BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    brzina se odredjuje i na radiusu i na profilu tako da onako odokativno bi rekao da jos gulis 15g
     
  2. comrade

    comrade Aktivista

    evo danas dosli instalacija zavrsena i sve je udure
    samo me jedna stvar muci kad palim gasim modem pojavi se loading i to traje jedno 5 minuta kolko sam upratio
    iako mi je njihov radnik rekao da je to samo prvi put..
    da li mogu kako to izbjeci:D
    osim da ne gasim modem??
     
  3. GW

    GW Moderator

    Što ćeš gasiti modem?
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    a kakav je to modem ?

    u svakom slucaju nemoj gasit
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nije mu na modemu ukljucen DHCP, a na compu podeseno automatsko dodjeljivanje ip adrese. XP u tom slucaju zna napraviti poprilicnu pauzu trazeci DHCP server....
     
  6. comrade

    comrade Aktivista

    billion:D cini mi mi se... a necu ga gasit :)
    samo jos jedna provjera evo i danas mi se pojavi mojatvadsl koristenje.... jel to to??
    zvanicno na "flatu"??
    sry al moram..
    ne riskira mi se :smt006
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Jest, to je to. Opleti slobodno, kad mozes, iskljuci STB, jer ti uzima od downloada. Valjda neces uskoro novi disk kupovati :mrgreen:
     
  8. comrade

    comrade Aktivista

    postoji li mogucnost da stavim stari broj na mirovanje? i da li se to placa? i da li bi sve to mogao uraditi u bilo kojoj posti??
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ne placa se nista, samo moras izmiri sva dugovanja prema telecomu za taj broj. ja sam broj "zamrzao" na godinu dana....
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Da malo rageam, danas citav dan veze ima 5 minuta - nema 10 minuta.

    FFFFFFFFFFFFFFFUUUUUUUUUUU
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Jesi li zvao podršku ? Ja nisam imao problema.
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Sinoc se malo ekipa okupila da odigra koji war. Od nas cetvorice, trojica smo na ADSL-u. Kod mene ping normalan a kod ostale dvojice 3 puta veci. Jedan je u Tuzli, drugi u Bihacu. Haman nesto nas dragi bitchnet opet "popravlja" kvalitet usluge. Idemo prvi :mrgreen:
     
  13. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ni ja isto
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    danas odem na šalter da prijavim adsl. imam fiksni priključak u kući a telefon se vodi na oca koji je trenutno u hrvatskoj i nema ga još koji mjesec. kaže mi žena imaš 2 solucije. ili da je otac prisutan da potpiše ugovor i platim cenera ili da uvedem još jedna priključak na svoje ime koji se plaća 70KM. eh već sam zaboravio u ovih par godina korištenja wirelessa kako to ide kod bh telekoma... ovako moram ganjat štelu kakvu da mi uvedu adsl ili da produžim ugovor sa wireless provajderom... ovo ima samo kod nas i u zimbabveu, isto da dižem kredit u MMF-u :D
     
  15. wudu

    wudu Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    :shock:
    Kod mene kuci je tel. odnosno prikljucak na starom. A ADSL na meni.
    Takodjer je i u Mostaru tel. na gazdarici a ADSL na cimeru.
     
  16. vnm_

    vnm_ Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    i kod mene je telefon bio na starom a ADSL se regularno vodio na moje ime. nikad mi nije stari trebao ista da potpise.
     
  17. nivla

    nivla Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    zato fino postoji kucni telefon i broj 1444, nazoves kazes ja bih podnio zahtjev za adsl, kazu gospodine hvala, koji broj telefona, broj licne karte, predstavis se ko stari, kad ti dodju na adresu potpises onaj "ugovor" i to je to, bas briga montere jesil ta osoba ili ne
    trebace ti kopija cips prijave i licne karte od starog, kazes samo onom stari mi je na poslu, dolazi u 21:00, mogul ja potpisat
     
  18. comrade

    comrade Aktivista

    jedine primjedbe koje imam na mojatv su te da nema nijedan muzicki program i cijena(naravno) :D ... ostalo je ok
    nekako sam se iznenadio koliko mi se ping smanjio:))
    pogotovo na lol-u
    sa 100 na 40 :))
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    nivla dobar komentar... ja jednom slucajno bio prisutan u puncevoj kuci i potpiso uvodjenje telefona ...nisu me ni pitali ko sam ni trazili licnu jednostavno sam se postavio kao autoritet tu...... briga njih ko potpisuje...to je cista formalnost..mozes stavit potpis Dusko Dugouško ako hoćeš neće oni to ni pogledat :smt003
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    thnx momci probat cu tako uradit a ako me budu masirali previse ko ih *ebe da izvinete produzit cu sa wirelessom nemam vise zivaca masirat se sa njima.