BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kod mene je ACL aktivan neke tri godine, podešen pristup routeru samo preko web interfejsa i to samo s LAN-a. Nisam imao problema s pristupanjem uređaju :)
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Moraš i na pvc0 uraditi deactivate, inače čim server iz xy razloga odluči "rekonfigurisati" modem uradit će to iako je acl deactivate.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ok, budem onda... Hvala.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa najbolje onda deaktivrati sve pvce osim onog koji koristis.
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Neki info kada bi mogla biti ponuda novih mobitela u telecomu? Sorry za off :p
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    youtube je ocajan zadnjih dana na adslu...bukvalno ni na 144p ne okrece
    ima li jos neko ovih problema ?
     
  7. kugla

    kugla Aktivista

    I meni svaki youtube video koci skroz nemoguce gledat.Sve pribacuje u 144p , a ne da mi se gledat u pixele na 144p. I to traje evo vec sigurno 10 dana. Isto ko da namjerno ogranice brzinu na Youtube, jer je brzina normalna na ostalim sajtovima.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa probaj otvoriti yt preko nekog proxy servera pa ces viditi jel namjerno zavrnut il je nesto drugo u pitanju. Npr incloak.com
     
  9. kugla

    kugla Aktivista

    Izgleda da ovi iz BH Telecoma zavlace, sad sam probam preko vpn-a u njemackoj youtube uopste ne koci ona linija piči xD.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam siguran ima li veze bas sa YT al probaj zamjeniti DNS server. Ukucaj google-ov.

    8.8.8.8
    8.8.4.4
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene zadnjih dana adsl ocajan,na trenutke prestane i raditi,zasteka a gledanje youtube-a isto steka i prekida

    jutros mi i moja tv ne radi,ni telefon...a ono sto mi se kanali zacrne,kada prebacim da i ne pricam...izgubi se slika

    prijavio kvar prije skoro mjesec i niko jos nije dolazio
    toliko me nerviraju sa ovim sporim servisom,da ce mi puci film,pocupati cu sve ono i baciti im u telekom centar ,a direktoru cu ebati M
     
  12. kugla

    kugla Aktivista

    Ja sam prijavio Moja TV prije mjesec dana i niko jos nije dosao da priljuci a igleda da nece ni doci u skorije vrijeme. Sigurno masovno prikljucuju svaki dan cijelo radno vrijeme pa nemaju kad doci,previse posla :smt005 :smt005
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ovdje se svi usutili :D hoce li biti kakvih izmjena paketa/cijena kad je u pitanju ADSL? Obicno se to vec zna krajem novembra i u toku decembra :)
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ništa nije najavljeno, mada i prošli put su 5 do 12 sve uradili.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    to si u pravu. ne bi im bio pametan potez da nista ne promjene. to bi moglo otjerati jos korisnika koji su prilicno nezadovoljni jos od prosle godine kad nije nista po tom pitanju uradjeno. Vidim da su uveli nekakve nove postpaid pakete za mobilnu telefoniju. Najjeftiniji preko 46,8KM (http://www.bhtelecom.ba/6028.html) Pa fakat nisu normalni. Sta cu ja koji imam Mini15.... :D
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ima li Albis STB onaj "servisni" meni kao što je imala Motorola i kako mu pristupiti?
     
  17. Ninja

    Ninja Komšija

    Kako se pristupa motorolinom?
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Albis nema servisni meni, ima samo opcija ucitavanja image-a putem usb porta.

    Motorolu ugasis iz struje, kada je upalis pritisnes tipku meni i u servisnom si meniju
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo moje iskustvo od neki dan od "strucnjaka" sa 1444 :D

    nakon ove "nove" prijave,zvali su kroz 2 dana da provjere radi li moja tv,fol su nesto daljinski stimali...nisam primjetio jesu li popravili ili ne...mada je jucer radila bez crnila
     
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Neće da mi baci sliku preko HDMI, pa sam mislio da iz servisnog naštimam. Probat ću drugim opcijama, hvala u svakom slučaju :)