BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    A nije ni onaj "vrlo tajni"?
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    "vr10vr10tajn1pa55" mislis na ovaj, nece ni on
    Zvao sam podrsku, a neki retard samo nalog napravio kao zvati ce me kasnije, ima da im jebem sve redom
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa znas li sam podesiti sve? Ako znas resetujes i bit ce ti opet admin, admin i to je to.
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    a evo uspio sam nakon par puta hard reset i cmd zajebancije, vratiti na default postavke(postavio onda routed mode, encaplusation, virtual circuit -pvc1)
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    hvala!
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sada oni zaključavaju modeme.
    Ako hoćete pristupiti modemu. Morate izvuci tel kabel, hard reset modema. i onda Admin Admin.
    Obavezno isključiti ACL (acces control) jer jarani opet pristupe modemu automatski i restartuju na svoje postavke.
     
  7. zdici

    zdici Aktivista

    Ja odjavio ADSL Internet i prijavio Wireless 5 GHz i prezadovoljan..ping na ADSLu prema google.com imao 60 ms..sa wirelessom imam 16 ms. Sta reci ADSL za mene los skroz..nekada je bio dobar..mozda se opet nekada vratim kada bude VDSL prihvatljiv sa cijenom i paketima dobrim..pa me privuce ponuda :D
     
  8. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Mogu se pohvaliti da kod mene yt na 1080p radi bez problema vec neko vrijeme, nema potrebe za ucitavanjem. Moja tv paket je u pitanju.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Večina MojaTV korisnika ima modem koji podržava ipv6, pa im se google/yt zavrti brže, jer su google-u ipv6 serveri potpuno rasterećeni.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da priupitam ovdje
    imam moja tv i odnedavno imam problem,naime nestane mi skoro svih kanala,tj.kada prebacim na odredjeni kanal samo crno stoji i onda saltam,i opet dodjem na taj kanal i onda proradi
    ovo mi se nikada prije nije desavalo a sada se desi da od 160 kanala,radi 4-5 samo,pa opet saltajuci prorade i ostali i opet tako u krug

    zvao sam i podrsku,kao prijavili su kvar ali kada ce oni strucnjaci doci,pitanje je...prosla je vec sedmica

    je li neko imao slican problem,nesto kontam da nije do onog set top boxa,nema sta drugo biti
    reset opreme ne pomaze,i nakon toga sve isto
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Može biti bilo šta, nije tipski kvar, fkt moraju ispitati :wink:
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo drugi puta u zadnjih 5 dana mi modem "sam od sebe" pobudali pa moram resetovat i podesavat postavke. Prvi puta mi se jednostavno iskljucio PVC na kojem je podesen profil pa sam ga samo morao aktivirati, a danas ne mogu nikako pristupit internetu ni modemu vec sam moro uraditi hard reset pa ponovo sve podesit. Je li moguce ovo samo da se desi il me neko zajebaje? :)
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Koji je modem?
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Tp link neki, ne znam sad broj, nema wifi. Sto, moze li sam pobudalit? Wifi ruter je na njeg nakacen.
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako ti je 8840T onda je vjerovatno sam povukao konfiguraciju od tvog paketa, pošto sada svi modemi sami učitavaju konfiguraciju i postavke
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jest taj, a sta znaci sam povukao konfiguraciju kad meni nestane interneta!? Znaci dok opet sam ne podesim nema pristupa ni internetu ni modemu. I znaci sad redovno mogu ocekivat da povlaci sam? :)
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ne baš, to znači da ti je u slučaju Netflet paketa, konekcija automatski u PPPoE modu, connect on demand, i da imaš net na sva 4 porta, na mrežnoj karti stavi auto dhcp.
    U slučaju mojatv net imaš net na 1 i 4 portu na 2 i 3 iptv
    u slučaju mojatv full/premi imaš net na 1 , na 2 i 3 iptv , na 4 voip

    sve su connect on demand, neki modemi dozvoljavaju user lever pristup sa user/pass: user/user
    wifi pass se automatski postavlja na dvostruki od adsl-a ako imas wifi.
    ako imas zte modem, automatski imas i ipv4/ipv6 podrsku
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Zar moze ovo ovako? http://ipv6test.google.com/ kaze: "You don’t have IPv6, but you shouldn’t have problems on websites that add IPv6 support." Imam ovaj ZTE "uspravni" modem :)
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Jel ti sad fercera?
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni prije dva (ili tri?) dana ista stvar, evo maloprije opet morao resetovat.

    ACL po defaultu iskljucen.