BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Meni nestaje protoka po par sekundi svakih sat-dva vec barem dvije sedmice, isto ako upalim kameru na Skajpu dobijem instant disconnect :lol:
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    who care about FB? :) bitno je da HWB radi :)
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Brzo procitam sve teme :) (Fb sam samo naveo kao primjer vanjske stranice)

    Danas je OK net, zapravo se i sinoc kao malko popravilo, malo na guranje, sa FTPa sam skidao 15 megabajta oko pola sata (jest da ima sitnih fajlova ali opet je jako sporo islo sa pravljenjem konekcije), a o uploadu 20ak da ne govorim, :D
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    hvala Bogu meni nikakvih problema odkad imam moja tv full net je super stabilan, jos samo da povecaju brzine

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma i ja se ne bunim, za 20km ide ko zmaj :), ovo juce malko sto je stekalo nekoliko stranica, i ne sjecam se eto skorije, u zadnjih par mjeseci, da je bilo ikakvih problema.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da li je tko imao problema sa slikom naime prije 3-4mjeseca mi se slika pocela gubiti, zaledi i tako nestaje (postaje crna) i dok sam saltao druge kanale cuo se zvuk u pozadini.
    kasnije nije bilo nikakve slike(sve je bilo uredno s kopcano i bilo je prikljuceno preko hdmi.a, restatovao sam dosta puta stb i nije uspjelo) kasnije zvao ove iz telekoma i ispostavilo se na kraju da je do tv.a,
    . dobro uzmem ja novi tv ali sad je proble cim upalim tv nece nikako da prebacuje na druge kanale ni preko tastature dok ne prodje 1min, malo iritirajuce al reko nema veze i prije par dana isti mi se problem javi, slika odjednom nestane tj pojavi se narandzasta boja i tako stoji i moram restartovati stb jer druge nema.
    da li se kome ovakvo sto desavalo, jer me stvarno nervira, na pocetku sam imao problema sa telefonom pa sad ovo.

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nikad čuo za takav problem. Zovi tehničare nek dođu što prije.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kakva ti je parica, modem i resiver.
    To mi lici na probleme tog tipa.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kabal od interneta

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  10. and3lko

    and3lko Novi član

    imateli vi problema sa pingom, jedno zadnji 15 dana mozda i vise ping je nenormalan ma serverima sa 30 skocio na 70
    [​IMG]
    Zvao sam 1444 al nisu nista konkretno rekli .
    Resertovo modem, formatiro komp sve pokuso al nista :S
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja nemam

    [​IMG]

    Jedino sto mi je uplaod malcice slabiji al oduvijek je takav.
     
  12. and3lko

    and3lko Novi član

    Odakle si ti ?
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pise u profilu.

    Izmedju tuzle i doboja.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    i kod mene je isto, kuc kuc. :D

    [​IMG]
     
  15. veki81

    veki81 Aktivista

    Ja ovih dana prezadovoljan ali to naravno kratko traje i opet ide drop :( .
    [​IMG]
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    meni samo da povecaju s 2 na 4 mbs ja prezadovoljan

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Šta bi da si na 1 Mb/s :mrgreen:
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Zelim da drugi comp osposobim u dnevnom boravku pa sam se odlucio na Wireless opciju.

    Koji wireless router ili (sta vec treba) preporucujete ze to.

    Nista zahtjevno samo web surf i Skype/MSN, znaci da je jeftino a da zadovoljava navedene potrebe.

    Posto ovo ZTE smece iz BHT ne valja u bridge modu (puca konekcija) moram nesto ovako da radim.

    Ako ima ko kakav konkretan prijedlog neka javi sa cijenom i gdje je dostupno (u Sarajevu).
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa i ne treba da bude u bridge modu nego u routed modu.Kod mene je taj ZTE i radi kao sat.Naprosto me je iznenadio sa stabilnoscu.

    Ukljuci mu wireless i radice ko sat. Naravno ako je model sa wirelessom. A ako ne jedan od jeftnijih TPlink model wr740n koji je ispod 40km bar u graanici ce vise nego odlicno obavljati posao a radi na N protokolu tako da i jaci transferi nisu problem.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma to sam i mislio na routed mod, ne valja nista ovaj ZTE ZXDSL 831CII..

    Meni je konekcija pucala svakih 60 sec u routed modu (probao ja doduse sa jednim kompom ali svejedno)..

    Znaci taj TPlink WR749N, danas cu nabaviti wireless PCIe karticu pa hocu wireless da nabacim za taj comp da se ne petljam sa kablovima.