BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    ok thx da znam, ti nesto spominjo da ce zaglavit opet sa njihovim passom :)
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Rekoše iz telekoma ako zaglavi i nakon reseta, izvuci tel. kabal iz modema i ponovo reset, to zna da baguje factory default resetovanje,
    meni nelogično, ali eto. Radi. :)
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Meni izgleda da bi mi možda mogli doći na red iza Zenice, jer je išlo Gradačac sad Tuzla. Ili da nas ostave zadnje da "zahlade" sa nama. :)
     
  4. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Nema stvarno pravila kojim to rade, u početku se dešavalo da iz gradova sa različitih krajeva države dolaze informacije o povećanju brzine. To je ono bukvalno kad te potrefi, potrefi. :) Meni, btw, još uvijek stara brzina. :D
     
  5. neko

    neko Aktivista

    ko smrt, jel? :smt003 :smt003 :smt005 :smt005
     
  6. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Haman da jest. :smt003 :smt005 :smt005
     
  7. burner

    burner Aktivista

    Meni jedan prilicno ljubazan covjek iz podrske rece da ce do kraja mjeseca biti zavrseno "prebacivanje brzina" i da nema nikakvog redoslijeda; prebacuju po centralama. Modeme zakljucavaju samo korisnicima MojaTV-a, ali na zahtjev, oni strucniji (korisnici), mogu dobiti sifru. Nisam na MojaTV paketu, i moj Paradigm nisu dirali. :) Takodjer, koliko on zna, konekcija traje 12 sati i nemaju u planu mijenjati to za sada.

    Sent from HTC Desire S running ICS
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

  9. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Ili nije upoznat sa stanjem na terenu, ili malkice laže. Sesija traje 24 sata, a modeme su zaključavali i ljudima koji nemaju Moja TV. Također, lozinku ne daju (kad nazoveš Helpdesk prave se ludi, kažu ne znaju ništa o tome da je neko uopšte i mijenjao). :)
     
  10. burner

    burner Aktivista

    Ocigledno, nije njima svaku vjerovat'. :)

    Sent from HTC Desire S running ICS
     
  11. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Nije, naravno. U početku su govorili da ništa i ne diraju po modemima (eto Marsovci garant čačkali), pa kad su skužili da raja nije budalasta k'o što su oni mislili da jest onda krenula ta priča. Ne vidim zašto prave dramu oko toga, ako su modemi njihovo vlasništvo mogu mijenjati šta hoće, ne znam zašto to kriju. Reci brate dragi šta je poenta pa će se raja snalazit kome bude do toga da ima pristup postavkama.
     
  12. zdici

    zdici Aktivista

    ninja eto ima izgleda 24 satnu sesiju :) blago tebi..meni jucer sa nekim managerom za skidanje Filmova BlueRay u pola filma stade taman kad je dosao reconnect :( eto zasto mrzim 12 satni reconnect..sve dok ne bude 24 satni ovako mi ne valja !! :?
     
  13. neko

    neko Aktivista

    U ovoj drzavi sve nesto tajno, nesto ispod stola i okolo. to me najvishe nervira opcenito. kaze od prvog januara, pa se to protegne do sredine marta. umjesto da se napravi obavjest za korisnike, bice tako i tako, trajace situVacija toliko i toliko, radimo to i to, a ovako samo neka suplja s njima.
     
  14. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Baš... Jučer pitam do kad se planira razvlačit ovo sa povećanjem brzine, lik odgovara (izgleda napamet zna onu obavijest sa portala) "ići će etapno i u najkraćem mogućem roku". :roll: To sam i sâm mogao pročitati. :| Al' hajde, bitno je da Internet radi, i do sad sam živio sa ovom brzinom pa mogu i ovo do povećanja iako bih, kao i svako, volio da se to obavi što prije, al' eto...
     
  15. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Evo da se i ja malo javim.Nakon par dana koristenja ovog "novog" interneta mogu reci da sam prezadovoljan.Za obicnog korisnika kao ja (youtube+stranice) ovo je vise nego dovoljno.Internet mi je sad nenormalno stabilan,ne znam sta su radili ali sada je up i down iznad obecanih brzina a i ping prema Sa je 22.Mozda se cini smjesno ali mi je ovaj moj trenutni(4 Mbps) bolji nego kod rodjaka u njemackoj("Alice" 16Mbps),kod njega se primjeti ta nestabilnost kod video snimaka a pogotovo kod online igara.P.S nekad ranije sam imao 4 Mbps ali to nije bilo to.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Idemo prvi, dajemo vise :mrgreen:
     
  17. Magnifico

    Magnifico Novi član

    [​IMG]

    Konacno,nakon dva mjeseca patnje.
    Imao NetFlat4 sa 105 KB/s!! Sad NetFlat6.
    Hvala ti Boze!
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Net stvarno radi odlično, puno bolje nego prije, da ih ne ureknem.
    [​IMG]
    Samo ovaj ping nije mjerodavan, u stvarnosti je puno bolji.
     
  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    meni fali 1 ... :(

    [​IMG]
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hajd suti, vidis da su nesh promjenili. sad makar imas puna 4Mbps, cak i malo vise od toga :mrgreen: :smt005 :smt005