BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Videoteka se naplaćuje ovisno o kategoriji filma.

    MojaTV Web ako aktiviraš ide ti marka mjesečno, radi sa bilo kojeg uređaja ali moraš biti na mreži BH Telecoma, npr ne možeš se logirati na komšijin Telemach wifi i tako koristiti nego moraš biti na nekoj od konekcija BH Telecoma.

    Ustvari zadaj se na mojatv.ba imaš tamo pojašnjenja po paketima
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Innbox je najbolje da ti automatski sistem konfigurise jer ima pravo komplikovan wan setup za podešavanje.

    Cak i kad se tako podesi modem imaš sa user/user pristup za podešavanje wifi, dyndns-a i ostalog.

    Btw na innboxu imaš max wifi client no 16, ali se može povećati kao i broj wifi mreža.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Odjavio sam sve usluge BHTelecoma, tj internet i prebacio br fixnog u Telemach, 49.9KM trio paket (TV, net i fix tel.)
    Onako sam samo fixni i flat 10 paket placao mjesecno minimum 50KM.
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Niko njima ne može biti konkurencija kao što mogu biti sami sebi.

    [​IMG]

    Iskreno ako ne bude povećanja brzine na ADSL-u planiram se "poselamiti" bratski sa njima.
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Ja bi davno presao da ima alternativa kao Telemach, ovako je ili BHT ADSL ili jos gori TXTV.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i ja otkako sam preselio u Sarajevo sam prikljucio Telemachov paket onaj od 40-50km
    I zadovoljan sam, brz internet, veci upload za razliku od bihnetovog mislim, onda imaju kanali u hd rezoluciji, pa i bolja im je oprema
    sve od prvog dana radi ekstra, da ne ureknem

    kad sam moja tv prikljucio prvu godinu dana je bilo mucenje, kasnije se onako malo stabilizovalo ali bilo je problema uvjek

    kod telemacha najvise mi se svidja kako su kanali lijepo rasporedjeni
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sve je to individualno, i ovisi od lokacije.

    Čuo sam i dobrih i loših priča i za TM i za BHT i za Logosoft
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Nije pitanje individualnog iskustva i lokacije već generalne politike operatera.

    Ako konkurencija uzastopno poboljšava uslugu svojim korisnicima a ovaj drugi sa daleko rašireniom infrastrukturom nije u stanju onoliko koliko može,makar boboljšati uslugu u odnosu na konkurenciju. Jedino ako u BH telecomu misle da nemaju konkurencije i da će ljudi progutati sve što im ponude, eh to je onda druga stvar.

    Konkretno moj slučaj.

    Nije u pitanju nezadovoljstv sa stabilnošću interneta već osjećaj da nije fer tretman prema korisniku u odnosu šta nudi konkurencija.

    U avlij mi je stub od kablovskog operatera gotov 7-8 godina ako ne i više, i ono što me navodi da odjavim Bh telecom jesu samo brzine u odnosu na konkurenciju.
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ono sto je meni bio najveci problem dok sam koristio Moju TV jeste "brzina" odgovora na reklamaciju kad imas neki problem. Na prikljucenje sam cekao 4 mjeseca, a na izlazak tehnicara ako bude u roku 7 dana smatrao sam se sretnim. Jos kad mi je dosao tehnicar koji se zali kako je dobio "smece" od laptopa i da se ne vidi nista na ekranu definitvno sam odlucio pozdraviti se sa tom uslugom. Ovo za laptop, bilo mu je smanjeno osvjetljenje ali "tehnicar" to nije mogao sebi rijesiti a dosao meni otkloniti problem sa internetom, a da ne pricam kad je trebalo kreirati konekciju na WIN 7, zalosno.

    Pozitvno, osim gore navedenog, je bila prilicna stabilnost pa na svu srecu nisam morao cesto traziti podrsku. U biti bio sam zadovoljan uslugom u to vrijeme osim podrske.
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ne razumijem kako moze neko koristiti BH Telecom, a zivi u Sarajevu.
    Tacno mi je zao onih sto nemaju drugi izbor, ali sta je tu je. :D
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni dosao covjek i kaze nemam mreznu kartu :D kaze nema gdje prikopcati kabal za internet

    A sto se tice stabilnosti konekcije to je jedino s cime sam zadovoljam s moja tv, ostalo je nula.
     
  13. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Kad puštaju novi portal na Moja TV, danas sam vidio reklamu za to?

    I šta je s ovog EPG-a više, svaki vikend ne radi?
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ide novi software u narednih par dana
     
  15. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Nadam se da se radi o fakat dobroj nadogradnji, bilo je i vrijeme... Jedanput sam probao onaj BeeSmart skin (ili kako se već zove) prisutan na postojećoj verziji i malo je reć da je katastrofa loš interfejs. :D
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kako ide to sa novim softwareom? Jel ovo prvi put da telekom izbacuje software za mojatv?

    Zna li se sta je novo
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Nadam se da ce to ici "smoothly", jer ako bude problema prijavljujem kvar svaki put cim vidim da nesto zaglavi i zatrza i trazit cu smanjenje racuna. Ne bi bilo prvi put da 10 dana potraje njihovo eksperimentisanje, a korisnici placaju.
     
  18. Aladdin

    Aladdin Aktivista

  19. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Btw, nadam se da će prijevod na engleski jezik bit kako valja (Stihoklepac, prenesi to kolegama molim te). Obzirom da koristim tu verziju, na listi mi se pored Documentary, Movies, Entertainment i drugih kategorija prevedenih na engleski, nalaze i Muzički, te Dodatni TV kanali (kategorije koje nisu prevedene). :-D
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    live je ovo izgleda fajn not bad samo je re....... sto su promjenili brojeve kanala valja mi sad ic od mame tetku opet pisat koji je koji broj :D
    fail XD