BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Da li jos neko ima problem sa netom? Pola stranica ne mogu otvorit a drugo pola sporo skroz...

    Tracing route to cloudflarestatus.com [216.146.46.10]
    over a maximum of 30 hops:

    1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.254
    2 19 ms 24 ms 19 ms gw-hsi-bng-tz2.bih.net.ba [89.146.128.1]
    3 21 ms 22 ms 21 ms bhtelecom-ic-322325-zgb-b1.c.telia.net [213.248.83.61]
    4 * * * Request timed out.
    5 * * * Request timed out.
    6 * * * Request timed out.
    7 * * * Request timed out.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Isti problem na poslu imam trenutno. Vidjecu je li isto i kod kuce kad dodjem.
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Stanje sa net flat pro paketom


    VRF info: (vrf in name/id, vrf out name/id)
    1 80.65.75.1 20 msec 16 msec 20 msec
    2 62.115.13.66 16 msec
    62.115.13.62 16 msec 32 msec
    3 * * *
    4 *
    80.91.253.250 [MPLS: Label 1851 Exp 0] 136 msec
    62.115.143.118 [MPLS: Label 1851 Exp 0] 136 msec
    5 62.115.133.79 [MPLS: Label 25319 Exp 0] 132 msec 132 msec 132 msec
    6 *
    62.115.122.138 [MPLS: Label 451416 Exp 0] 136 msec 140 msec
    7 * * *
    8 *
    213.155.136.39 132 msec *
    9 * *
    80.239.132.198 136 msec
    10 * * *
    11 * * *
    12 * * *​
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i kod mene s moja tv full, lose skroz.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  5. chenta

    chenta Aktivista

    Meni nije radio nikako od jutros, sad evo proradi jedva.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Da, ista stvar se desava i kod mene od jutros. Ali nek sam ja router resetovao, DNS mijenjao.. :D
     
  7. zdici

    zdici Aktivista

    Bonbon 4G+ 70-75 Mbps daleko je ovo od BH Telecom jos alternativni operater u Hrvatskoj.
    https://ibb.co/deH3Go
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Sto poredis samo sa BHTelecom-om, sta je sa eronet, mtel, haloo itd.? Ne moze niko imati to dok se ne uvede 4G. Ako nista BHTelecom ima najvecu pokrivenost, ostali imaju pokrivenost u 5 gradova max.
     
    Reventon and zoi like this.
  9. nivla

    nivla Komšija

    a bhtelekom ide upravo sa implementacijom huawei 2g/3g/4g baznih stanica da pokrije sve sto je do sada pokriveno, znaci stare nokia(siemens) i ericson stanice idu u stari otpad i sve ce biti zamijenjene novim huawei, pretpostavljam da ce ovim cinom bh telecom biti u mogucnosti kako privatnim licima kroz pretplatu, tako i ostalim telekomima na podrucju bih pruziti usluge 2/3/4g kao nadprovider
    mnogi ne znaju ali infrastruktura u hecegovini koju koristi ht mostar pripada bhtelekomu, to je ono sto mi kao krajnji kupci ne vidimo, i tu je zapravo prednost bh telekoma koji za razliku od nelojalne konkurencije(telemah) plati za svaki prikljucak odgovarajuce namete drzavi
    eronet pokrije centar sarajeva dobro, odes u neko etno selo samo bh telekom imas
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Upravo to, imas barem Gprs ili Edge po ovim zabacenim mjestima. Naravno ima mjesta koja ne pokrivaju nikako, ali i vani je tako kad odes bas u divljinu. Ja nisam nasao toliko mjesta gdje nema nikako mreze.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja isao neki dan da opet predjem na pretplatu k nisam presao,totalno ocajna ponuda do 20 KM mjesecno
    najgore je sto nema barem giga mobilnog neta ...tacnije ima na extra paketu ali obracunska 60 sekundi

    jedina razumna opcija ispadne opet mini 15 i ubaciti koga sa ultre na bonus i tako dobiti gigu neta
    stvarno ne mogu da vjerujem da je toliki problem dati jos 500 MB mjesecno uz pretplatu
    ja trenutno nista od telekoma ne koristim a do prije par mjeseci sam koristio eve
    ocajna ponuda
    ovo sto teltelekom nudi za 20 KM,eronet nudi za 10 KM na slagalici
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ljudovi je li vi imate problem s portalom bhtelecoma? Ne mogu se ni logovati na svoj acc.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  13. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Kod mene radi
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    I kod mene radi. Mozda je sta trenutno bilo.
     
  15. dams82

    dams82 Komšija


    Imaš sad ponudu Extra paket za 12KM,100 minuta,100 poruka,500mb interneta,uzmeš još gigu za 5 KM i na kraju imaš 1,5gb sa ovim minutama i porukama za 17KM mjesečno,kvaka je što ide ugovor na 24 mjeseca. Ali nije neka pljačka. Kad si već spomenuo Eronet,dobar je u većim naseljima,ali na periferijama je očajan,ne vrijedi ga imat ako voliš putovati po državi... Supruga koristila,a ja na BHmobile,pa smo upoređivali putujući,ni u Hercegovini ništa nije bolje :)
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sve sam opcije imao na papiru...i ovaj ekstra paket ali ima on caku...obracunska je 60 sekundi,tako da je 100 minuta ustvari 100 poziva
    druga stvar je sto necu da se vezem na duze od godine ni za sta,ma koliko mali iznos bio

    jedina opcija je opet se vratiti na mini 15 ali ne mogu preci preko kriminalno malih 500 MB u 2018. godini
    ovakva jadna ponuda mi nikada nece biti jasna...pa da stave gigu barem na mini 15,dobili bi 10% povecanje korisnika barem

    sto se putovanja tice,slabo putujem a i ako budem isao namjenski,mogu kupiti interneta na dan tri i tako

    eronet u gracanici radi dobro,brzina 7-8 Mbps
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Nisi u pravu,kad bi mini 15 imao više interneta većina bi išla na downgrade sa većih paketa,a ne bi bilo povećanja korisnika ili bi bilo mizerno. Moraš prihvatiti da je to najmanji paket u grupi i da malo i daje,ako si veči korisnik onda uzmeš veći paket i to je to. Po tebi bi trebalo da plaćaš manji paket,a koristiš veći i još bez potpisivanja ugovora,e pa ne može :)
    A što se putovanja tiče opet griješiš,dzaba bi kupio internet na eronetu kad nema dobru pokrivenosti,a ako koristiš dual sim i kombinuješ mreže opet te to košta na mjesečnom nivou tako da je jedan broj na pretplatu povoljniji. Čovjek koji radi i ima redovna mjesečna primanja treba da ima broj na pretplatu sa paketom koji mu se uklapa u potrošnju minuta/poruka/giga ,a ne onaj koji je najjeftiniji u ponudi,ako ćemo gledat na potrošnju novca,onda je najbolje da uzme ultra broj,dopuni toliko da ne istekne i ganja free wifi po gradu da bio bio online...
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    na pretplati sam bio 7 godina,pred novu godinu iskljucio jer mi nije trebalo a sada mi opet ne treba nista posebno,ali eto,20ak KM moze proci mjesecno ali niko ne nudi nista u tom segmentu
    mozda ipak uzmem mini 15 i dodam materin ultra broj u onaj bonus i onda cu imati gigu neta
    a ima i opcija eronet slagalica ,za 15 KM giga neta i 200 minuta ili tri gige i 80 minuta...i ovo mjesec traje ali sam htio ostati na bhtelekomu ali su bas losi
    ovih dana cu nesto rijesiti...ili pretplatu ili definitivno eronet slagalicu i mjesecno uzimati sto mi treba
     
    Last edited: Jul 13, 2018
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    No limit za 33km je kralj svih paketa.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    imal ijedan tablet u telekomu da valja ?