BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni su testirali liniju sad kako sam imao probleme i preko 20mbt propusnost, ali ne dam im toliko za 20mbt

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samo sa vdsl modemom moze preko 20mbit.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Može i adsl2+ da da 22-23 mege na manje od 200 metara
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa kod mene ko maksimum pise 21740 ali pitam za ovih 30Mb uz mojatv.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako hoces taj dodatni paket sa 30mbit na moja tv onda ti donesu novi vdsl modem.

    Predpostavljam da testiraju liniju prije nego li dodje monter sa nalogom.
     
  6. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Postoji li mogućnost isključivanja spama/info poruka koje se svako malo pojavljuju na TV displeju?

    Stvarno me zaboli qratz kad igra neki od klubova "Premier" lige BiH i šta već svako malo reklamiraju...
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i mene to nervira...niti pratim premijer ligu a niti su im one akcije cemu i ja to ne koristim
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Tesko kliknut Back jednom mjesecno :D

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nije bas jednom mjesecno,iskace svakih par dana a nekada i nekoliko puta u toku dana,zavisno od toga sta reklamiraju :D
     
  10. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Nije teško ali neću da moram išta pritiskat, ne daju mi IPTV džaba pa da moram gledat i njihove reklame. Jebe mi se kad i s kim igraju klubovi šaban-lige, a ne zanimaju me ni premijere na HBO kanalu. Sve šta me interesuje nađem na Web stranici kad mi treba.
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Raja koristi li neko od vas PLC adapter za Moja TV ?

    Imam jedan dio kuce koji je daleko od modema i telefonskih zica pa bi mi dobro došao ovaj adapter preko "struje" valjda radi.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Da bi ti PLC radio mora ti utičnica u toj lokaciji biti na istoj instalaciji gdje ti je i modem.
    Takođe ako imaš neku kvalitetniju kutiju sa automatskim osiguračima zna biti problem jer ovi kvalitetniji imaju i filter koji guši signal sa PLC-a.
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Znaci nije jednostavno koliko sam mislio :D

    Ma uradila se kuca uz kucu pa sad da ne razvlacim kablo od tacke A do daleke tacke Ž mislio sam da je ovaj PLC odlicna alternativa al ipak valja kupiti 15-20 metara kabla pa preko tavana razvlaciti kablo na najjednostavniji staromodni nacin :D

    Hvala na odg. Mozda nazovem podršku pa nek mi posalju nekog sa servisa pa nek testira.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  14. ekolog

    ekolog Novi član

    U 16 sati sam poslao pm kolegi stihoklepac, a poruka još stoji u outboxu, zašto?
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Kad on procita otice iz outbox-a.
     
  16. ekolog

    ekolog Novi član

    Hvala Selvine.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    i kad ce nam dici brzinu sa 15 na 20? :)
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    podici ce 1.maja
    u telekomu maj traje mjesecima :D
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok, hvala, onda cemo sacekati :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. zdici

    zdici Aktivista

    sa 15 na 20 meni ce podici kada istekne ugovor. A istice u 8 mjesecu pocetak 8 mjeseca..mada mislim da ce mi biti previse placati 40 KM mjesecno za 20 Mbps jer je stvarno puno..mislim da cu se vratiti na 10 Mbps za 30 KM..cudi me da nema neka opcija da ti ponude na sto ces na 10 ili 20 Mbps nakon isteka..jer ovako oni te sami na 20 Mbps bace a za vracanje na 10 Mbps treba platiti 5 KM