BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Muxolini

    Muxolini Novi član

    Pozdrav svima, Prije svega sretna vam nova godina.
    Imam jedan problem vezano za internet. Imao sam Moja TV Full 1 paket, medjutim slab je paket bio pa sam izvrsio zamjenu za Moja Tv Full 4 (50/8mbps)
    sve odlicno radi i brzina i ping i sve. S obzirom da sam gejmer pocelo mi se je desavati da mi Packet losse ide na 50 60% to mi se nije desavalo na starom paketu. Da li je neko imao slican problem i kako ga je rijesio.Lp
    https://ibb.co/cLqYnmf EVO SLIKA KAKO IZGLEDA
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Ja se kasno sjeti bonus plusa, ode 25KM :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Stavi napomenu u kalendar za slijedeci krug. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    selvin likes this.
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ja 30. 12. zvao i riješio 15KM, falio mi bod za 20KM

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. lolak

    lolak Aktivista

    uradi ping na par web adresa i gaming / cs servera pa vidi prvo kakvi su tu rezultati.

    https://support.bluerim.net/hc/en-us/articles/360022160672-Testing-For-Packet-Loss?mobile_site=true

    ako nema PL-a, onda je mozda do tog servera.. ako ima na drugim adresama, posebno nekim generalnim sajtovima, onda zovi telecom da provjere kvalitet linije i ima li smetnji, mozda ne moze proci ta brzina preko tvoje linije..
     
  6. Muxolini

    Muxolini Novi član

    Generalno samo je CS-U se pocelo desavati da skace PL kako su mi postavili danas novi ruter. Evo sada sam pingao i servere od cs-a, normalno sve pokaze koliko se posalje i primi paketa, 0% loss, a u igrici i dalje skace na 60% ovo mi nije jasno nikako
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Meni kako sam uzeo fritzbox umjesto da je bolje gore je.I jednostavno nece da rijese problem kaze bice to dobro dok ova optika prodje do tebe.Nedje kao gubim.Pa nadji dje gubim i dje prekida.Slika na tv reze stalno vise sam i navikao.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  8. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Zamolio bi nekoga ako ima config file za Fritzbox 7490 da mi posalje na pp.
    Hvala
     
  9. Teraflops

    Teraflops Novi član

    Pozdrav borci - ima li neko najnoviji password od BH Telecom routera? (@Stihoklepac ?)

    Model: ZXHN H267N V1.0.

    Ako neko ima, može i na pp.

    Živjeli!
     
    Last edited: Jan 7, 2021
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Već tri dana spajam se na klijenta s ovakvim internetom.

    https://i.imgur.com/zkbEHCe.jpg

    Danas je malo bolje, prethodna tri dana prosjek je ~500 – 700 ms. Kažu ne može bolje.

    Ne valja kažu kabl, ali ne valja već godinu dana. Ako se pitate je li do toga što je kiša padala ovih dana, bili biste u pravu. Gore je kad kiša pada.

    Nemaju alternativu što se tiče providera. FML.
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Istu muku sam mučio kod klijenta kada padne kiša, sreća pa imaju drugog providera pa sam njeg stavio kao primarnog a ovo ostavio kao backup.
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Isplako sam se jučer.
     
    Reventon likes this.
  13. tesy

    tesy Novi član

    Kako provjeriti koji su registrovani najbrojevi na pretplati (Extra paketi) ? U aplikaciji ne prikazuje ...
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Ako ne prikazuje onda nisu registrovani... Kod mene imaju oba u moj bh telecom aplikaciji. Zovi 1444

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. tesy

    tesy Novi član


    Kod mene na ultri prikazuje na portalu , a u aplikaciji na mobu pise nisu registrovani , hajde budi pametan . Na drugom broju sto je na pretplati nigdje ne vidim koji su brojevi registrovani pod "naj" , bili se prije oni kodovi sto uneses i izbaci , ali ne mogu nigdje naci koji su , narocito kako se pustili novu stranicu .
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Pa imaš listu poziva i poruka na aplikaciji, pogledaj jesu li manje cijene u odnosu na brojeve koji nisu najbrojevi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    I kod mene pise na dnu home page-a aplikacije Moj BH Telecom. Ako ne vidis tu, vjerovatno nemas podesene najbrojeve. Nazovi 1444, mislim da kroz kodove ide podesavanje najbrojeva samo za ultru.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    kolinsb likes this.
  18. tesy

    tesy Novi član

    Zvao sam 1444 , provjerili su i brojevi su aktivirani kao i prije , zašto pise u aplikaciji da usluga nije aktivirana ni oni ne znaju. Procitase mi uredno koji su najbrojevi ...
     
    dams82 likes this.
  19. selvin

    selvin Moderator

    Provjeri i na racunu kad dodje da se uvjeris da je to to.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    tesy likes this.
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Na extra paketima najbrojevi dolaze do izražaja tek kad se potroše minute koje ulaze u paket, a na ultra brojevima odmah, mislim da su u pola cijene i odmah se nalaze u listi poziva na aplikaciji moj bh telecom.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    tesy likes this.