BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Ja placam 10, dobijam 25

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    ja sam danas podnio zahtjev za mojatv full 1 i naglasio da hocu sa VDSL, kad kaze covjek a vidi vec su ti dolazili, sto nisi htio, reko hocu vdsl, dosli ste da mi prikljucite adsl2+
    u akciji ukljucio hbo premium 12 mjeseci, pa cemo vidjeti kako ce se ponasati i hoce li izaci u susret
    @Stihoklepac
    trebam li traziti koga da intervenise?
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima i moj rodjak 400mbit a placa 100, ali on radi u kablovskoj. :)

    To i tebi bio neko dobar...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @kolinsb Ili taj naponski adapter nije ok, ili mu ne valja uzemljenje na toj fazi gdje kopčaš box.
    Taj naponski adapter vraća neki signal nazad u mrežu koji smeta Powerline adapterima. Imaš u guiu powerline neke opcije tagovanja adaptera ali mi ovo više ide kao loše uzemljenje.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Probao je dva različita napajanja (napajanja za sve android boxove su 5V/2A), ina oba je isto.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ma jok, nije stela, nego ovo u telecomu sto pustaju vise na mojatv ako imas tehničke uslove.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @Stevie_Ray pa puštaju veću brzinu već jako dugo. Na linku http://www.mojatv.ba/net-paket.html možeš naći ovo:

    *U slučaju nepostojanja tehničke mogućnosti za isporuku maksimalnih brzina, za deklarisanu brzinu od 25/2 Mbps minimalna brzina koja bi se isporučila korisnicima je 10+/1+ Mbps, za deklarisanu brzinu od 50/2 Mbps minimalna brzina koja bi se isporučila korisnicima je 30+/2 Mbps, za deklarisanu brzinu od 50/8 Mbps minimalna brzina koja bi se isporučila korisnicima je 30+/8 Mbps. Minimalna garantovana brzina internet pristupa putem fiksne mreže je 60% brzine deklarisane Cjenovnikom.


    Zapravo, selvin se pogrešno izrazio. 25/2Mbps je standardna brzina koju ti trebaju isporučiti sa MojaTV Net1 paketom, a ako to ne može, onda spuštaju niže, pa puste koliko najviše može a da nemaš smetnji. Ako ne može ni 10Mbps, onda valjda odbijaju zahtjev. Kada malo bolje pogledaš zadnju rečenicu, onda vidiš da ne poštuju ono što su sami napisali. Kažu da je minimalna brzina 60% brzine deklarisane cjenovnikom. Deklarisana brzina na MojaTV Net1 je 25/2, a 60% toga je 15/1, a ne 10/1 kako su oni naveli.
     
    Last edited: Aug 25, 2020
  8. selvin

    selvin Moderator

    Promijenili su tekst. Prije je pisalo obrnuto, da je deklarisana 10/1 ali da pustaju do 25/2 gdje ima tehnicke mogućnosti. Jer ja ovo imam vec 4-5 godina.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nije ni to nemoguće :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  10. zdici

    zdici Aktivista

    optika zakon :D
    [​IMG]
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Govno pojo' tko se požali na stabilnost i pucanje konekcije :) :) sretno

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    zdici likes this.
  12. nivla

    nivla Komšija

  13. zdici

    zdici Aktivista

    Hvala drug

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U pravu je Selvin, promijenili su tekst, nisam ni primjetio. Nije uredu ovo sad nikako. Ako ne mogu isporuciti deklarisanu brzinu onda bi u tom slucaju korisniku trebali prilagoditi manju cijenu paketa.
     
    ZyKLon likes this.
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    E to da ti prilagode cijenu, nećeš dočekati. U potpunosti se slažem da nije fer i da su OD STRANE ISPa diskriminisani oni s lošijom infrastrukturom kojima se ne može isporučiti deklarisana brzina. Nije OK da ja imam 25/2Mbps na MojaTV Net1 a netko tko plaća isto toliko ima možda 13Mbps. Taj s manjom brzinom treba da plati manje. Ali možemo mi ovdje prditi koliko hoćemo, neće se ništa promijeniti.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Last edited: Aug 25, 2020
  16. nivla

    nivla Komšija

    imam moja tv u kuci, a imao i telemah, jedva cekao da istekne ugovor koji sam prenio u kucu sa druge lokacije
    u kuci je mojatv preko vdsl-a kad se ugasi settop box ide do 25Mbps odnosno nekih 2,5-3MB/s
    bhtelekom stabilnost ekstra, samo sporo za danasnje pojmove,
    telemah brzina 260mbps al kad radi i ne prekida, vise puta izlazili i nisu nikad nista napravili, o tome da izadju u susret nije bilo govora, ispadne jos na kraju da internet ne radi jer su zaguseni wifi kanali, cekao da istekne i odmah odnio da otkazem komplet uslugu
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    I ovo je smiješno kao za poštu

    Što je najgore tih 10mbps kad imaš 2x resivera padnu na 5mbps.

    Kontam mjesec dana da se prikljucim na mojatv full 4 paket pa kad procepi 50mpbs vratim se na mojatv full 1 sa 25mbps :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kod mene je i bh telekom a i sada telemach ,bili stabilni i nisam imao problema sa brzinom i stabilnoscu.

    Mada moram priznati da je telemach stabilniji...od kako ga koristim 2-3 godine,ne pamtim da li sam imao 1-2 puta da nije bilo neta ...tv isto radi bez problema


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @Eldorado drug, ode ti u offtopic a i ja za tobom. Ne znam koliko imas godina, ali i neise, svakako je vrijeme da skontaš da su entiteti mini države i opet napominjem, radi se o dvije različite kompanije koje imaju svoje metode i načine rada (koji tebi od odgovaraju i nelogični su ti jer te uopšte ne zanima šta se dešava s pošiljkom u pozadini). Evo ti primjer: Kad šalješ nešto u npr. Hrvatsku, pošiljka će doći na carinu (koja je vjerovatno negdje u Zagrebu) odakle će biti poslata u sjedište Hr Pošte (opet u Zagrebu), odakle će biti poslata u sjedište u županiji i dalje u odredišni grad. To je normalan i redovan put, jer postoji neka hijerarhija. I tebi kad dođe pošiljka iz Kine, dođe prvo na carinu u Sarajevo, pa oni proslijede pošti carinjenja (to dvoje je u jednoj zgradi), pa pošta carinjenja proslijedi sjedištu u kantonu, i oni dalje proslijede pošti u tvojoj općini (ovo se sve dešava navečer u 3. smjeni da bi sutradan ujutro poštar zadužio pošiljku i dostavio je tebi). Ne šalju iz Sarajeva direktno tebi niti direktno pošti u tvom gradu... Nadalje, ako parica ne može izgurati više od 10Mbps, onda je logično da će se za STB uzimati brzina od tih raspoloživih 10Mbps, a za internet šta ostane. Ja imam full 25Mbps i kad gledam kanale na MojaTV, jer mi parica može izgurati oko 50Mbps a na DSLAM je pušteno nekih 37Mbps čini mi se.
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nije offtopic.

    Vezano za BHtelecom.

    2x covjeka placaju 54km npr mojatv full 1 paket.

    1x ima 25/2
    1x ima 10/1

    Zar nije smiješno? Doduše žalosno za ovog drugog.

    Što se tice paketa "ludilo" 4x pošti i gradova je prošlo dok je stiglo do mene. Najbolje od svega prošao moj grad pa nazad :)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk