BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Cini se osvjezavajuce, samo da malo brze radi od ovog sad i sve pet :)
     
  2. kio

    kio Komšija

    Kod mene je novi interfejs od Subote ja mislim, dosta fluidnije radi. Nisam probao instalirati aplikacije one da vidim. :smt003
     
  3. Triforce

    Triforce Aktivista

    Zato jer idioti iz telemacha (jedini drugi izbog... pored EPNa, ali EPN propao) rekli jes jes more uteeee ovaj nas telemach i ja narucim 40mbps paket (to je bilo prije pojeftinjenja ovog, mogu sad hladno 60 mbps uzet ALI JEBIGAAAAAA jos bi ustedio para, jer sad placam telefon, bihnet i kablovsku (od ASK) sve odvojeno) i ceko ko kreten mjesec dana, doso tehnicar i vratio se. Nije zgrada prikopcana na njihovu mrezu kaze, a sve ostale oko mene jesu. I ne znam kontam da li bi im *ebao sve po spisku. A vidim i dalje imaju zakon/polisu 50%+ stanova treba traziti zahtjev za prikljucenje da se zgrada prikljuci (jaro moj ko da moraju ulozit par hiljada, a ne pruzit kabal u moju zgradu). A skontaj ovo: 6 stanova, 2 prazna, u 2 zive starci koji ne znaju sta je net, u ovom 1 isto stanari nisu nesto skloni internetu i tim stvarima. Znaci ostajem samo ja realno gledajuci.

    Ne bi ovo ni pisao ovde, ali kako vrijeme prolazi ping mi sve veci prema raznoraznim servisima. Pa tako npr. haver iz srbije ima ping 50 prema FRA serveru, a ja imam 80-90 kad sam sretan, jer nekad varira izmedju 120-150

    Kill me please
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Čitav dan se internet vuče. Za You Tube da ne govorim,pogotovo sad dok ovo pišem.

    Jedno vrijeme danas se nisam mogao konektovati preko računara, an telefonu WiFi sporadično radio.

    Jeli ovo neki izolovani slučaj kod mene ili je još neko imao sličnu situaciju.


    Hvala.
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    U Zivinicama nema neta i telefona nikako danas.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Kod mene ima oboje i sve super radi ukljucujuci MojaTV, ne ureklo se :D
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    malo je offtopic ali da pitam,posjecena je tema
    jutros se ulogova na FB i vidim da se neko ulogovao sa nepoznatog uredjaja "safari on iOS" a ja nemam ni jedan uredjaj sa iOSom...udjem u mail i vidim da je lokacija iz sarajeva
    odmah sam promijenio sifru prvo na emailu a onda i na fb...
    je li ovo znaci da je neko vec usao u moj profil ili je to samo pokusaj ?
    [​IMG]
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @zippoo : to znaci da se vec logovao :D
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    to znaci da me neko spijunira :D
    promijenio sam sifre,valjda vise nece...nije da imam sta izgubiti na FB ali eto,bolje da mi niko ne ulazi
    i ne znam kako je uspio provaliti,ne nasjedam na one kada ti salju mail kao provaljen FB,trebas sifru mijenjati,ne logujem se svugdje i tako a jos iz sarajeva neko a ja iz gracanice :D
    kome li sam zanimljiv :D
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Zar nemaš uključen 2 step authentication? Uključi to i bit ćeš rahatniji :)
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    vidi ovo, ne radi federalna? kaze da nije kanal ukljucen u moj paket?
    imam moja tv full, šta je ovo ba
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Gasi resiver :D

    Vjerovatno greska zbog novog update-a resivera.. nisi jedini sa tim problemom..
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Primjetio sam da zadnjih par dana oko ovo doba tj od 21 konekcija "oslobi" Ne znam šta bi moglo biti. Vjeruje m da je do njih nešto.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ima li gdje prenos Mayweather vs Pacquiao veceras?
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Na MojaTV nema, NovaTV ce biti zatamnjena vjerovatno.
     
  17. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Pošto mi je stigla nadogradnja softvera na Albis STB-u, imam pitanje - kako promijenit (i je li uopšte moguće) izgled EPG-a, tj. "razvuć" ga na 16:9 pošto sad izgleda poprilično glupo s viškom neiskorištenog prostora s obje strane?
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pa isti slucaj i kod mene, ruzno izgleda..
    Najgore od svega sto su mi redoslijed kanala pomjesali :)
     
  19. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Meni su kanali, srećom, preživjeli tumbanje, bilo je tek dva-tri kanala koja nisu bila na svom mjestu.

    Ni novi portal nije preveden na engleski, štaviše sad kategorije uopšte nemaju prijevod - postavke su mi na engleskom, kategorije na bosanskom. :D Ne sviđa mi se ni ovo što su listu radio stanica ubacili u kategorije + ovo s EPG-om u 4:3. Ne sviđa mi se ni to što su onaj pop-up meni (koji sam do sad otvarao i zatvarao lijevom strelicom) pomjerili na OK gumb (i to samo za otvaranje dok za zatvaranje radi Back).

    U globalu mi se nadogradnja sviđa ali mislim da su opet narodu pustili nedovršen proizvod.
     
  20. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Interesantno, u Media settings kad izaberem 4:3 + fit... izgled portala i EPG-a je normalan, tj. 16:9. :D