BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam dogurao na 170GB u prvih 10ak dana i od tada svukao par filmica i to je to, jednostavno se vise nema sta, a da je potrebno i da me zanima.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa bolje ti je tako, ako si malo dalje od centrale nece ti net bandwith utjecati na rad moje tv..A ako je ta druga losa parica onda zovi da ti to srede
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Pokušao sam da nabijem preko onog fair use nivoa, ali nisam uspio. Potrudiću se malo više kad nabavim novi HDD, mrsko mi snimati na DVD-ove.
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker


    Jesi krkan, hhh.

    Ja nisam ništa posebno skinuo. Odavno sam na Max paketu (dok je bio 512 - užasna patnja - dva računara, pa je otišao na 1024 koliko se sjećam), pa onda na MojaTV. Na početku jesam dosta skidao, ali vremenom sam počeo skidati ono što mi treba. Dosta se skinulo na 3 TB diskovnog prostora što se nikad nije ni pogledalo, pokrenulo. Nema više masivnih lista na Jdownloaderu, iako nije isključeno ako i kada se nađe neka serija sa mnogo sezona.

    Sad eto, sve plaćaš 35 maraka plus PDV, a sjećam se da sam davao skoro petinu plate na ovaj MAX paket. Što je bila mila majka koliko sam nekoliko mjeseci plaćao masivne one penale na limit 9G paketa. Joj to je bilo tužno.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ovo je fail. Mnogi su pokupovali HDD-ove da mogu 24/7 skidati da vide sta se krije iza fair use limita :lol:
     
  6. metallac

    metallac Aktivista


    Eto ti šta znači dati Balkancu flat... Samo neka se skida... Svuče čovjek 400 giga, od toga realno mu je možda trebalo u vrh glave 40 giga... Po koji film ili igra i to je... Baš me intersuje šta se toliko skida : HD fudbalske utakmice od prije 2 godine kojoj znaš rezultat i sve ostalo FAIL
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    sto u globalu nije lose, jer povecavas prodaju hdd-ova, dvd-ova i generalno bht doprinosi rastu it trzista
    :smt005
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sto je opet uvozna roba i uvoz, a tako se povecava ionako loš deficit..

    Potrošnja
    Ukupno 119950.98866 MB
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo ja sam na ADSLu svuko: Ukupno 44555.2384 MB
    a na cutuku 103GB. Vecinom sam skidao filmove.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam svukao oko 150gb,par igara i desetak HD filmova a kako stvari stoje izgleda da cu morati platiti prekoracenje limita od proslog mjeseca.
    Nekima je eto reklamacija uvazena a meni nije.Vade se na to da svaka zapoceta konekcija u tekucem mjesecu ide na taj mjesec,najgore mi je sto sam ja prekinuo konekciju nekad oko 1.00h 1.Marta izvlacenjem DSL kabla iz modema al eto ni to nije registrovano,sad jel to problem sto nisam upalio/ugasio modem ili sto su imali problema sa stranicom u to vrijeme pa nije registrovalo?
    Bilo kako bilo valja mi pokihat 60km u ovo krizno vrijeme :(
     
  11. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ja sam im platio osnovu racuna(tj 52Km u mom slucaju),a u pon predajem zalbu.Kako ja znam mjesec traje od prvog pa do posljednjeg u istom mjesecu a ne jos8-9 sati narednog mjeseca.Mene jednostavno ne zanima kad je pocela konekcija ni kako radi sistem,ja cu im platiti sve za februar,a za mart Bgm necu.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Imali su problema pa te nije prebacilo, to je sva priča. Ja sam milion puta znao na prelazu u drugi mjesec pristavit nešto da se skida i bez resetovanja modema me uvijek prebacivalo uredno.

    Sada sam opet tako uradio i sve mi pokušali prebacit za februar. Dakle ja sam se konektovao 28.2. oko 19h i diskonektovao 1.3. 5h u jutro bez resetovanja modema. Dakle istu stvar su meni uvažili, a tebi nisu.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Svukao 242GB, i to uglavnom do polovice mjeseca, poslije vise nisam znao sta da skidam. :lol:

    Skinulo se nekih HD filmova (uglavnom isao na verzije od 2-3GB 720p), jos nisam ni stigao odgledati, a kamoli da skidam jos.
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    Nisi ni ti mnogo bolji od njega kada si placao 100KM mjesecno za 512kbps flat! :mrgreen:
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ako si malo pratio, plaćao sam mnogo više na penalima a mogao sam skinuti nekih 20-tak GB maksimalno. A dosta toga bi pojela braća na jubitu.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Link: https://hardwarebase.net/vijesti/5164/bh ... dsl-sesije
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Neko je vec pisao prije da je skroz losa situacija u Tuzli na slatini. Ako moze informacija da li je sta uradjeno na bolje od tad? Thx!
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Enis: Mene je cudilo da su ikako bili ostavili tu mogucnost :)
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Među ovim njihovim modemima ne nalazi se Billion modem, kojeg ja imam :/ Ne znam šta sad da uradim :(

    Kada već spominjem modem, tek sam danas vidio da je to wireless modem, pa šta mi pored tog modema treba da bih wireless povezao PC na net?
     
  20. wudu

    wudu Aktivista

    Wireless karta, koja ide u PC.