BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Da li je neko saznao da li se moze uzeti ACER ASPIRE ONE bez da sam pretplatnik mobilnog interneta ?
     
  2. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Pa i ako je moguce, a uzimajući u obzir kolike su im cijene mobilnih uređaja bez ugovora, vjerujem da je cijena barem 20-30% visa nego da ga kupis u nekoj radnji(pogotovu za keš lovu).
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Gledam.. nije lose 21KM mjesecno. Citam detaljnije, nude samo ACER ASPIRE ONE D250 model ali su ciene razlicite po mobilnim paketima koji se koriste tako da, mislim da je ipak potrebna pretplata.
     
  4. metallac

    metallac Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ja imam 2mbps download i 2 mbps upload FLAT za 35 km :D
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    i sta je poenta?
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Da ima internet (cak flat rate) i u hercegovini!? :smt003
     
  7. russ-co

    russ-co Komšija

    evo danas sam nakon 1.5mj dobio odgovor da ne mogu tehnicki uvesti MOJA TV paket!
    ne znam sta da kazem, od glavne poste sam 300m, tj gledam u nju, sta bih da zivim negdje dalje nedaj Boze :)

    i ne kontam sta je to tehnicka nedostatnost linije??? stara centrala sta li
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    ja stara centrala losi kablovi nesto od toga
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    ima neko veci prioritet od tebe, imaju oni po svim mjestima viska dobrih parica, ali ih cuvaju za svoje stele, evo kod mene 4 parice slobodne i citava je procedura da se moja linija prebaci na drugu paricu, moras ici i moljakati nekog da ti budu veci mjesecni troskovi
    evo meni napisali da na mom podrucju nema uopste mogucnosti za pruzanje moje tv i da se mogu zaliti Drugostepenom organu na ovo obavjestenje, a komsija u mojoj ulici ima moju tv, valjda ce se njihovi eksperti sjetiti za snize cijene adsl G paketa jer im sad ne bih uzeo moja tv paket ni da mi plate
     
  10. russ-co

    russ-co Komšija

    u krajnjem slucaju nije mi problem ni naci stelu ako je tehnicki moguce izvesti...
     
  11. nivla

    nivla Komšija

    pocni traziti odmah ovo im je klasicna fora da ti kazu da ne moze,al kad skontas jebo telekom koji moras moliti da ti pruzi skuplju uslugu
     
  12. russ-co

    russ-co Komšija

    ma nekad ce se i oni privatizirati, do tad sta mozemo-idu prvi, daju vise i gotovo :D

    pitati cu u PON (ako se ikakav lik javi na onaj tel br za podrsku) sta je razlog, mada sam ohladio, meni je trebao onaj najmanji paket, mozda su skontali da im se ne isplati jer nakucam fiksnog oko 100KM :)
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Pozz,

    U Petak su mi dosli pred sam kraj radnog vremena i instalirali MojuTV (Full Paket). Sa internetom i VoIP-om sam za sada zadovoljan jer mi radi bez kakvih vecih problema ali imam problem sa STBom. Uredjaj je Motorolin i nisu ga nikako mogli namjestiti da prodje onaj boot sequence (Zelenee lampice sto se pale na TVu prilikom bootanja). Problem je sto, kada su zahtjevali testni signal da bude poslan, sve je proradilo kako treba i cim su vratili na normalan nije htio da prodje. Posto su genijalci dosli u Petak pred sam kraj radnog vremena, kao sto vec rekoh, dobio sam samo mahanje uz obecanje da ce se to rijesiti tokom radne slijedece radne sedmice ... grrr

    Uglavnom, prema mojim proracunima, sa ovim paketom ustedicu sigurno 50Km min. na racunima za telefon i net posto sam znao da prekoracim limit pocesto (15G), a da ne govorim sto necu kipiti kada zena sjedni na telefonu :D
     
  14. comrade

    comrade Aktivista

    i ja bih taj full odmah uzeo dal da trosim 30+ na fixne brojeve..ja na fixne potrosim ne vise od 5KM...malo je onih kome se full isplati..
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja sam fixni zamrzo na godinu dana. sto djabe da placam 10-tak km, kad ga skoro i ne koristim. jos su sad povecali pretplatu nekih 3KM cini mi se, pod izgovorom, da su najjeftiniji u regionu, i da za te 3KM mozes zvati. pa ne iskoristim ni ono sto mi je ukljuceno u pretplatu. time su sebi osigurali po 3KM od onih koji ne potrose ni ono sto je ukljuceno u pretplatu. koja je to banda cccccc uskoro cu preci sa 15G paketa na 5G paket, a ako mi na wireless-u bude ok ping, dat cu telecomu nogu skroz. vjerovatno cu u pretplatu ukinuti na mob, tj. vratiti se na ultra. zaista bih volio da im jako velik broj korisnika otkaze usluge (ili predje na jeftinije pakete) pa ce se oni onda zapitati sto je to tako, jer ovo stvarno nema smisla.... korisnici trpe, tj. stisli zube, njima super, i nece nista da mijenjaju. kad bi velik dio korisnika "privremeno" presao na neku (pa i neka je malo loshija) alternativu kad je u pitanju pristup internetu, siguran sam da bi pojeftinili pakete da vrate te korisnike nazad.
     
  16. jeretik

    jeretik Komšija

    ma to sa fiksnim je taktika da se ljudi prebace na "džabni" fiksni u IPTV-u...
    Mani sranja ba, PR zavrzlame, a konkurencija raste i jednom će narast dovoljno. To je firma cije vodstvo zna da nema buducnosti, pa muzu dok jos mogu, jer su se suvise utalili sa mafijom, politicarima i islamskom zajednicom da bi mogli razmisljati dugorocno.
     
  17. Piroman

    Piroman Komšija

    Ne mogu te razumjeti kakve li to veze islamska zajednica ima sa telecom operaterom i generalno sa tim sektorom privrede :roll: ali evo bas danas izaslo u novinama : Slijedi velika čistka u "BH Telecomu"

    A iz teksta bih izdvojio 2 rečenice:
    - Početak kraja loše i PREskupe usluge!? Možda, nada zadnja umire!
     
  18. jeretik

    jeretik Komšija

    ma donacije, talovi... necemo sad raspravljat o tome, jasno je kakva je prica oko naseg telekoma

    EDIT: Ne ocekujem nista pozitivno iz te vijesti gore... sve ce biti isto. Sustinskih izmjena u poslovanju jos uvijek nema
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Komsija s bulevara, i ja ti preporucujem kablovski (www.txtv.ba) vise nego wireless. Isto tako izbjegavaj WISPI. Povoljna cijena, ali losa usluga.
     
  20. jeretik

    jeretik Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]


    E, hvala na konkretnoj preporuci, vidim da su prosle godine pokrenuli sajt, bio sam zaboravio na njih. Idemo pogledat :D
    Samo ako moze jos informacija, kakva je stabilnost? Stabilnost veze (neprekidanje) i ujednacena brzina 24/7 to mi je kljucno

    EDIT: Ovo sporo nesto... Nista, sve prolazi, bihnet ostaje
    EDIT2: Nego, gledam ovaj M tel i plačem :D

    :?