BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel ima ko da su mu prorovali ove nove instalacije do kuce, jel se ADSL popravio?


    Sent from my iPhone
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Meni su davno kopali, tj. čitavom naselju. Nikakvih problema nisam imao, sve je stabilno bez prevelikih oscilacija.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Bas sam kontao da okacim, fina aplikacija, treba instalirati mx video player prikacit se na neki wifi i to je to.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam probao ovu aplikaciju, ali neće da radi :( probao sam je i sa ovim mx playerom ali nula poena. Naravno prebacim na ovaj http protokol i opet izbaci grešku? Zna li neko u čemu je fora??

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Radi samo na BHtelecom mrezi.


    Sent from my iPhone
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa probao sam i preko telecoma i preko cutuka, ali ista situacija....
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    pa kako skida ovo po minuti il :lol:
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne skida nista, te neces gledat na gprs-u tv valjda. :D Steknes se na wifi i deri. :)


    Sent from my iPhone
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Aha kontam mora preko gprs-a :D hvala ;)

    ev neke otvori neke ne kanale . koje otvori rade ok :)
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo reko da se ispravim... i kod mene na tel neki kanali rade, a neki ne rade. ja probao nasumice par, i izgleda potrefio sve one sto ne rade, pa sam zato i rekao da ne radi nikako :D sad sam isao redom, i radi ih bar pola :D
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Rade svi samo ih moras vise puta okresati da pocnu :) sport arena se ubila za klonje :lol:
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam odnedavno presao preko jednog udruzenja potrosaca na onu top tim uslugu, u glavnom, sada svi moji blizi izmedju sebe imaju 50h razgovora besplatno, plus nekih popusta... osjetno mi manji racun dolazi :)
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Je li vama sada ping prema vani dakle izvan BiH,konkretno prema Hrvatskoj i Srbiji npr pravo veliki?Meni evo sad mjeri preko 400!Sa BiH je super,kao i uvijek.Izgleda opet "nadprovider problemi" :)!?
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    nope, ok je ping. Zagreb 21ms, Bg 30.
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Do moje je linije.Sad sam zvao.Uzas.Samo ovo recimo ne kontam.Imam ovaj cod2 server koji je hostan na bihnetu i na njemu mi je ping max 20.Isto je i kada pingam taj ip.Medjutim ako recimo speedtest uradim sa bihnetovim serverom ping je takodje visok oko 400 i brzina mi je 4x manja oko 1mbit umjesto 4.Nalog je otvoren pa cemo da vidimo.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa i meni je ping prema vani u qrcu cccccc i ne samo prema vani, nego i prema bhtelecomu cccccc paket od 6Mbps

    [​IMG]
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    zovi!
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja sam 3x zvao u 5min 3 lika razlicita pa dok svima objasnis.Treci x zvao zaboravio pass od neta pa da mi resetuju a onda budala skontam da sam imao pass na lastpass serveru ccc

    EDIT: Evo izgleda da nesto cackaju pa se popravlja stanje sa BiH ali prema vani opet isto :smt003
    [​IMG][​IMG]

    UPDATE:
    [​IMG][​IMG]
    Izgleda da je rijeseno. 8)
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Bas mi maloprije Bola govori da je takodjer zvao (zbog pinga i igranja), kazu da nesto rade, pa eto, strpljenje je vrlina i to :)