BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    to su ti sharovani folderi jer su svi na jednom linku...mozes njuskati :smt005
    skloni private or home prebaci na public
     
  2. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    da li je kod moja tv (NET paket) moguce koristiti flat bez instaliranja stb-a i sa npr speedtouch modemom umjesto njihovog modema?
     
  3. Zlatan

    Zlatan Komšija

    da li je kod moja tv (NET paket) moguce koristiti flat bez instaliranja stb-a i sa npr speedtouch modemom umjesto njihovog modema?
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]


    Mom su drugu koji je vec imao 5G ADSL dosli i samo dodali risiver na vec postojeci momdem koji je od prije koristio samo su ga prokonfigurisali u ruter mod. TV radi normalno a na net se i dalje konektuje uz pomoc pppoe konekcije.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Imam pitanje za znalce, a situacija je sljedeca:
    ADSL Cito paket, Paradigm 4-portni router (u routed modu), fiksna IP adresa.

    Racunar ima adresu dodijeljenu preko DHCP-a, vidi router kao gateway sa privatnom fiksnom IP adresom. Internet radi, ali ja bih da vanjski gateway bude ujedno i gateway "na racunaru", te da adresa na racunaru ne bude dinamicka preko DHCP-a nego fiksna.

    Shvacam da trebam prekonfigurirati router da bih ovo postigao, molio bih za pomoc iskusnijih. :)
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    a zasto ti je bitno da ti vanjski gateway bude i gateway na racunaru. Sta zelis postici time? adresu na racunaru ukucas ti rucno, samo prepises sve isto onako kako je kad je dobijes od dhcp-a, i moralo bi raditi. gateway na pppoe kod telecoma je 92.36.128.1. Njega ne mozes nikako staviti kao gateway na ethernet konekciju, jer se dodjeljuje samo na virtuelnoj konekciji (pppoe)... ako hoces da imas javnu ip adresu, i taj gateway na pppoe konekciji, onda router trebas prebaciti u bridge, i kreirati broadband pppoe konekciju na svom compu.... ali opet ne vidim svrhu zasto spominjes gateway a ne ip....
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Specificna je situacija, ovo mi treba zbog remote pristupa. Sa browserom se preko active x-a spajam na web server na racunaru, kojem mogu dodijeliti iskljucivo NIC adresu, tj. adresu racunara. Ja cu u browseru morati navesti public adresu (sto je ok, posto je adsl cito u pitanju, ona je staticka), ali mi routing trenutno ne radi dobro, pingam router uredno na toj adresi, ali se ne mogu preko nje nakaciti na svoj web server.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    pa uradi port forwarding na sa te javne adrese (u tvom slucaju adrese routera) na lokalnu (staticku) adresu web servera i to je to :roll:
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    1. varijanta - prebacis modem u bridge na racunaru kojem zelis pristupiti postavis na mreznoj karti staticku ip aderesu iz cito ugovora i 100% ce raditi
    2. varijanta - port forwarding uraditi prema lokalnom racunaru, tu mozes pored upaljenog dhcp-a dodjeliti staticku ip adresu racunaru 192.168.1.X i podesiti port fw na tu lokalnu adresu, pod uslovom da paradigm to moze, ako ne onda ti ne gine neki linksys router
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Koliko sam vidio da je port forwarding moguc, pa cu tako i probati. Hvala na savjetima. :) U svakom slucaju se javim, sutra bih se trebao podrobnije pozabaviti s ovime.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    najbolje bi bilo nazvati support pa pitati,vjerujem da oni to najbolje znaju ;)
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Uhhhh. Mijenjao sam postavke (prije toga naravno napravio backup), ali sad i nakon sto sam ga vratio vise ne mogu izvana pingat public adresu.

    Pokusao sam sa port forwardingom ali nije islo, mozda zato sto nisam dobro podesio. (Nije mozda nego sigurno. :D)
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ne znam da li taj tvoj modem/router podrzava ddns... pokusaj to podesiti :) regaj se na changeip.com ili na dyndns.com, zavisno od toga sta ti podrzava ta kanta :smt003
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Mah, probao sam se vec regati na dyndns, ali nema ni nekog smisla kad je public adresa staticka.

    I dalje je ne mogu pingati izvana. Ali, sa routera ne mogu pingati neke adrese koje bih morao moci, dok recimo pinga google.
     
  15. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Maloprije gledam sada mi je 15G paket ali brojac jos prikazuje 5G. Valja mi ih suta nazvati da vidim sto sta i kako da ne bude imam 15G paket a naplate mi prekoracenje od 5G, ionako sam danas imao u BH posti zalbu da sam kod glavne upraviteljice jer me prave budalom za moje pare, sada ak se i sa telecomom posvadjam ode sve u tri ... Jos u posti kaze ona zena meni sve je to uredu mi smo pogrijesli ali vi morate platiti (za gresku koju stu oni napravili i posao koji nisu odradili), pa reko gospodjo kako je uredu onda. Nego je li ko imao ovaj slucaj prije nego ih nazovem, da nebude opet njihova greska koju ja placam ???

    [​IMG]
     
  16. artemis

    artemis Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Meni su pri prebacivanju paketa poslali jedino jos jedan racun, na 15giga stavili jos i cijenu starog... a na salteru ona manekenka i ko automat: nije do nas, to nesto vi niste placali, :evil: Nazovi, u suprotnom ce ti garant zaracunati nesto...
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    apdejt - Idi da promjenis pass i login name. Ako ti je recim osada:

    apdejt
    123456

    za novu ukucas opet isto:

    apdejt
    123456

    I trebalo bi da prebaci na 15G.
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Bravo za ovo.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    a debilosi ti nisu znali objasniti......
     
  20. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    bravo za nailsa! btw ima li kakavih govorkanja o povecanju limita postojecih paketa npr 15G to 30G i slicno?