BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Vjerovatno na DSLAMu puste više nego što bi trebali, da pokriju gubitak koji nastaje na bakru.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa na DSLAM-u se i stvaraju gubitci, ne na RADIUS-u ili pppoe koncentratoru... ali ako je ovo odg na prethodni post, onda ti nisi skontao. kolega ColdFire treba imati 6Mbps, a ne 4,94Mbps :D
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Totalno sam nezadovoljan sadasnjm Net6 paketom,imam jedva 5Mbit brzinu nekad malo preko a placam dobrih 52km za to a dok na 4Mbit nisam imao gubitaka,bilo je okruglo 4 i to je sad 29km znaci da za pisljivi Megabit trebam doplatiti 23km,mislim stvarno nije niko ovca,razlika izmedju 2 i 4 megabita 9km a izmedju 4 i 6 23km em je izmedju 2 i 4 razlika 100% u brzini a 9km u cijeni a izmedju 4 i 6 50% u brzini a 23km u cijeni.

    Totalno neposteno

    Vidim se na salteru u telekomu u Ponedjeljak.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ja fino predjes na netflat4 i eto te na 30KM
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Pa tako i ja planiram uradit ako nista ne poprave ...

    @dmr , kakvo je stanje kod tebe ?
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa isto od kad su prebacili, kuc kuc. Oko 4,15Mb, pici oko 500-510 kB dw. Ping 20 ms.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sramota. Vidim nesto sve kilavo kad ono:

    [​IMG]
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    A sta ovo poslije prebacivanja ili ti nisu jos prebacili?
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa nije kvaka u prelasku na 4Mbps jer tamo imas 4Mbps koliko i placas. Kvaka je u tome sto na drugom paketu ne dobijes ono sto placas. njima i jeste cilj da imaju sto vise onih sa 4Mbps, jer tu ocito imaju najbolju zaradu, i cijenom su u rangu sa ostalim providerima, dok sa cijenom paketa 6Mbps nisu.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imao 2 Mbit/s (tj. 1,6-1,7), sad ravno 1. A ocekujem da mi prebace na 4 Mbit/s.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma tako je nekima bilo, prije nego prebace budu problemi. Uglavnom zovi ih u vezi toga i sredit ce nadat se :)
     
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    Evo ga pročepilo i kod mene. :) Download kako piše nekad i malo "jače"

    [​IMG]
     
  13. irhadkul

    irhadkul Komšija

    samo sto ti je ping ovoliki?
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Ping nije problem,ping mi ne treba :)

    [​IMG]
     
  15. zdici

    zdici Aktivista

    vidis kod tebe do Mostara 48 ms a kod mene 25 ms :smt003
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    A kod mene 15tak pa se opet ne hvalim :mrgreen:

    Kao da se osjeti malo nestabilnosti nakon povećanja, mislim na igre i iznenadno povećanje pinga :/
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kod mene ping odlican,samo fali megabit down-a i pola Up-a :D

    [​IMG]
     
  18. neko

    neko Aktivista

    kod mene ping 178 :D
    [​IMG]

    i jos nema tih fu*kin' 4 MB/s :smt013 :smt017 :smt010
     
  19. veki81

    veki81 Aktivista

    [​IMG]
    Evo i moje sramote jos mi nisu prebacili na 4mb
    Ali imam drugi problema konekcija mi varira i konstanto puca, dolazio je neki kloc iz bht kaze mi zena cistio spojeve a spliterr nije ni dirnuo, a otkad sam skopcao adsl puca mi konekcija kako kad nekad po 2 dana slusa nekad puca svakih pola sata.
    Hajd sad budi pametan ako ko ima sta pametno na umu nek puca, zvao sam ih trilione puta a jednom samo dosli i poslali lika koji je bolji vodoinstalater nego serviser.
     
  20. Juka

    Juka Komšija

    Danas odocepilo, netflat 4 preplatnik, stim da mi je bilo uvjek oko 3.17 Mb/s, dakle x2 ubrzanje :D
    [​IMG]