BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene isto malo ispod 7800MB. :D

    Pristavljeno je dosta toga za skidanje, ali dosad sam skinuo mozda tek 6-7GB.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Opet Samir me oraspolozi jer sam prije nego sam pristavio skidanje uradio rikonekt tako da sigurno ima upisano vrijeme konekcije tako da zalba sigurno rijesava problem.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa sinoc jesam skidao instalaciju EVE trial od 3,7 GB ali obzirom da sam imao potroseno oko 4 GB nebi trebalo da predje onih 8, a obracunali mi 9,1GB. Crysis demo od 1.6 GB je skinut danas u pola 12, a na brojacu prikazano samo 60 MB za 01.03. Cudno je sto mi prikazuje da su sinoc zapocete dvije sesije u isto vrijeme i tako i zavrsene, nemoguce, jednostavno nisu dobro obracunali. Ma ko ih je** platicu tih 9.5 KM prekoracenja, nije mi vrijedno zezati se sa zalbama, morao bih izaci sa posla maksuz za to.
     
  4. irhadkul

    irhadkul Komšija

    evo i mene zeznuli,sinocu u 1 uredno pisalo da imam nekih 16 gb skinutih,evo sad pise 25
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jesi li prekinuo i startao konekciju iza 00:00?
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma konekcija prekinuta jutros u pola 4, ali nije moglo biti 9 GB nikako.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Al' ste se natovarili, srusiti cete internet. :lol:
     
  8. irhadkul

    irhadkul Komšija

    kod mene se prekida u 8 ujutro,ali u istom periodu imaju dvije sesije.Nece oni proci sa ovim ovako.
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Jest, ali si bio budan do pola 4 i surfao, sta vec. Nastavilo je sesiju iz proteklog mjeseca, i zato ti je obracunalo :)
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Meni wireless stuca zbog vas.

    EDIT: Zar niste mogli docekat jutro 1.3. pa da pocnete skidat, nek su vam uracunali kad ste se zaletili da skidate u 00:00 :D
     
  11. irhadkul

    irhadkul Komšija

    a zasto nam onda pokazuju dvije sesije u isto vrijeme to mi nije jasno.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Čekaj malo, ako si imao aktivnu konekciju prije ponoći, i poslije ponoći na toji istoj konekciji skidao
    sve do sad, tj. nisi se diskonektovao pa konektovao, sve bi ti to otišlo u februar, kontaš.
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker


    Zato jer "podijeli" promet na dva mjeseca, jednu za prosli jednu za tekuci mjesec, a ista je konekcija pa zato prikazuje isto vrijeme konektovanja.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa cekajte, radijus nije podesen tako, da te diskonektuje u 00:00 na kraju mjeseca. znaci, ako si se konektovo u 23:28 i poceo skidati, sve sto skines u toj sesiji, trebalo bi ti uracunati kao da si to skino prije 00:00. radijus funkcionise tako, da provjerava promet na kraju sesije, i on ne zna koliko si ti skino prvih 32 minuta sesije, a koliko poslije, pa da ti promet razdvoji na onaj do 00:00 i na onaj poslije 00:00 :D
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja sam uvjeren prethodnim iskustvima da je tako, da se te dvije konekcije sa istim vremenom pocetka jave samo ako ta konekcija zahvati oba mjeseca, a promet ne bude isti na obje konekcije.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma


    ja do tog jutra skinuo 8 GB,sto me interesovalo,sad mi se i ne zuri nigdje :D
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    To mu govorim cijelo vrijeme.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nerazumijes, konekcija je trajala do pola 4, jbg stavio da se skida i otisao na spavanje :mrgreen: , i onda se ponovno konektovao danas oko 11 kada je skinut demo, a obracunato je sve zajedno. Ma nije ni bitno vise, kao sto Dog rece, nakacili smo se sa stilom. :D
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    U bh telecomu sve hafifno. Kod mog provajdera globala u ovakvim situacijama najčešće se saobraćaj ne tarifira ni u jednom mjesecu sve dok se ppoe konekcija ne resetuje.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Šta smo se nakačili, ja tek u pola 5 maloprije stavio da mi skida HD snimak Arsenal-Barca :)