BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Ne, ako bismo se držali toga šta piše Wikipedia. U teoriji, već na oko kilometar i pol udaljenosti VDSL se izjednači s ADSL2+ (kojem je teoretska maksimalna brzina 24 Mbit/s).
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    a de mi reci kako je moguce da je prvu godinu nakon uvodjenja adsla pisalo maximum 23Mb a poslije spalo na 19Mb?
     
  3. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    TNX na infu druže.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nema promjena ni danas cekam sve da mi speedtest pokaze 10Mbps al nista :D jos uvijek 7.5 kad je iskljucen resiver :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    koji je max linije?
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nemam pojma, kako provjeriti :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    vidi pod status u postavkama modema imas data rate i max rate u kbps. Koliki je max rate?
     
  8. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    nije to potpuno tacno sto ti pise, a sve i da jeste s vremenom dolazi to ostecenja kablova, promjena temperature itd. sve to moze uticati na kvalitet
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    evo sad je na 20Mb :)
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Downstream Upstream
    SNR Margin
    10.6 12.6 db
    Line Attenuation
    34.1 18.8 db
    Data Rate
    9151 637 kbps


    Eh sad ništa ne kontam, postavke modema u rubrici status
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa imas li ispod data rate max data rate? Mada po tom snr margin nemas ti tu puno lufta.

    EDIT Sad gledam stare ssove koje sam pravio i nekad mi je max data rate bio 26Mb download a 2,5Mb upload a danas 20/0,95. Ovo je nesto do telecoma ba. Cak sam imo i annex M a danas samo annex A
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nema nista ispod pogledat cu poslje malo parametre mogu li sta naci vezano za max data rate :)

    Vjerovatno stare instalacije modem stari bijeli prvi modeli koji su antenu za wifi imali, tako da sumnjam da cu moci npr uzeti dodatni paket sa 30/2 mpbs ali eto ne bi bilo lose :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    dobices INNBOX-V50U https://www.connectplay.co.nz/product/innbox-v50u sa 30-50mbps paketom. Ja ga imam sa fast net+ tako nesto, trenutno bez povecanja imam 25mbps. Ovo je VDSL2 i omogucava brzine teoretski do 350mbps ali je realna brzina oko 100mbps.
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja ocekujem sutra da cemo imati svi po 10Mbps, s obzirom da nece raditi 2 i 3 maj vjerujem da sutra možemo svi ocekivati tu brzinu :)

    Ako bude stabilno sve naredne sedmice zovem za promjenu paketa i to je to..
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    [​IMG]
    Evo meni danas povecana brzina, ali opet hebeni upload ne mogu da natjeraju preko 1mbit koliko bi trebalo da bude.Cak kao sto se vidi umjesto 10 malo vise od 11mbit dobijam.Mojatv net paket
     
  16. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Jučer mi se javio momak iz supporta iz Sarajeva povodom mog problema, i obzirom da nije moga pristupiti modemu jer sam ga ja rekonfigurisao, tražio da ga resetujem. Nakon što sam ga resetovao, i nakon njegovog čačkanja 15 minuta sve bilo ok, a nakon toga ponovo isto, puca net svakih 3-5 minuta.
    On je svakako izdao nalog za provjeru linije i opreme ali ne riješe li problem u toku sledeće sedmice lagano ih odjavljujem.
     
  17. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Meni je pristupna brzina do 25/1Mbps

    a vidi uploada [​IMG] :lol:
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ovih dana pola usluga ne radi ili otezano radi ali dobro,rade to nesto,moze se strpiti par dana
    kod mene ne radi moja web tv od jucer,iako sam prijavljen
    sa internetom nemam problema ,osim sto mi se brzina opet vratila na 5 Mbps a bilo je 7.5 Mbps dva dana :D
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma sta ce tebi za boom b veca brzina ccccc :) :)
     
  20. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Evo sve citko i fino objasnjeno na http://www.mojatv.ba

    da se vise ne peglamo oko toga sta ce ko dobiti i sta sve ima