BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. exwizzard

    exwizzard Komšija

  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sada udjo na svoj account na bh telekomu,kada tamo 268 bodova u bonus plus programu.Kontam odakle mi kada vidim da sam dobijao sitno bodova kada dopunim kredit,jer nisam bio na pretplati,pa sam dobio 100 za 10 godina na bh telekomu,pa jos 100 za prelazak na pretplatu.LoL

    Je li se ono dobiju i bodovi kada se plati racun?
    Sacekati cu do kraja godine da se nabere pa cu umanjiti racun na kraju.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Pa naravno, za svaku marku ide bod, u zadnjem mjesecu umanji jedan račun jer važi do 31.12.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    evo meni rekose danas da ne moze vdsl iako u istoj zgradi vec dva korisnika imaju VDSL, kao meni je nadlezna centrala na malti a ne na cengic vili i ne moze, eh sad kako moze ovim mojim komsijama koji to uredno koriste ne znam, ali sutra zovem intervenciju jer ovo vise nema smisla, moras ih moliti, a ne zelim telemah jer o istom mislim sve najgore
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @nivla
    JesI li samo trazio VDSL modem ili si htio paket sa brzim internetom pa te odbili?
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo i brat mi sada kaze da su njemu bili i promijenili modem a brzina je ostala ista
    a on je zvao podrsku prije nego su mu promijenili modem i trazio povecanje pa su ga odbili
    moze li on sada ponovo sa novim modemom trazitito povecanje do 25 Mbps,ako parica dozvoljava ?
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    htio novu uslugu, kupio stan i hocu moja tv full 1 paket na vdslu umjesto adsl2plus
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    mali update: nakon sto sam nazvao i rekao da postoje dva korisnika koji aktivno koriste vdsl u mojoj zgradi, isti je i meni prikljucen
    brzine nisu neke ali evo sve je stabilno zasad, bolje nego 10Mbps
    cak su i uz paket dali besplatno neki vtec fiksni telefon, sto nisu ni morali a nije ni lose dobiti
    uglavnom prezadovoljan, nazalost nisam znao da u mojoj zgradi ima logosoft, islo bi se na neki njihov paket, ako ne bude bitnih promjena vjerovatno sljedeci provider i bude logosoft sa uslugom logo trio 50/3 za 43km mjesecno
     
    Esh likes this.
  9. Esh

    Esh HWB

    Koji si modem / router dobio uz vdsl?
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    ZXHN H267N
    mada sam za wifi kupio 2 archer c80 rutera, jedan pokriva cijeli stan drugi cu postaviti ako budem morao ili budem htio imati svoj wifi u basti kafica ispod mog stana
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @nivla Moja je preporuka ZTE da staviš u bridge, a Archer naštimaš da uspostavlja PPPoE konekciju
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    ma danas setovao da vidim prekida li i slicno, a kad skroz preselim nastimacu port da bude u bridge a archer svakako pppoe, trenutno mi wifi treba za mobitel jer sam u svaku sobu doveo po najmanje tri utp uticnice i koaksijalna kabla
    ako koga interesuje koristio sam za saltere modys lendava program, ali mi se utp uticnice nisu nimalo svidjele jer su pravo losa izvedba, kako koja bude crkavala tako cu mijenjati, kompatibilno je sa hager, tem i drugim modularnim programima
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Maloprije bio iz telekoma momak, imao sam neke smetnje pa nešto je na modemu podesio.

    Pitam ga za VDSL kaže ne može.
    Rekoh da se prebacim na mojatv full 4 paket kaže ne može ni to.

    Razocarao me lik totalno, valja mi alternativu naci defff

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Meni samo nije jasno kakva su ovo ocitanja saobracaja i kako ovo bht racuna ovo je smijesno!Koji god da dan pogledas ista ocitanja od 76800kb u isto vrijeme!Moze li neko da pojasni?
    [​IMG][​IMG]

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    pa vjerovatno xiaomi šalje sve što je sakupilo taj dan automatizmom u kinu :D
     
    SpookyMoO and Reventon like this.
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ma ta vremena su nerelevantna. Vjerovatno pokazuje vrijeme kad je sesija pocela. Pretpostavljam da si u toku cijelog dana potrosio to. Zasto je dijelio na 75MB i tako logovao, nemam pojma, kod mene ima i po 500MB u jednom logu.
     
    SpookyMoO likes this.
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @kvaju hahha moguce
    @selvin ma ne vidim poentu onda brojaca ako ce ovako da broji

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Izgleda da oni nemaju tacne te podatke kada se ko logovao i koristio mobilni net.
    Ja jos nisam cuo ni od koga da su mu uvazili zalbu za skinuti kredit i potrosene pare od mobilnog neta,cak i kada ljudi imaju dokaze da se nisu ni konektovali na net.
    Nazoves ih,zalis se,kaze jesi potrosio i ovako ti navedu brojku bez ikakvih detalja

    Izgleda da neke aplikacije vezano za lokaciju upale na trenutak nobilni net i taj trenutak ako si na prepaid kosta pola marke...pa treba biti oprezan



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  19. zdici

    zdici Aktivista

    Ja sam im pisao jednom sa prijedlogom Ultra dopuna *110# kako se dopunjava opcija u HR pa nikada da modernizuju. Mislim da je puno bolje rijeseno..gdje se na odabrane opcija tipa Internet dokupa ne ceka nikakva duga poruka od par min da je aktivirano vec odmah bude aktivirano nakon odabranog paketa pod tim brojem. Nasi slabo prate susjede..uvijek smo u svemu zadnji.

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Znas sta je najgore?Znaci kod mene je dual sim i iako je recimo za net aktivna ova sto mi je pretplata misteriozno svako malo se potrosi 5 feninga ili 10 sa ove druge kartice!Kako je to uopste moguce?!?
    Evo recimo na slici ovoj.Tada uopste nije ta kartica aktivna bila dakle.net je bio na ovoj pretplatnickoj a ova je samo bila aktivna na mrezi.Inace kad ne planiram koristiti ovu drugu ugasim je skroz.I ovako kad ukradu uvijek je ova ista kolicina saobracaja i ista cijena ukradena 5 feninga.Pravi bezobrazluk
    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    [​IMG]