BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Kakvi su ovo problemi veceras? Da nisu opet sjekli fiber.
     
  2. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Uzas veceras, ping preko 250 a download 20-30Kbps
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja nemam nikakvih problema danas...sve uredno radi
     
  4. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    kod mene vec 3 dana u periodu izmedu 20:00-23:00 konekcija poludi, ping ode preko 200, izgubljeni paketi (pingploter) budu 100% i to na relaciji bhtelecom- t-com hrvatski.
    download ode na ispod 100 kb/s.
    i onda se odjednom sve popravi
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Isto od 21.00 do 23h sranje. Ping 200+ pucanje konekcije
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Bio je neki belaj prema natprovideru.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo i ja da se pohvalim malo,bio sam na ADSL-u 8 godina pa imao nekih problema pa se prebacim na nekog lokalnog WISP-a da bi se sad ponovo vratio na ADSL i mogu reci da sam prezadovoljan,jest da je tek 10ak dana kao je uveden al stalno nesto mjerkam i skidam i konekcija je odlicna. Od obecanih 10Mbit imam stabilnih 8,8~9Mbit i ne opada ni u jednom djelu dana. Ping prema Njemackoj je 35~40ms i nisam do sad imao ni jedno pucanje konekcije.

    Ovako da odtane ja presretan.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sve ovisi od lokacije, i od stanja infrastukture, mada je većina gradova u BiH već pokrivena optikom.
    Meni je isto divljao ping od 20h-22h dok me nisu neki dan prebacili na dslam u mom ulazu ( prije mi je parica bila 1,2km a sada je 70 metara).
     
  9. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    U Tuzli su to masovno odradili, svaki ulaz (skoro) ima svoj DSLAM.
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Da li neko slucajno zna koji je defaultni pass za wifi sto ovi iz telekoma postavljaju na rutere?Dakle mislim na pass za wifi mrezu ne onaj za pristup modemu.Neki je zaheban slicno onome vrlovrlotajnipass.Ne znam tacno koji je ruter u pitanju ali mislim da je zte onaj bijeli.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Vidi na dnu rutera.
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Bi da mi je dostupan ruter :)
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hoces da se nakacis na komsijin ruter predpostavljam? :)
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    E jebiga, ne valja se kačiti komšiji. :D
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma nije komsija,rod mi, ali ne mogu ih kontaktirati,selo hebes ga a oni na putu.Nema veze.Hvala svakako
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Defaultni pass za wifi ti je password od konekcije x 2 :)
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Heheh vec je kolega javio na pm hvala :) ali evo rodju sam dobio problem rijesen.Hvala
     
  18. Triforce

    Triforce Aktivista

    Eh kekao ja da znam jesu ista radili na mom podrucju? Iz Sarajeva sam, ali Hrasnice :|

    Sto ne spuste cijene bože bože. Ovaj 15/1 paket sto imaju bi mi dobro legao ali valja dat 43 km, a ovaj 0.5mb upload na netflat10 me ubi.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ni meni nije jasno ako te šta tješi
     
  20. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Je li Innbox V50U spojen na ACS, tj. bi li automatski skinuo postavke u slučaju reseta modema? Ja imam pristup (barem nekim opcijama ako ne i svim), pa kontam možda njega ne zaključavaju? :-D