BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Tesko je to izvesti i prakticno, pogotovo ko ima 2 STB-a.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a takve mozes izbrojati na prste :) ko ima 2 STB-a, taj sigurno ima dobru paricu. Na kraju krajeva, tamo u ugovoru pise, da ce BHTelecom isporuciti "najvecu mogucu brzinu", tj. njih bas i ne zanima sto neki nece moci ostvariti tu brzinu radi loshe parice. u dosta gradova je telecom razvukao nove parice, tako da ce mnogi moci izgurati taj speed.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Pa sumnjam da je bas na prste nabrojati, jer vecina korisnika u kuci/stanu ima 2 i vise TV uredjaja. Neka trecina od njih uzme 2 STB-a to je pozamasan broj. Sto ce ti mojaTV ako imas 2 televizora, a neces uzet 2 STB-a. Za drugi TV placat kablovsku?
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Vidim nove su cijene i za bhline i bhmobile, jeftinije ili skuplje nisam skontao? Inače respekt za ovo, 4mb za 25-30KM je dobar deal. Nadam se da će i HS ubaciti nove pakete inače bih mogao razmisliti da pređem na ADSL.
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nadam se da će biti nešto i za mojutv kao što rekoste, jer 2mbit-a na 3 korisnika u kući ne ide nikako, a ne da mi se prelaziti i komplikovati. Cijene su ok za ove brzine, još kada se uzme u obzir uptime i stabilnost, taman je :)
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Kako ću sad probit fair use limit?
     
  7. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Isto kao sto si i prije radio samo moras dva puta vise skinuti :smt005
    On Topic-ja mislim da cu nakon ovoga ponovo smanjiti paket,jer se meni 2 Mbita cini dovoljnim za ovo sto ja radim(you tube,MP igre,etc..)
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Fakat sad smanjit paket i eto za 20KM 2Mb :D
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ne kontam te selvine nikako. pa ima onih koji npr. na Flat4 ne mogu izgurati 4Mbps. kako ce oni sad izgurati 6Mbps????? ima onih koji jedva izguraju 5Mbps na Flat6, kako ce oni sad izgurati 8Mbps? znaci, nisu problem samo oni sa MojaTV Net + 2STB-a. Svi imaju potencijalni problem ;) ;)
     
  10. zdici

    zdici Aktivista

    ko bi rekao da ce se ovo desiti i to 1.1.2012 :) svaka cast..
    Kod sljedece promjene ocekujemo jos dizanje brzine pristupa Internetu download/upload i nize cijene svakako !
    Sto se tice mobilne telefonije volio bi da minuta poziva prema mobilnim mrezama Eronet, m:tel pojeftini drasticno jer je uzasno skupa minuta :( ko da covjek zove Inostranstvo..i naravno kad bi malo obratili paznju na mobilni Internet da mozemo za 1 KM potrosit 200 MB bilo bi to fino..vrijeme je doslo da se malo vise salju MMS poruke koje su zapostavljene zbog visoke cijene kao i koristenja 0-24 h mobilnog Interneta tipa Skype tko ima Android i iPhone 8)
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a na to si mislio kad si rekao da nece teoretski biti izvodivo
    ja mislio telekom nece ni povecati nikako a ko ima kakvu infrastrukturu to je drugo

    kod mene npr. jeparica odlicna,imam odlicnu brzinu i nema prekida a na moja tv mi nikada nije ni zastekalo a kamoli da je nestalo slike ili sta slicno

    nadam se da ce i nama povecati na moja tv,jer nije malo 65 KM sto im placam mjesecno
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sto se tice brzine infrastrukture to nikada nije ni bio problem, problem su parice ko sto kaze kolins.

    Vecina prigradskih naselja i ovi nagoreni neboderi od rata imaju lose instalacije/parice a tu je gro mojatv korisnika.
    Da li se moze dici brzina na mojatv paketima, naravno da moze ali pitanje je kako to izvesti da se ljudi ne sekiraju.

    Evo da uradis anketu da li bi radije 4mb na net paketu, ili 20 stranih kanala svi bi trazili 20 kanala.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Pa ok je to sve, ali razmisli koliki bandwidth ti treba na mojatv net + 2 stb-a. Opet vise nego vecina tih net paketa, mozda manje samo od najveceg.

    I naravno da su parice lose, o tome se i govori cijelo vrijeme.
     
  14. Looney

    Looney Komšija

    Kada krenu u relizaciju sa ovim support linije ima da budu preplavljene pozivima.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ama ja tebi govorim da to njih ne sprecava da povecaju brzinu na paketima. ko mogne izgurati novu brzinu mogne, ko ne mogne, ne mogne, i to je to. pa prosle godine je brzina na MojaTV Net bila 1Mbps flat na fer osnovi. kad se povecala na 2Mbps, nije bilo ovakve price, ha ya. nigdje ne pise selvine, da oni tebi GARANTUJU brzinu. ako ti parica moze izgurati 10Mbps, a sad imas 2STB-a (2x3,5Mbps tv + 2Mbps net = 9Mbps), to njih nece sprijeciti da ti uduplaju speed na netu. sad sto parica moze izgurati 10 Mbps, a ne moze 11Mbps koliko bi trebala, nije njihov problem....
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ljudi prioritet bandwitha parice ide prvo na IPTV ono što ostane ide na bandwith za net.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa to sam ja vec rekao u MojaTV threadu:

    i to svo vrijeme i ovdje govorim.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo ovako

    Imam net2flat i strasne probleme sa torrentima,kad skidam nesto sa rapida ili evo konkretno BF3 pa ovi updatei zadnjih dana ide download oko 220kb sto je OK medjutim ne pamtim kad sam nesto sa torrenta skinuo i da sam postigao maksimalnu brzinu.Znaci materijal koji skidam je odlicno zasijan :D i dostupnost je odlicna a u mene 10-20kb a i to varira.U nekom trenutku to krene malo bolje al ne potraje.
    Pokusao sam upaliti/ugasiti paradigma al nije pomoglo.Ima li neko neki hint.
     
  19. zalizani

    zalizani Aktivista

    Kod mene je uvijek ogranicen down/up i sve je ok.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  20. svire

    svire Novi član

    To se i meni desava, to je valjda do portova na modemu , zavisi koji je otvoren .