BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ja sam na onom HS FULL 3 paketu, i generalno sam zadovoljan, samo sto mi u zadnje vrijeme dosta digitalnih kanala ne radi. Evo upravo sam sad zvao podrsku, pa sam dogovorio da nazovem kad dodjem kuci da mi pokusa preko tel. objasniti kako da to sredim. vjerovatno je receiver nesto uzheban. inace full flat internet, nema nista fer ovo ono, i radi, ne pravi probleme.
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Na taj sam i ja planiro preci, ceko sam da vidim sta ce biti sa moja tv ali ovo je preskupo jos kad se doda PDV.
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    haj ne seri te dzaba

    ako vam se ne svidja bihnet lagano na te vase extra dobre kablovske operatore


    bija sam danas na salteru nisu jos dobili do 1 feb traje exp faza a za paket moja tv net

    55 KM +pdv za 1mbit i moju tv oko 15 treba se doc da se potpise ugovor od 1 vog jan krece sve :)
     
  4. sale072

    sale072 Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Rekao bih ti obrij, al necu posto ne znam jel se to krsi sa pravilima foruma...
     
  5. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    1mbit flat fair use-a, dok kod hs-a je to flat kako bog zapovijeda.
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ma de ba. Preko 300giga se moze downloadovat kad bi se non stop, 24/7 skidalo citav mjesec. Fair use je valjda 70%, znaci 210 se moze skinut tokom mjeseca, i neko se buni sto je fair use? Haj eto, dacu bubreg onom ko ima potrebu da to sve potrosi, i ko nece gasit komp 30 dana, skidat tih 30 dana bez prestanka, sve maksimalnom brzinom.

    Bihnet ima najvecu pokrivenost, i za vecinu raje koja nema ni kablovske ni tamo neke ISPove koji nude uslugu u 3 ulice ovo ce bit jako dobro. Mene ovaj flat od pola megabita izadje 41KM za kablovskom, to bi bilo 64 sa PDVom, stim da je duplo brze, i fakticki moze svugdje.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Pa dobro mozda nekome treba da skida preko 7GB na dan, a trenutno se sad zale sto ne mogu da skidaju vise od 170MB na dan (5G) ili 500MB na dan (15G) :lol:

    Tih 70% ako racunamo u vremenu je oko 16-17h na dan. Znaci ako neko radi, ide u skolu ili na fakultet ili jednostavno gasi komp po noci, znaci da bi mogao preostalo vrijeme silovat opticke kablove, a ne bi presao fair use :D
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    očekivano reklo bi se. da mi je znati šta će biti s postojećim g paketima i zašto nisu u stanju da ponude flat internet bez ove moje seoske televizije?
    btw od nove godine još jedno 'ugodno' iznenađenje cosa nostre ovaj bh telecoma: poskupljuje pretplata.
    [​IMG]
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Kolika je cijena ADSL Cito paketa, ako je taj isti paket + IPTV 55KM, onda je flat ADSL cito 30KM maksimum? Po nekoj logici?
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    i mene najvise zanima sta ce biti sa ovim G paketima
    iskreno meni pored freezone i ne treba toliko neta,kad bi ovaj 5 G prebacili na 15 G za iste pare,meni bi to bilo sasvim dovoljno za sve moje potrebe vezane oko neta
    za sve ono sto ne mogu skinuti sa neta,ima freezona,npr za filmove,muziku,igrice,a net mi sluzi sa vijesti,chatanje,i generalno svakodenvno informisanje

    mada bi bilo odlicno kad bi sve prebacili na flat a recimo 5 G stavili kao neki pcoetni pkaet od nekih 15ak KM sa PDV-om,kako to rade drugi operateri
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ima ljudi koji foldaju 24/7 tako da bi se skidalo 24/7.
    Jer svakako tom brzinom i ne uspijes skinuti sve sta zelis u kratkom periodu pa da mozes sve skinuti za npr. 2 sata nego bi se skidalo skoro 24/7 zbog male brzine.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    propast cemo ako ne pogledamo film prije komsije ;)
     
  13. comrade

    comrade Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    pa ova mojaatv ne mogu koristiti pravna lica drugim rijecima njima ostaje cito :mrgreen: stim da ja sasvim moguce da cito prebace striktno samo za pravna lica i eto ga :smt005
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Pretpostavimo da neko skida 24/7, naredao downloada da mu moze bit godinu dana i ukljucio da se automatski pali jedan za drugim. Prosjecna brzina kojom ce skidat opet nece biti preko 70% od maksimalne brzine, jer ce telecom malo usporit, malo ce usporit serveri sa kojih skidas, stat ce ti download zbog zauzetosti servera, o torrentima da i ne pricam. I gle cuda ne mozes da predjes "limit" na flat-u :D

    Moramo napravit takmicenje, ako neko uzme ovaj flat 1mbps, da posalje ss od izvjestaja downloada. Ako neko predje 150GB svaka mu cast.
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Izgleda da se i ja odlucujem za ovaj Full paket, pa me zanima kolika je to njima "fer" osnova :roll:
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Kolka je da je, neces je presrat sigurno.
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    I ja to kontam, smanjena brzina a i ne skidam nesto osim ako mi stvarno ne treba. Znam prekoraciti i ovaj 15G paket, a i ova telefonska pogodnost je ok, kako god, s ovim bi se trebali srezati troskovi za 50 maraka, sto nije malo nikako :)
     
  18. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Zna li neko sta se desava ako odjavim ovih dana adsl. Je li ipak placam pretplatu za citav mjesec iako sam ga iskljucio prije ?
    Planiram da predjem na hs full3 jer je ipak 20KM jeftiniji a isto sve dodje.
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Prelistaj par stranica prije u ovoj temi.
     
  20. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ne mogu da nadjem, zar ti nije bilo lakse odmah reci ako vec znas :roll: