim grizlijem koji te moze snaci na obalama britanske kolumbije?
    I ja cu ti peporuciti da skocis sa zgrade ako je doticna u plamenu, ali ti necu reci da sam dole postavio dusek od tajlandskih ladyboy djecaka koji ce ublaziti moj blazeni pad. Ako vodis ekipu velicine omanjeg tehvida sa sobom onda ih prikazi, ako ti je splav napravio ekspert za pravljenje splavova onda to naglasi, mojne u emisiji govoriti ''pravljenje splava bez alata je *ickin dim za mene i to je posao od pola sata''.

    Ray Mears rula.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    upravo to... ray mears je po meni puno "edukativniji" od bearsa, les stroud također.

    bears samo ždere odvratne stvari.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma


    Upravo to, Grilled Bears igra na reality show kartu odvratluka i ostalih stvari. Ako nadjes kamilu u pustinji mrtvu, zadnja stvar koju ces pojesti je ljevo mudo. Upravo nas to uci Grilani Međed u svojim pozerskim emisijama preskakanja potoka :lol:
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa fino kaze da su jedva prezivjeli ono koji su radili ono sto on radi. Znaci on bi odradio jedu epizodu i zavrsio pola godine u bolnici zboh dehidracije, izgladnjelosti, opeklinama od Sunca, ovoga onoga. Ni jedna normalna osoba ne bi pristala da "prezivljava" na TV-u sam ona osnovu onoga sto se pusti u "eter".

    Covjek fino poducava sta je jestivo a sta ne, kako napravit skloniste, kako naci "mještane", sta moze posluziti kao lijek itd itd.. a ne da stvarno dobije plikove od Sunca, od morske soli, da sse kotrlja niz planinu i slicno. Ipak on planira snimiti vise epizoda.

    Ne branim nikoga. SLazem se da pretjerue sa gadostima ali s druge strane jede ono sto nadje pa sad jel gadno ili ne.. druga stvar.

    Ali mi je smjesno kako prihvatate zdravo za gotovo. Pa na kraju krajeva, to je komercijalna telvizija.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sve je to komercijala. U prakticnom zivotu mozes iskoristiti otprilike 3% od onoga sto kaze, ali prije nego iskoristis tih 3%, ubiti ce te onih ostalih 97% njegovih savjeta koje poslusas.
     
  6. monK

    monK Komšija

    Ja i kada sam kao vidio prvi put, bez ovih de-bunk detalja, nekako nisam vjerovao da je on baš popio vlastitu pišaku ili da je iscijedio govno od slona si u usta.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    ne znam ko je od raje pricao, bila emisija o njemu jednom na Discoveryju valjda, lik je bio u specijalcima i prilikom jedne od vjezbi je pao i ostao bio nepokretan, ali uspio se oporaviti. e sad, jel bas il nije - ne znam :roll:
     
  8. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    bivsi je SAS-ovac, i tokom sluzbe je dozivio nesrecu negdje u Africi, i slomio kicmu...danas je na programu bila emisija (survival kroz Saharu), gdje je i spomenuo tu nesrecu :)

    [​IMG]
    :D
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    He served in North Africa twice. In 1996 he suffered a freefall parachuting accident in Kenya. His canopy ripped at 1600 feet (500 m), partially opening, causing him to fall and land on his parachute pack on his back, which partially crushed three vertebrae. Grylls later said, "I should have cut the main parachute and gone to the reserve but thought there was time to resolve the problem".

    Al bas mu svaka cast za ovo:

    All of Grylls' expeditions and stunts have raised money for charitable organizations. Grylls is an ambassador for The Prince's Trust, an organisation which provides training, financial, and practical support to young people in Britain . He is also vice president for The JoLt Trust, a small charity that takes disabled, disadvantaged, abused or neglected young people on challenging month-long expeditions.

    Global Angels, a UK charity which seeks to aid children around the world, were the beneficiaries of his 2007 attempt to take a powered paraglider higher than Mount Everest. Grylls's attempt to hold the highest ever dinner party at 25,000 feet was in aid of The Duke of Edinburgh's Award Scheme, and launched the 50th anniversary of the Awards. His attempt to circumnavigate Britain on jet skis raised money for the Royal National Lifeboat Institution. Grylls' Everest climb was in aid of SSAFA Forces Help, a British-based charitable organisation set up to help former, and serving members of the British Armed Forces, and their families and dependents. His 2003 Arctic expedition detailed in the book Facing the Frozen Ocean was in aid of The Prince's Trust. His 2005 attempt to paramotor over the Angel Falls was in aid of the charity Hope and Homes for Children,


    http://en.wikipedia.org/wiki/Bear_Grylls
     
  10. Hansel

    Hansel Komšija

    Bez obzira, meni su njegove emisije ekstra i svaku gledam maksimalno pažljivo. Činjenica je da se on fino pripremi za neki teren jer malo su šanse da zna svaku životinju koja nastanjuje to područje kao i sadržaj kore svakog drveta. Ali to i jeste bit, da nas, kao što mnogi kažu, edukuje. I bez obzira na sve, momak ipak (već sam to naveo) skoči u more na vanjskoj temperaturi nekih -25 i u vodu koja je na 0 stepeni.

    Ali siguran sam da bi Sulu to odradio vjesto i hrabro čak i bez kamermana. :lol:
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Za lovu koju on uzima, uz osiguranje koje ima, i ja skacem bez razmisljanja.
     
  12. Hansel

    Hansel Komšija

    Jedno je volja drugo je mogućnost odnosno sposobnost. Ja bih se lično (priznajem) skotrljao niz one litice-vodopade gdje on silazi i sumnjam da bih preživio. :) A da ne pričam o pomenutoj vodi nakon koje bi par dana ležao na plućnom i poslije toga otišao u vječna lovišta.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne kazem ja nista na cinjenicu da je on u formi i da je fizicki spreman za izazove. Samo da su emisije pune bullshita, i da ce te, u slucaju da se u zivotu nadjes u nekoj od situacija koje su obradjene, neki od njegovih savjeta prije ubiti nego sto ti pomognu.
     
  14. kAcA

    kAcA Aktivista

    Busted :lol:
    Ma ovo se odavno znalo ali eto objelodanili su sad haha

    @NAILS
    On proba ono sto nadje a onda se skrasi uz veceru u hotelu :smt003
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    kAcA, ...al svako bi. Opet kazem samo bi budala "zivjela" od onoga sto je na snimklu. Njegov nije cilj da prezivi u bukvalnom smislu vec da pokaze sta je najpametnije uraditi u datoj situaciji.

    Danas ga gledam u sahari, i jedna od pametijih jeste da se gutljaj vode drzi duze u ustima da grlo ostane duze "mokro". Kopanje pjeska (predpostavljam da su neki znali, a neki ne) se dobije "hladniji" pjesak da ce covjek osvjezi. Pokazivanje biljaka koje su otrovne i ne treba da se jedu. Kada je bio u (ako se ne varam, u Australiji) pokazivao je onaj orah sto gori jer su kao masni il sta vec, pa svaki onaj jedan oraščić gori pola sata. POa kada ulazi u spilju spominje ugljen dioksid. Ako se podje gasit vatra treba ici "nazad" (i ovo predpostavljam vecina zna) itd itd da se ne ponavljam.

    Znaci ne govori on sta treba striktno radit vec daje savjete sta je preporucljivo. Sad je previse debilno da se raspravlja kako iza njega stoji ekipa.. pa ne snimaju ga satelitom. Ili da jede teletine.

    Pa bas bi njegova ekipa maštrafila roštilj a on s bakljom letao oko njihovih šatora i jeo nocne kukce :lol:

    Daj te ba ljudi.
     
  16. Hansel

    Hansel Komšija

    Sa ovim si me fakat nasmijao.

    Ono momak zeli da istraje i odbija reš pečene ćevape koje u tom momentu jede njegova ekipa. :lol:
     
  17. GV

    GV Komšija

    Sve je to OK ali tko od nas ima namjeru da ide na Arktik, u Saharu, prašume amazonije, prekookeansko krstarenje sa brodolomom...ja sam jedne godine jedva živ ostao na Bjelašnici
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa ako ne daj Boze tamo zadesis, da izdrzis jos 20-ak minuta dok te neko ne izvuce :D Ja Gryllsa shvatam kao emisiju edukativno-zabavnog karaktera, jer ipak zna bit par prosvjetljenih momenata kad nesto i naucis, a i volim kad jede svakakva sranja :D Ko hoce nek gleda, ko nece ne mora :?
     
  19. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Mislim da bi svako shvatio da ima fake stvari, pa covjek pojede 3-4 bube i kaze its full of proteins and it should keep me going on for hours. Ne bi on izdrzo ni sahat vremena. A evo i u Vietnamu je ostao zamalo bez prsta http://beargrylls.blogspot.com/ :)
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije bero neki debil koji nema pojma sa životom, ali mu je show čista šminka.