Bear Grylls - Ultimate Survival

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Hansel, Jan 4, 2009.

  1. Hansel

    Hansel Komšija

    Zanima me imaju li se gdje kupiti ili iznajmiti njegove episode ''u'' nas. :)

    Ima li možda neko od vas koju njegovu epizodu?

    Svakako bih volio imati sve, pa ako neko zna gdje se može nabaviti neka navede.

    Sumnjam da ću ikada imati prilike zaglaviti u Sahari ili negdje u nekoj džungli, ali nikad se ne zna. :D
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  4. Hansel

    Hansel Komšija

    Ok, hvala. Možda je vrijeme da i ja iskombinujem nešto pa da mogu kupovati preko ovog ebay-a. Ovako samo gledam.
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Jeli to kontaš ići na Skakavac "ne konvencinalnim" putem pa ti treba Bear Grylls :D
     
  6. Hansel

    Hansel Komšija

    Ne, nego jednostavno želim biti na sve spreman. :)
     
  7. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ma pusti se toga, glupost cista
    Ide Bear, stigne do rijeke i kaze "Eh, da mi je sada neki camac" kad vidi cuda 20m od njega camac
    Ide Islandom, gladan..."Eh da mi je sad nesto za pojest" kad 20m od njega mrtva koza, netaknuta

    itd. itd. ima jos bezbroj stvari kao on u divljini a sa strane se vidi autoput ili neka magistrala...
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pa dobro...jeste cista glupost i gluma.
    Ali ima stvari za koje nikad do sada nisam znao....i to vrlo korisnih stvari o preživljavanju.
     
  9. kAcA

    kAcA Aktivista

    Slazem se da je bilo nekih korisnih stvari...Ali kad se na sred stijene skinuo i posr'o nije bilo vise smisla :mrgreen:
     
  10. Hansel

    Hansel Komšija

    Slažem se za neke stvari, ali ipak mnogo toga se nauči pa bez obzira što nikada nećeš imati priliku da iskoristiš to znanje, lijepo je znati. Samo ne znam na šta mislite kada kažete gluma. Čovjek zaista skoči u živo blato kao i u more na -25 stepeni i roni ispod leda.

    On je inače bivši SAS-ovac.
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Bace ga u more....malo se smrzne..
    Izađe...helikopterom mu dovuku saunu....utopli se i hajmo dalje :mrgreen:
     
  12. GW

    GW Moderator

    Bože dragi, pa nije poenta da on stvarno izlaže svoj život opasnosti, nego te te nauči nekim tehnikama koje ti mogu spasiti život.
     
  13. Hansel

    Hansel Komšija

    Upravo. Ali publici to nije dovoljno. Šta je tu strašno skakati u živo blato i u ledeno more. Bezveze, mogu to i ja.

    EDIT: Kontam sad, zapravo on i izlaže svoj život opasnosti. Skaknje u vodu čija je temperatura ispod - 25 stepeni, može veoma lako izazvati srčani, odnosno da srce zbog hladnoće prestane kucati.
     
  14. nFare

    nFare Komšija

    Zanimljivo jeste za gledati, ali hajde pojedes zubatu zabu i morski krastavac i umres od dijareje. Jest mi to neko prezivljavanje. :mrgreen:
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    U tom slucaju temperatura vode nije -25 stepeni, nego je temperatura zraka -25 stepeni.

    Voda mrzne na 0°C.
    Ali svejedno je veliki šok za covjeka...
     
  16. Hansel

    Hansel Komšija

    Baš sam sinoć gledao u emisiji i on kaže da je temp - 25. Moguće da ne mrzne ukoliko ta voda ne miruje, ali isto tako vjerovatno ja nisam dobro shvatio. :wink:
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne moze biti, i da je morska voda koja se ledi negdje na -2C opet bi led bio. Temperatura zraka mozda, vode nije sigurno -25.
     
  18. Hansel

    Hansel Komšija

    De ba šta vi znate!








    :mrgreen:
     
  19. Hansel

    Hansel Komšija

  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Najgora mi je bila kada jede one neke bijele larve velike ko virsle, izvadi ih ispod kore drveta u prasumi... :smt078