BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo mnogi su strucnjaci za stimanje modema rekli da je lakse kupiti neki novi nego podesiti taj bilion da mu radi wireless.
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nemaju podrške za taj modem, isuviše je i komplikovan za većinu, a i obično je smeće što se tiče njegove funkcije. Radije ga vrati zajedno sa adapterom i uzmi sebi TP-LINK. Mada ako imaš VOIP uslugu, što je vjerovatno, treba ti i SIP (VOIP) adapter :)
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako koristis samo adsl, znaci bez voipa sljedi uputstvo za tp linka, haman pa identicno
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Internet je obični ADSL, ali preko tog modema ide i Moja TV phone, pa sam primoran koristiti taj modem :/ Ne znam može li se tražiti zamjena modema tek tako?
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja sam u nedelju naveche stavio 3 sezone californication, 4 sezone dextera u HD i 3-4 filma, sve ukupno 170gb, otisho leci u 2 ujutro, sve se skinulo oko 7. :D
     
  6. zdici

    zdici Aktivista

    jos da dobijemo 24 satni reconnet konekcije ja bi bio presretan !
    valda ce i to biti do kraja godine..dok ove simultane konekcije ukinu..
    ako tko ima kakvu vezu u BH Telecomu nek to malo pogura :smt003
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je to, sad ne stignes odgledat u narednih mjesec dana. Imas prebrz internet. :D
     
  8. Juka

    Juka Komšija

    danas uplatih dug za februar, i nisu mi uracunali nekih 12KM prekoracenja iako se nisam zalio!
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Joj i reconnect, odredis sebi kad nisi na internetu, u koje doba, oboris konekciju i podignes je ponovo, i imas 12satni reconnect a da ni ne osjetis.

    @zoi - Mozes ti traziti zamjenu modema, ali onda moras uzeti i ovaj VOIP adapter koji ti zauzima jedan port na routeru, ali to i nije problem :)
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hvala na informacijama. Taj VoIP adapter se kupi ili oni daju? Pojma nemam šta je to, ali iz naziva mogu zaključit čemu služi :)
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Daju ti oni, mislim da ako podesiš TP-LINK po onom mom upustvu, da je potrebno samo ubosti taj VOIP adapter u jedan od tri porta koji imaju izlaz na net, i on ce sam proraditi. Daju ti oni naravno, a uvijek se mozes i s monterima raspitati u slucaju da se sta promijenilo :)
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja planiram da uvedem moja tv,najvjerovatnije full paket pa me interesuje mogu li ja traziti po zelji taj STB uredjaj ,da li postoji neki uredjaj sa wirellesom,da mogu preko mobitela surfati
    jos me interesuje da li je u ovu cijenu (55 KM+PDV) uracunata i rtv taksa(rtv pretplata) ili se to dodatno placa na ovu cijenu

    i jos jedno pitanje,koliko kosta jos jedan STB uredjaj,ako hocu da moja tv gledam na dva televizora,vidim da ovamo pise 255 KM +pdv,ali vjerujem da je to ubaceno prije godinu ipo,pa me zanima je li se sta cijena mijenjala,vidim da ima i opcija placanja mjesecno 8 KM za taj drugi STB ali se to vremenom nabere i bude skuplja pita nego tepsija

    vjerujem da imaju odgovori vec na temi ali da ne citam svih 30 stranica,ako neko moze da mi ukratko odgovori,neko ko vec ima moja tv i zna tacne informacije,hvala
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    uzmes TP Link Modem sa Wirelessom
    Obavezno trazi Albis resiver..Duplo je brzi od Motorolinog...
    +8 KM mjesecno ide za dodatni resiver..
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i da li vrijedi ova prijava online preko linka
    http://www.mojatv.ba/moja_tv_prijava.html
    je li neko pokusavao ili je bolje preko saltera ?
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Vrijedi i preko linka, jer se to printa stalno. Mozes i preko saltera ako ti nije mrsko popunjavati :), ako ima negdje polje za dodatne opcije, navedi da ti treba router sa wirelessom i to je to ;)
     
  16. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Posto koristim trenutno switch da konekciju imam na 3 compa je l' ovo znaci da vise necu moci na taj nacin nego cu morati router kupovat?
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  17. wudu

    wudu Aktivista

    Zavisi. Kakav modem/router si dobio od BHTa?
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja bi ovakvima uveo zabranu pristupa internetu na 20 godina, i priblizavanja internet klubovima na 20m. :mrgreen:
     
  19. russ-co

    russ-co Komšija

    ovo meni jos nije doslo za naplatu, u cemu je kvaka ne znam, samo RTV takse nema na mojatv racunima...mozda su i ovi nasli rupu u zakonu i dohakali taksi :D
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ako takse nema na racunu ne znaci da je ne moras platiti :D :D ili ce ti na vrata pokucati inkasant, ili postar koji ce ti donijeti rjesenje o izvrsenju, a vezano za naplatu RTV takse+sudski troskovi :p