BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. black

    black Komšija

    Nije to nista , kad sam se preselio bio prosli put u starom stanu sam imao ADSL i to 45KM paket ( mislim 9GB) , na salteru su mi nesto zeznuli jer ja sam htjeo MojaTV na novoj lokaciji.Monter je izasao na staru lokaciju i ustanovio da nema mogusnosti.I racuni su stizali za ADSL 5 mjeseci na staru adresu , sto mi isto nije jasno jer imace nakon mjesec dana ugase.Poslije mjesec bez odgovora ponovo sam bio podnjeo zahtjev i nakon jos mjesec uveli su mi bili napokon.
    Pri montazi sam dobio napomenu da treba VOIP adapter resetirati svakih par dana!
    Placao sam za telefon koji nikad nije radio.
    Kada sam htjeo smanjiti paket saznao sam za dug od 250KM.
    Posto sam trebao opet seliti odjavio sam uslugu skroz.
    U kuci koja mi je bila vikendica prije toga imao sam netFlat5 koji je ustvari 4 bio.U januaru mi je 7 dana bio mrtav net pa sam odlucio preci na kablovsku i nisam se pokajao.
    Kad spuste cijene i poboljsaju uslugu mozda razmislim da se vratim ali do tad ne.
    Red bio da pojacaju ovaj jadni net u MojaTV bar na 8/1 i ubace HD kanele u osnovni paket jer ipak je 2014. i HD nije nikakav luksuz vise.

    PS. dug nisam platio do danas , a i ne namjeravam
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Je li samo meni YouTube užasno spor posljednjih dana? Svi ostali sajtovi su ok, YouTube ni na 240p neće da makne...
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i meni je spor takodjer

    mislio sam da mi je net usporio
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    jep spor
     
  5. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Kod mene na trenutke youtube zablokira, spadne cak na 240p. Nakon 2-3 minute ponovo mogu gledati na 1080p bez problema.
    Ali ping u igrama je poludio, ali ne koliko i izgubljeni paketi, previse ih imam u posljednje vrijeme.
    Mojatv je inace
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma meni je net generalno zadnjih mjesec dva odron totalni!Nedjeljom da ne pricam,jedva ista da otvorim kako treba!
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    A od danas i bhmobile poceo zezati, signal nula, dok druga dva operatera max.
    Kod mene sto se tice brzine sve je ok, zaglavi na par sekundi i onda normalno radi, samo lag i dosta izgubljeni paketa zeza stvar.
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Sve normalno radi proteklih dana. Jedino standarni problemi sa "malim"upload :) brzinama.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Samo provjeri na 1444 status reklamacije. Ako ti račon ostane "neobrađen" dođe ti sudski nalog za naplatu.
    Imaš i na portalu formular za reklamaciju ako te mrzi ići do šaltera.

    Btw sad imaš i opciju MojaTV bilo gdje ne ovisno od operatera.

    http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5cf1d24ff3e.html
     
  10. GV

    GV Komšija

    Da li telecom ima u ponudi wireless modem-router umjesto onog crnog paradigm-a? Ne mogu se nikako snaći na onoj njihovoj stranici.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Naravno da ima
     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ovo je katastrofa kako youtube loše radi ... Čini mi se da stavljaju i limit na torrente, neki dan skidam, nije mi average prešlo preko 500 kb/s, na steamu tek tako 1,1 mb/s.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma smanjili upload na minimum minimuma, zato i download stopa
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Svaki dan skidam torrent i redovno mi je download 1Mb/s , bas sam zavrsio jedan download bez ikakvih problema, Flat 10 paket.
     
  15. igor.g

    igor.g Komšija

    koji je pass za router tp-link, sestra zvala podrsku (nestalo struje pa bio IP conflict) dok me nije bilo kuci i kreteni mi pass promjenili
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    probaj user-user, kod rodjaka ta kombinacija radi

    inace YT je katastrofa, stavim duzi video na 1080p i ostavim da se puni, kad podjem kasnije gledati odgledam par sekundi i odmah stane, tako isto nekada na pola videa on stane i samo refresh pomaze, i kod premotavanja, preskocim par minuta i onda onaj krug se okrece

    ovako prije nije bilo
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne mozes ostaviti da se puni, to je do Youtube... Imas ekstenzije za to.
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    Nece ni user
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    admin
     
  20. igor.g

    igor.g Komšija

    nope, to mi je bilo default sad nece