BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam kad su tek na logosoftu uveli flat na fer osnovi sa ogranicenjem 150GB prva 2 mjeseca skidao po 300+ GB i niko nista :D. Doduse to je bilo vrijeme kada je tek obijen PS3 :D
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Joj ima da mi modem rikne od skidanja cijele sezone premier lige i lige prvaka u full HD rezi. :mrgreen:
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Buahaha, što mi se onda paket zove bez limita? Il ti FLAT? Ja nigdje ne potpisujem da placam prekoracenje niti ga vidim na cjenovniku.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Alibegovicu ti si mi pravi kandidat da predjes na Cutuk ISP, nije za tebe ADSL previse je to ogranicenja jednostavno se neces moc kontrolisat i bit ce belaj, odjavi dok nije prekasno
     
  5. metallac

    metallac Aktivista

    Znači od 01.03.2011. godine bosanci dolaze na svoje skidanjem terabajta i terabajta beskorisnih podataka od kojih im je u vrh glave 2% potrebno... ali bitno je da se skida, da se u selu može reći kako je kod mene upaljen komp već 10 dana i samo skida... i onda se pitate što nam ne daju flat bez * :D
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Skidat ce prvih mjesec dana tako i onda ce ohladit. Evo ja imam flat i potrosio sam do sada u ovom mjesecu nekih 30gb.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ama neću ba skidat ništa nisam neki dječarac koji luduje za downloadom igara,
    samo da kažem da me je taj osjećaj ograničenja konstantno pratio i sputavao,
    hoću li danas pogledat 2 youtube klipa, jesam li pogasio sve apdejte kada sam
    formatirao računar na novoinstalisanom windowsu itd. Slično dial upu kada sam
    brojio sekunde koliko sam konektovan da mi ne bi došlo puno telefona ...
     
  8. becke

    becke Aktivista

    Ja ni toliko.
    Sta vise, rekord mi je nekih 34-35 GB za mjesec dana.
    Meni recimo taj flat i nije toliko do limita, nego do samog osjecaja "neogranicenosti".
     
  9. Piroman

    Piroman Komšija

    Pa i nije ako ti treba samo radi surfanja, yubito, mail itd. Nismo svi isti. Evo ja sam u ovih 19 dana nekih 100 GB vec spicio, jbg, ako ne surfam, gledam yubito, skidam si filmove (min. 720p), muzike, igrica(evo upravo skinuo TDU2), onda buraz sebi skida neke video tut., cad modele, itd. Uz to jos imam i wireless, 2 android fontela kod buraza i mene, ipak se nakupi tih GB. :mrgreen:
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Znaci buraz i ti koristite net.
    Reci burazu da ne koristi net, nek se oženi ili tako nešto, pa onda nama ovdje javi koliko si potrosio :smt003
     
  11. Piroman

    Piroman Komšija

    Kaze mi onaj koji ima 450 postova vise od mene a na forum dosao gotovo GODINU kasnije! :smt003
     
  12. zdici

    zdici Aktivista

    Danas kupi ovaj TP Link TD-W8901G

    i zanima me kako je kod Vas podeseno ?

    Ja sam pokusao modukaciju podesit na G.Dmt i dole ANNEX A medjutim nije mi moglo proraditi..samo radi kad stavim Auto Sync-Up i dole ANNEX A/L
    Postoji li mogucnost da radi sa G.Dmt modulacijom kod vas ili ne i kako nastimati ? Dalje interesuje me Firmware u njemu je 1.0.4 Build 090729 Rel.35743 jeli mu to zadnji firmware ? na kutiji stoji ovo Ver.2.3

    Pokusao sam mu i Port forwarding nastimati i DynDns ali ne ide..pa ako moze i za to pomoc kako pravilno podesit.. Hvala svima na pomoci
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Šta ti nije moglo proraditi?

    Meni radi odlično po resetovanju na tvorničke postavke i samo unesem user i pass adsl-a, te uključim AP.
    Ništa više.

    Jedino nije moguće štimanje modema preko wirelessa prvi put,
    dakle, kabal spojiš naštimaš sve i onda ištekaš kablove i nosiš
    ga gdje hoćeš i koristiš wifi.
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sigurno neces G.DMT na tom modemu napraviti.
    Sad moras imati 5ms ping veci nego inace jer koristis ADSL 2 modulaciju...
     
  15. zdici

    zdici Aktivista

    ja sam bio podesio G.Dmt modulacija i dole ANNEX A i cekao necel doc ma kakvi nidje da dodje downstream i upstream i brzina..i vratim na tvornicke postavke gdje stoji Auto Sync-Up i dole ispod ANNEX A/L i sad evo radi :) a nece sa G.Dmt modulacijom nikako..cudno..jeli i kod vas tako ? port forwarding sam se isto namucio sad dok sa skuzio da treba NAT ukljucit i ovaj Virtual Circuit: PVC4 mi je od Interneta i tek sad skuzi da za NAT i on mora biti i proradi port forwarding..samo nisam skuzio sta se misli pod Start Port i End Port..port je valda jedan jedini..koji koristim 1500 pa sam stavio i na Start port i na End Port isto 1500 valda je to OK ? i odmah je i DynDNS proradio..mada mi ni u DynDNS nije jasna opcija Wildcard support sta je to..
    ako postoji za ovo moje cudo novi firmware javite mi molim vas..

    sto se tice razlike izmedju TP Link i Paradigm pa velika je razlika bar kod mene..ping je manji do glavnog gatewaya i google.com znaci Paradigm smece od modema/routera..bio sam poceo krivit Telecom..a ustvari je do modema bilo.

    Pinging 92.36.128.1 with 32 bytes of data:
    Reply from 92.36.128.1: bytes=32 time=18ms TTL=254
    Reply from 92.36.128.1: bytes=32 time=18ms TTL=254
    Reply from 92.36.128.1: bytes=32 time=17ms TTL=254
    Reply from 92.36.128.1: bytes=32 time=17ms TTL=254

    Ping statistics for 92.36.128.1:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 17ms, Maximum = 18ms, Average = 17ms

    prije sam imao uvijek 21-22-23 ms
     
  16. RaP

    RaP Komšija

    Ma meni je brate od najave ovog fleta veza smece, kad opalim tracert uvjek mi je na uplink-1.se400.bih.net.ba [195.222.42.33] izbaci request timed out, ili u najboljem slucaju prodje ali napenale :) zvao telekom kaze lik doce zamjenit modem, i tako jedno 10 minuta peglanja da mu kazem da nije do modema kaze lik nema veze doce oni opet.... svati, kako ih mrzim iz dna duse taj bhtelekom... vec 20 dana nemogu igrat BFBC2 :)
     
  17. Triforce

    Triforce Aktivista

    Nisam na BihNet ali i mene jebe konekcija. Sinoc sam igro BF sa pingom koji je oscilirao izmedju 250-450 i opet sam bio dobar :D

    Jednom cak prvi u timu XD
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Evo provlace na stupinama kablove za digitalnu televiziju, ko je tamo, ocekujte uznemiravanja :mrgreen:
     
  19. becke

    becke Aktivista

    Mene uznemiravaju, morali su nedjeljom u 8:00. :D
     
  20. zdici

    zdici Aktivista

    evo sinoc sam sredio svoj TP Link fino :)
    Jedino ako netko ima info za novi firmware ima li za moj model jos bi to molio pomoc ako tko ovdje zna. Stoji mu sad ovako :

    1.0.4 Build 090729 Rel.35743

    ADSL Firmware Version : FwVer:3.10.0.24_TC3085 HwVer:T14.F7_3.0
    Line State : Showtime
    Modulation : ADSL2 PLUS
    Annex Mode : ANNEX_A

    Sto se tice modulacije stimanje manuelno kao sto rece Tale nema sanse da G.Dmt proradi sa Annex A na ovom Routeru..steta :( samo hoce po defaultu kako stoji tako se i konektuje.