Bear Grylls - Ultimate Survival

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Hansel, Jan 4, 2009.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Nisam ranije htjeo da ovo komentarisem, ali zato cu sada iskoristiti priliku. Navedeni show je cista komercijala kao sto Dog rece, i samo pravi degen ne moze vidjeti da je iscenirana do najsitnijeg detalja. Ipak jako dobro prolazi kod sirokih narodnih masa ukljucujuci i mene jer ga volim ponekada pogledati bio isceniran ili ne.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=29hINr37F4M&feature=player_embedded#![/youtube]
     
  3. GV

    GV Komšija

    Fotografija kaže sve
    [​IMG]
     
  4. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ma nek iscenira sve al' meni je čovjek drag, šta ćeš. Al dobro je pa nije neki kreten koji to sve iscenira. Ipak se popeo na Everest sa 23g i vidi se da to voli :D. Kolko bi nas ovde otišlo negdje u PM i u gaćama plivali po zaleđenoj vodi ? Neki bi i htjeli ali ko bi bio u fizičkoj spremi da to radi :D ? A dobro je što sad i javno prizna da je sve iscenirano :)
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jucer gledam epizodu kada je poveo dva tipa sa sobom, ljudi su cijelu epizodu samo kukali, jedan se plasi visine, drugi vode, a obojica su najmanje jednom pisnuli u gace. :lol:
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mv3wJZmf7d0&feature=player_detailpage[/youtube]
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0U5UIu5dFMg&feature=player_detailpage[/youtube]
    Istina sve je iscenirano, ali je originalan, poslije njega su krenule jos najmanje tri serije, medju kojima je i Dual Survival, sve su manje vise na isti fazon.
     
  6. Triforce

    Triforce Aktivista

    1:10 HE LAUGHED FOR THE FIRST TIME XD (prvi klip)
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ima onaj novi show, sto lik vec 40 dana nista nije uhvatio, samo place i kuka... to je real survival, a ne brils okaci tri stapa i uhvati 3 porcije iz zmaja bez luka.... nije realno dzaba simpatije
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma



    oplakah hahahahahah, pa jest.. upravi si lave, prati ga ekipa, ne smije mu dlaka falit :D
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Upravo to.
    Meni je veci gušt gledati amaterski snimak gdje se doista vidi kako covjek sam prezivljava u divljini nego gledati Gryllsa kako holivudski snima svoje emisije.
    Mada i tu ima nekih propusta.
    Covjek se nađe sam u nekoj dubokoj divljini i ne smije ubijati određene zivotinje jer je zabranjeno zakonom.
    Pa nije zivot neke životinje važniji od ljudskog života. Valjda je logicno da ces prekrsiti zakon i ubiti divljac da bi sam prezivio.
    Al' jok, lik gladuje da bi ispostovao zakon.
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    bas gledam sa starim juce tog frajera sto je sam
    kad kaze umene stari ih jes problem sta sam sve u ratu jeo i radio otisao bi ja tamo 6 mjeseci samo nek ponude finu svotu :D
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @ReNNo
    Nema tu propusta jer se on nije "nasao" u divljini, nego dobrovoljno dosao, uz opciju da se izvuce u svako doba noci i dana jednim telefonskim pozivom. Normalno da bi ubio sve sto se krece da prezivi, ali to neces vidjeti na snimku. Enivej, emisija se zove "Alone in the wild", lik se zove Ed Wardle snimljena je u kanadskom dijelu Yukona, i iako je bilo planirano da ostane tri mjeseca, izdrzao je 50 dana. Iako daleko realnije od Beara i njegovog prezivljavanja, Wardle je prije ovog poduhvata imao fizičke, edukativne i psihološke pripreme, tako da je situacija kada se zadesis na nepoznatom terenu daleko drugacija.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da, upravu si. Zato je i pozvao pomoc prije nego sto su prosla 3 mjeseca.
    Ali meni je opet muka kada gledam covjeka da gladuje a živo meso stoji par metara od njega.

    Da se covjek zadesi u takvim uslovima sam, bez kamere, naravno da bi prekrsio zakon pa bi vjerovatno prezivio i duze nego Ed.
    Kako god, to mi je do sada najbolja "survival" emisija, nadam se da ce biti jos emisija na ovaj fazon.
    Na Gryllsu se primjeti kako glumi emocije dok ovaj Ed zaista snima svoje prave emocije sto najvise docara koliko je zapravo teško opstati sam u divljini.
     
  13. GW

    GW Moderator

    Ma ovaj Wardle je p****. Samo kuka i plače.
    Meni je najjači onaj hipi lik iz dual survival-a. Čovjek pređe glečer bos i ne kuka. :D
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Fakat, Cody je legenda, 20 godina hoda bosonog i u kratkim hlacama, kaze bolje osjeti prirodu hehe. :)
    EDIT: Jel ko gledao Man, Women, Wild? Covjek je poveo zenu sa sobom u prezivljavanje, obradovao se kada je ulovio kornjacu za veceru, ali posto je zeni bilo zao kornjace morao je loviti zmiju i to Boa Constrictor punu parazita. :lol:
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Lako je sa zenom. Evo ko je gledao ovog Wardlea, vidio je da mu je glavni problem sto nema ljudi (zene).
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    srry ako je bilo :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa nije bilo, bilo je jedno 5 puta :D
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    http://www.sarajevo-x.com/showtime/tv/clanak/110121046
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    "Nakon objavljivanja informacije da ekipa Discovery Channela sa Gryllsom stiže u BiH, na adresu ove TV-kuće stigli su brojni novinarski upiti zbog čega su producenti odlučili otkazati dolazak."

    A "razlog" je boli glava.
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Neka im daju penziju pa neka probaju prezivjeti, lako je po divljini, nabere, ulovis ili sl. sebi za hranu probaj kod bosanskih lopina prezivjeti od sitnih para.