BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Triforce

    Triforce Aktivista

    Re: RE: Re: BIHnet ADSL - oficijelni thread

    Pa ako je vjerovati ovim podacima sa mog rutera: otprilike imam gubitke 16% a max attainable je sad 22800... Znaci kad bi mi maxali paricu imao bih mozda 19.5 svom kraju. Prije mi je govorilo da je 25.5 max rate pa to bilo haman 22mbps. Sad nisam nikada skontao taj max attainable rate je li vezan za ruter ili paricu :p
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja samo znam da sto ti puste vecu brzinu taj maximum ti opada.
     
  3. Triforce

    Triforce Aktivista


    Hocemo optiku :smt027
     
  4. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Ja vec imam 25, sta sad :D
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hahaha gdje ode Kolinsov post, nije zar Fadil obrisao :smt003

    Stihi nas mezi, govori o nekim promjenama evo hefta al ništa zvanično nema.
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja kad vidim ove diskusije bacite me u 2003 :)

    Vdsl ili ne, bez kvalitetnog bakra nema ni visokog synca...

    Ja sam liniju kuci u Norveskoj testirao na adsl, adsl2, vdsl, sdsl (2mbita bez obzira) i na 900m od centrale, 4.7mbit max. A tweeko sam konekciju sedmicama, jer sam radio za provajdera. Dzabe kad je zadnjih 200m kabla bilo sranje...
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma nas ovi iz telekoma mezete samo tako
    jbte u 2016. kod nas prosjek brzine 5-6 Mbps a tehnologija dozvoljava vise...ne kontam kakvi supljoglavci odlucuju u telekomu,kada 3 godine nisu povecali brzine a evo i na postojecoj infrastrukturi vecini brzina moze biti 10-15 Mbps...pa pustite to sto tehnologija moze izgurati a kasnije naravno provodite nove tehnologije i vdsl ili sta vec ide
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    u cemu je problem, rijec je o drugom stb.u koji ide preko ojih adaptera, radiolo je sve do prijen nekih pola sata. Restart ne radi, pokusao sam i onaj glavni stb i modem restartovati ali i dalje ne radi.
    [​IMG]
     

    Attached Files:

  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ekioh ti je error screen kada ne uspostavi vezu sa iptv serverom.
    Haj provjeri jos jednom kablove
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sve je u redu
    Sa kablovima, sve sam bio istekao al jednostavno prestalo raditi

    Edit: iskljucio sam iz zida produzni kabal gdje je sve biko prikopcano, vratio i srecom proradilo je. al eto da nisam upitao ovde ne bi ni popravio
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel ima kakvih radova na ADSL mrezi Tuzli, nesto mi skroz spor internet danas, NF15 paket
    [​IMG]

    Edit: evo procepilo je, morao ugasiti i upaliti modem. Taman se pripremio da zovem :)
    [​IMG]
     
  12. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Nista od novih paketa?
     
  13. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Uskoro, k'o i Windows 10 Mobile. xD
     
  14. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    @Reventon
    Ti si dobar. Ja nisam ni 100m od poste (centrale) a ne mogu izvuci vise od 14 Mbps a isto tako nF15. Sreca pa nisam prijavio nF25.
     
  15. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Šta bi s onog da će na portalu uskoro obavijest o izmjenama, gdje je zapelo? Očekivao sam da će još početkom februara najavit izmjene za mart ali osim one za povećanje brzine uz ugovor na 24 mjeseca ne vidjeh ništa drugo.
     
  16. zdici

    zdici Aktivista

    Stihoklepac ce nam reci malo vise :D
     
  17. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Neće, čeka i on da zvanično objave. On će nam tabirit kasnije. :D
     
  18. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ne kontam sta cekaju, da ce makar reci kad ce bit najava.
    Pitao sam u BHT centru i na facebooku i oba kazu da ce biti nesto al nece da kazu kad.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja cu izgleda bataliti ovaj moja tv full paket i bht, loš odnos, ja u full paketu imam 2.5 mbita net.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Čovjek bi rekao da će nešto džabe dijeliti pa neće kažu, da im se nepočnemo skupljati pred vratima.

    @ Tale odvoji TV i internet, uzmi NF10 ili 15 a posebno paket za TV i telefon, isto te košta a imat ćeš bolju uslugu. Kod mene je tako i prezadovoljan sam. Hebo ono što daju bonusa za mobitel.