BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jbg komsija. Nemas srece kad su antene u pitanju. Tako te potrefilo a za wifi to je vec u tvojim rukama. Nema dobre kucne mreze bez dobre opreme. Kod mene bas dobar router (heroic dobrocinitelj me namirio RT-AX92U) i na dobrom mjestu. Bas u centru stana na odgovarajucoj visini i gdje god mjerim uvijek istih 300mbps.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Takav mi grah pao komso :D
    A znam da bez dobre opreme nema stabilnog wifija...ti si taj platio oko 200 KM ako se dobro sjecam,sto nije malo :D
    A kod mene je ovo smece sto dobijem od provajdera...cim izadjem van kuce steka.

    Ako mi vjerujes,bolji je wifi bio na onim prvim routerima od BHTa koje sam imao...po dvoristu gdje god sam picio wifi,cak smo preko ljeta streamali i utakmice u dvoristu pa na projektor...uredno radilo.
    Ovo sada sto daju je blago receno katastrofa...samo da kazes eto da imas wifi.
    Evo sada sam mjerio u wcu...probija kroz 2-3 zida...udaljenost neka 4 metra i brzina 3 Mbps :D
    Izadjem iz wca...puna brzina
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da platio sam 200km a taj uredjaj je u to vrijeme bio 500-600km tako da sam se osjecao kao da sam ga dobio na poklon.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    zippoo likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod druga na iPhone u centru grada 300m od pošte. Sramota kakav im je net u Konjicu [​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo me ispod antene. Kod druga jedno mjerenje 40 ali sada mu je oko 15.
    Kod mene Max 7mbt.
    Baš ću otići da im pokažem svakako moram u poštu.
    Jel moguće da mi je do telefona šta? [​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod tebe je kombinacija dva belaja, telefona i telecoma.
    Samo kad mjeris odaberi server svog provajdera. Ako si na bh telecomu, onda mjeri prema njima, ne prema Logosoftu.
    U biti ne bi trebalo biti velike razlike, ali ja uvijek tako radim.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jesi li bar probao restartovat telefon?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jesam, generalno na telefonu nemam ni FB, koristim par osnovnih aplikacija

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Riješen problem. Imao 3g karticu, uzeo novu sada gore piše LTE i vozi kao na iPhone od druga. :)[​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Ja kontam da te pitam jel uopće imaš u-sim, ali reko ti si haker, znaš te stvari

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    :D
    Ma slabo ja telefon koristim do juče sam bio na ultri nisam ni imao neta.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kod mene i danas stabilnih 6-8 Mbps na 4G u kuci :D

    Bas cu izmjeriti na drugoj lokaciji kada budem.
    Ja sam mijenjao sim karticu koliko se sjecam,kada je bila ona zamjena za 5 KM
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Naravno da jesi,ne bi imao 4g nikako... Nego ugasi i taj vpn kad mjeriš,možda i to smeta šta...
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Smeta kako nije.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne smeta vpn...

    Evo brzina kada malo izadjem iz svog mrtvog ugla...40m od kuce
    [​IMG]
     
  16. DSA

    DSA Aktivista

    Vpn uvijek degradira
     
    Haker likes this.
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nije ovo klasični vpn,nego blokator reklama adguard i ne degradira nista.
    Valjda ja znam kako mi radi uredjaja i koje brzine daje


    Moguće i da mi u kući objekti ispred mene i sa strana blokiraju signale sa lokacije gdje su antene...bukvalno mi je kuća zaklonjena sa svih strana drugim kućama i jednom zgradom
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ne mora znacit da je korištenjem VPN-a sav traffic preusmjeren kroz VPN. Tako da ne mora znacit da će degradirat. Mada je to na mobitelu najčešće slučaj po default, iako se da konfigurisati i tu. Ali kod desktop rješenja, gateway najčešće ostaje od tvoje defaultne konekcije a kroz VPN ide routing samo definisanih IP adresa. Sve ide onako kako je definisano u routing tabeli.

    Nema ovako ili onako da radi samo od sebe. Oba ste upravu ako znate o čemu pričate, ali ste upravu za svoj specifičan slučaj. A generalno, nije niko upravu sa komentarima degradira / ne degradira. It depends :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja i pricam za svoj slucaj i znam sta pricam i znam sta koristim.
    Klasicni vpn kada skinem i one koji se placaju...oni rijetko kada imaju punu brzinu i na wifi...obicno to bude 1/3 od pune ili manje.
    Zato takve i ne koristim a ovaj adguard mi je top i koristim ga godinama ...zna i on nekada da mi ubije svu konekciju ali cim vidim da nesto ne otvara,iskljucim i opet ukljucim i radi sve normalno.
    Ovo se desi 1-2 u mjesecu a nekada ni toliko ali najbitnije je da znam sta je ,kada se desi.
    Takodjer se moze u aplikaciji nastimati za svaku aplikaciju posebno da li da se primjenjuje i na nju ili ne ili da podesis sta da radi.
    Do sada meni najkompletnija aplikacija i najbolja,ovaj adguard.
    Mnogi koriste blokadu 5 ali to meni pola reklama ne blokira dok adguard sve blokira...ljepota koristiti telefon.
    Kada resetujem na fabricke neki telefon pa dok ga stimam i podesavam pa udjem na net...ono je neupotrebljivo bez nekog adbockera...ne znam kako ljudi koriste telefone sa onolikim reklamama...ja odmah instaliram ovo cudo i rahat :D
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Aha, ti ne koristis AdGuard VPN vec AdGuard blocker, on i ne koristi pravi VPN, to je fake VPN service na Androidu, da bi se mogao filtrirati network traffic na telefonu koji nije r0ot-an. Nece to nista uticati, jer ne ide traffic izvan tvog mobitela a i dalje koristi tvoju mrezu direktno. Ali za brzinu to nema veze, jer cim odobri pristup speedtest serveru, istom brzinom ce prenijeti podatke.

    EDIT: Zato se i prikaze ta VPN ikona, iako ti nisi na VPN-u.
     
    zippoo likes this.