BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kaiser

    kaiser Aktivista

    bolje vako
    nako ti oci ispadnu
     
  2. perke

    perke Aktivista

  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Auuuu, da ti nije neko cookies grabberom mazno password i koristio internet preko tvog acca?
     
  4. perke

    perke Aktivista

    ne znam na sta mislis, konektujem se automatski preko rutera a account provjeravam svako 7 dana...kako da saznam?
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Bojim se da te neko danas "okupao" za account, a na tebi da je razmislis kako je do toga doslo. Router?
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne to, nego kada provjeravas stanje racuna, i logiras se preko bihnet stranice, da li ti je stavljeno "Remember password" za bihnetovu stranicu u browseru?
     
  7. perke

    perke Aktivista

    jeste
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Onda ti je neko najvjerovatnije maznuo password. :(
     
  9. JasonH

    JasonH Aktivista

    gledao sam SSove ima i gorih :S
    fakat mi te zao , ja sam sada odma maknuo ono remember pobriso sve cookies svu private datu sve :D
     
  10. perke

    perke Aktivista

    ne kontam, gdje i kako mi je mogao pokupiti cookie, ako nisam isao ni na kakav sumnjiv sajt?
     
  11. perke

    perke Aktivista

    zyxelov adsl modem + wifi ruter (wifi iskljucen)
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Imaju skripte za to, zovu se cookies grabberi. Ne moraju to biti neki warez, pr0n, hax itd. (iako se obicno radi o tim stranicama). Dovoljno je da neko ubaci tu skriptu na neki web site koji ti posjecujes, on izvuce sve cookie koje ti imas. Zatim ta osoba downloadira to, dekodira, i tralala - eto usernamea i passworda.
     
  13. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Imo isti problem kod ADSL-a nedavno. Postao sam na 1-2 stranice ranije. Samo sto je kod mene bilo oko 1.5GB, a citav dan kompa nisam ni upalio, a kamoli kakav internet koristio. Jasna stvar da sam prekino sa ADSL-om, kad vec nece da naprave normalan sistem konektovanja na internet.
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jos jedan dokaz koliki su amateri. Login se veze za tvoj port na dslamu, sto hoce reci da se tvoj username i password moze koristiti samo sa konekcije gdje je instalirana i nigdje drugo. Koji kurac koriste pppoe onda. 3 godine sam radio sa podrskom jednog ADSL provajdera, nikad mi se ovo nije desilo, nit sam cuo za ovako nesto. Fakat smijesno.
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zadnjih par sati radi na rate. Pet minuta ima interneta, pa pet minuta nema. :evil:
     
  16. zalizani

    zalizani Aktivista

    hurmash1ca jednom sam to uradio dok sam bio na zoni,dosao momak da provjeri signal konektovao se na svoj accunt nesto poput admina igrom prilika imao sam programcic koji desifruje pasworde...Otisao on lagano ulogujem se na njegov accaunt i uduplam protok kasnije su me skontali ali sto kazes neki keylogger ubacis preko angryIP scaner i vozis....Jednom sam upao nekom decku iz Bugojna pregledao privatne slike sa djevojkom i pomalo uglavnom vecina ima popaljene file sharing,folder sharing opcije mislim ono....
     
  17. GW

    GW Moderator

    Kablovski internet je urađen slično. Vrlo ga je teško krasti. Većina providera ovdje veže account za mac adresu modema.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma


    iz licnog iskustva znam da mozes koristiti tudji acc kod sebe :) tek sam se sada sjetio tog,nakon GWovog posta.
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija


    odnosno svoj kod drugoga, sto je, u jednu ruku, jako dobra stvar!
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    svoj nisam probavao koristiti kod drugih,samo sam tudje kod sebe koristio :lol: