BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Propusnost preko bakarne žice je nekih maksimalnih 20 megabajta po sekundi, uzmi u obzir da to stalno varira, te dodaj tome korištenje interneta i još jedan STB, to i jeste vrh ponude. Još ako radi super sve, sreći nema kraja. Nudili bi i oni tri STB-a da infrastruktura može podnijeti, što da ne, nek se uzmu pare :)
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovo BHT postavio "vrlo vrlo tajni pass" na sve uredjaje? E jbte :smt005
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    il je zajebancija doticnog clana :p
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nista od gledanja na 3 stb-a, ko ti je rekao da moze laze te i da imas idealnu paricu nece raditi 1. nije ti registrovan stb, 2. teoretski upstream ne moze provu signal za 3 stb-a.


    I da to je taj vrlo tajni pass najtajnijih zakljucanih modema ;)
     
  5. windy

    windy Novi član

    U treci STB se ukuca podaci od prvog STB-a, a na 1 portu modema rade 2 STB-a samo mi treba jos jedan da probam na 2 portu.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    windows pricas gluposti ;) mozes ti spojiti jos 4 STB-a (onoliko koliko imas slobodnih lan portova na adsl modemu), ali neces moci gledati tv ni na DVA STB-a istovrmeno, a kamo li na tri. za MojaTV kanal ti treba propusnost od 3,5mbps. oni puste na MojaTV 4mbps (0,5 mbps fore) i za adsl ti treba 2Mbps, znaci ukupno 6mbps propusnosti imas na modemu. nema nikakve sanse, da ti njih zajebes i proguras vise od tih 6mbps. znaci, da bi paralelno sa prvim tv-om gledao i drugi, treba ti i za drugi pustiti jos 3,5mbps (tj. 4mbps sa onih 0,5mbps fore), pa prema tome, na modemu neces imati ogranicenje od 6mbps, nego 10mbps, da bi mogao istovremeno gledati 2 TV-a i surfati netom. a druga je stvar, sto ti oni moraju propustiti stb sa svoje strane, jer se stb pusta po mac adresi. takodjer, ako ovako pustis 2 TV-a odjednom, na oba ce ti sjeckati slika, a surfat ces netom sa 5KBps, jer ce ti tv-ovi povuci sav speed, jer je TV-ovima dat prioritet u saobracaju....
     
  7. jeretik

    jeretik Komšija

    Bihnet mi je upravo iskljucio internet, iako sam racun platio kulturno u posti. :evil:
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Pošta i Telecom su odvojene firme, treba 2-3 dana da evidentiraju uplatu. Sad treba da odeš na šalter i pokažeš da si platio račun prije isključenja.
     
  9. jeretik

    jeretik Komšija

    Poslao sam na nekakav mail kojeg mi je dao operater, valjda aktiviraju veceras. Horor, cuj 2-3 dana.
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Tako su meni rekli na šalteru kad mi se to isto desilo.
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    i kod mene je problem u zadnjih nekoliko dana, spadne brzina na 1Mbit, iza 19h pa do nekih 23h
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Usao u meni ovog ZTE modema/routera, i tamo ima zilion opcija. Nabasao sam negdje da mogu sa neke liste izabrati PPOE i ukucat user/pass. Uradim to, al opet uredjaji nece da vuku net, prihvate WiFi password al ne vuku net. Mozel iko postavit kakav PrintScr kako sta postaviti u ovom cudu da bi radilo?
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Link: http://goo.gl/oKhUQ
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Očekivano recimo, solidna vijest, ali slabe su to brzine naspram lokalnih provajdera. Šteta što su to samo lokalni provajderi :/
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Meni je nekako iznenada, znam kolika je hampa prije bila i cekanje da ukinu limite i fazone, a ovo sad dodje nekako relativno brzo :) Ja sad imam megabit kod kuce, ovako kad dodjem za vikend, 2 ce biti pravo super :)
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Puno bitniji je bio taj konačni prelazak hajmo reći čitave države (jer su onda uz telekom morali preći i ostali) na flatrate nego ovo povećanje brzina ;)
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Naravno, ali i ovo sigurno nije na odmet. Naprotiv :)
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    cudi me da sute za MojaTV Net paket :roll: :roll: nadam se, da ce se i tu sa 2 Mbps povecati na 4Mbps.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    fino fino,neka vecih brzina,nek se bilo sta popravlja na bolje
    neka su sada poceli malo brze da poboljsavaju usluge,nadam se da ce slijedece biti povecavanje paketa i smanjenje cijena mInternet paketa a naravno i obaranje cijena razgovora
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    valjda se ovo podrazumijeva,nadam se da nece ostati onima sa moja tv iste brzine,ipak je moja tv skuplji paket
    kod mmene je full paket moja tv