BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Esh

    Esh HWB

    Obrati paznju da ako gledas modem/router sa bi morao biti sa vdsl podrskom pa bi mozda jednostavnija opcija bila samo dodatni router tipa ovaj sto Alibegovic spominje.
     
  2. BoLa

    BoLa Aktivista

  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Po meni je precijenjen i to je stariji model, jer vecina modela u tom cjenovnom rangu ima 5.8GHz (a standard) i bez toga danas ne treba uzimati wifi router (b/g/n su već zastarili). Po mogucnosti ici i na c standard ukoliko budjet dozvoljava.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  4. BoLa

    BoLa Aktivista

    a ne mogu nista drugo nac ovdje :S
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Probaj na after.ba. imaju solidnih routera.
    Imaju Netis WF2471 N600 za 75+PDV. Sto se tice specifikacija izgleda ok, a kako radi to ne bih znao reci jer ga nisam probao. Potrazi recenzije. Ima i Mikrotik cAP ac za 120KM+PDV ali ces morati pronaci neki tutorijal da ga podesis jer je na njemu Mikrotik OS koji je jako mocan i ja ga koristim vise od 10godina.



    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Nemoj gledati modem plus router, samo router. Imas u Imtecu malo bolji izbor ac routera.
     
  7. zdici

    zdici Aktivista

    Hoce li biti na jesen kakvog povecanja Internet brzina kod BH Telecom ADSL/VDSL i snizenja ??? Gledam na stranici u toku je "Probni period korištenja većih pristupnih brzina"
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I dalje zbunjuje ovo da je testiranje omoguceno samo korisnicima koji usluzi pristupaju putem optičke mreže. Gdje to BHTelecom ima optiku do korisnika?
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I mene to frustrira, nit su napisali gdje je sve dostupna optika, gdje trenutno rade, gdje planiraju u buducnosti, nikakvih informacija.



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    Siromasni su sa informacijama po ovom pitanju, zvao sam ih zbog tetke, kazu "informacije u vezi optike moze dobiti samo vlasnik stana ili kuce na upit", kad sam ih pitao zasto nemaju neki spisak ulica/naselja gdje je moguce uzeti optiku, odgovor je bio "gospodine zamislite da igrate sah, biste li suprotnoj strani otkrili sve svoje poteze" ... nisam dalje imao zivaca razgovarat s njim :D
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Pa i ima logike sa marketinske strane. Je li Telemach ima mapu optike na svom sajtu?
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nema zato sto Telemach koristi HFC ( Hybrid fibre-coaxial) sistem, a optika za bitnis korisnike svakako ide na pojedinacnu provjeru.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    To sam znao, ali nisam znao da nemate nigdje FTTH. Znaci i ne treba vam mapa :D
     
  14. DWProski

    DWProski Guest

    Pitao sam oca, koji radi u odjelu komunikacija i kaže da će biti omogućeno svim korisnicima koji imaju FTTB ili FTTH (ako ti postoje).
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nači nish ccccc

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Postoje samo će ovi navedeni ići automatski
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    I koliko ce brzina ici gore i kad? Recimo imam mojatv net i trenutno mi je 25 download kao sto i stoji na paketu da je 10+/1, tj. ovaj plus je do 25/1 ako ima tehnickih mogucnosti.
     
  18. DWProski

    DWProski Guest

    Opcija jedan - 100/10
    Opcija dva - 30+/8
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Sta znaci opcija 1 i 2? Ako su dodatni paketi 1 i 2, pa oni su vec na 100/4 i 30+/2, a to nemam :) A izgleda da su te vece brzine vec "pustene", ali ja ne vidim nikakvu razliku ili nisam dosao na red.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Das jos 10KM za dodatni paket 1 i imat ces 50/2 mbps.
    Evo kod mene
    [​IMG]