BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Joj danas haosa na malti! Otisao odjaviti ADSL i bas sam potrefio; pao im citav "sistem", pa se stvorila guzva - ludilo, tako da sam cekao citav sat i morao popuniti "rucno" formular za odjavu, ali mi i nije mrsko bilo, stavise, nekakva me radost obuzela, kao malo dijete pred raspust :smt003

    PS. U rubrici "razlog odjave ADSL-a" sam napisao: "Zaposlili ste sanelu a niste hanku, koja je izmislila pjesmu i pjevanje za nju, sram vas bilo, zato se odjavljujem!" :smt003
     
  2. GW

    GW Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Sa stilom. :D
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Hehe, zato imam osjecaj da ce mi poslati i januarski racun kada procitaju "tu" rubriku(ako je uopste citaju) :smt003
     
  4. jeretik

    jeretik Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Jel se meni čini il je jope usporilo? :?

    EDIT: Nije, njesta je bilo do zonealarma :mrgreen:
     
  5. artemis

    artemis Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Vidis da su u pravu kad kazu nije do nas, do vas je(korisnika) :mrgreen: :smt005
     
  6. metallac

    metallac Aktivista

    Ma TotalTV je zakon naspram ove mojaTV... Sportklub, sk+, sk hrvatska, sk slovenija, eurosport, es 2, arena sport 1,2,3,4 :mrgreen: Dokumentaraca ko u priči, naši domaći kanali... Ljepota...
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Da provjerim da se nije sta promijenilo.

    Idem kuci sutra, bicu mjesec, te vracam ADSL. Znam da prije postupak bio sa prijavom i pretplatom, da se placa samo onaj broj dana u mjesecu koliko se usluga koristi, a isto tako je i sa odjavljivanjem, ako odjavim 1. u mjesecu i potrosim svih 5/15 giga, placam samo trideseti dio pretplate.

    Pa, jel jos uvijek tako? Da ne bude da spiskam limit i dzaba dam jos 15KM*2 (odjavicu polovinom februara).
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    5/15 ti je trecina limita, i platit ces trecinu cijene tog paketa 52,65/3=17,55KM .... nema tu nista po danima. ne mjeri se nikakvo vrijeme, nije to dial-up :lol:
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Pricas napamet :)

    Ako je po tvom, reci mi zasto onda kad sam privremeno suspendirao account, 18. u mjesecu, platio upravo nesto oko 17-18km, a potrosio sam bio 4 gige (5g paket)? (po tvojoj racunici bi platio 23.4 marke)

    Zasto onda ako dodju i prikljuce net 31. racun za taj mjesec dodje ispod marke, a mozes potrosit svih 5 giga?


    Tako je bilo barem prije tri mjeseca, ukoliko se nije nesto mijenjalo (zato sam i pitao).
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ti pricas napamet. Telecom prodaje PROMET i to naplacuje... mozes ti danas svuci 15GB, i otici sutra da odjavis net, i platit ces 52,65KM..... sasvim je druga prica, ako kod njih postoji neki bug u softveru za biling.... da je tako, ja bih prvi 01.01.2010 svukao 15gb za dan. 05.01.2009. se odjavio, platio tih mizernih par km, i prijavio se za par dana, i platio prikljucak 10+PDV....... i svaki mjesec tako.
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    "Da je tako.." kazes. I onda nije napamet?

    Naveo sam situaciju koja se meni desila, prije 3 mjeseca. Kad sam se prijavio na net, prijavio sam se 30. aprila 2008., kada su bila 3G, skinuo sam preko gigabajt i, pazi sad, dosao mi je racun isto ISPOD MARKE. Dvaput znaci su naplacivali pretplatu na osnovu BROJA DANA.

    A sto se tice tog skidanja 15gb za dan, postoji jedna stvar koja se zove UGOVOR koja te obavezuje koliko dugo ces biti pretplatnik, a zasigurno nisu stavili da je to par dana.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    to sam naveo kao primjer. ugovor je na neodredjeno vrijeme, sa obaveznim trajanjem od 90 dana, ali nakon 3mj i 3 dana ja mogu ja mogu potrositi 15GB odjaviti net, platiti par km, i za par dana opet prijaviti net i platiti prikljucak. to ce me sve kostati 11,7 za ponovni prikljucak + par markica 3 dana koristenja neta, sto je bolje nego 52,65 ;) to je po tvojoj logici ;)
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Na mom ugovoru isto pise na neodredjeno vrijeme, ali sam kod prijateljice vidio da je minimalno trajanje godinu dana. To sto si navalio na te malverzacije i "bolje 11 nego 52 po tvojoj logici" slobodno isprobaj, i koristi ako ti se tako svidja i bude izvodivo. Zasto da dajes dzaba 40km? (Naravno, cim ti prijavis azurna gospoda iz telekoma ce tebi ISTI dan doci i prikljuciti net). A i u tom slucaju, ako prijavis net nakon par dana, npr 10. u mjesecu, a prekinuo si 8., platices opet 2/3 pretplate, plus 8/30 prvi put, tako da "samo" dobijes dupli limit, sve ako ti ugovor dozvoljava da prekines tako brzo.


    Ti navodis primjer iz glave, ja navodim cinjenice, dva moja iskustva koja potvrdjuju sta pricam. "Nije to tako", "po tvom bi ja odjavio i prijavio" i slicna prica bez ikakvih dokaza ili konkretnih primjera ne drzi vodu.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    pa ja pokusavam da razmisljam logicno.... a sto se tice prikljucka, moji jarani iz telecoma, huso i samir, ce mi isti dan dati modem nazad :p :p i nazvati kolegicu u zenici da me klikne ponovo :D
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Eto sredi sa jaranima da ti prikljuce.

    A ako razmisljas logicno, i telecom naplacuje, citiram, "Telecom prodaje PROMET i to naplacuje", zasto ako ne potrosis sav limit opet dodje puna pretplata?
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    pa zato sto je telecomu u krvi da ti naplati i ono sto ti ne dadne ;) mislim da nam je to do sada svima jasno... o tome ti i govorim, nije mi jasno, i ne mogu da vjerujem da je taj isti telecom od ta dva nacina odabrao onaj gdje ce MANJE inkasirati. poznajuci njih, moja logika i ide u tom pravcu ;)
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Nije zato sto mu je u krvi, nego zato sto je po ugovoru MJESEČNA pretplata 25km+PDV. Ako koristis uslugu taj mjesec dana, placas cijenu pune pretplate. 5GB je promet UKLJUČEN u pretplatu. Ne placas ti 5GB 30km, jer da placas onda bi neko mogao razvuc to na par mjeseci i tek kad potrosi platit to.

    Posto je na mjesecnoj bazi, ako koristim uslugu pola mjeseca, pola mjeseca cu i platit, a 5 ukljucenih gb mogu potrosit. Analogno bi bilo i sa brzinom, i ona je "ukljucena". Nece se meni prepolovit brzina ako sam samo tu pola mjeseca, i platim 15Km jer sam koristio 15 dana, i 2.5gb (kad bi se racunalo po gb).


    Nazvacu support ipak pa vidit, mada su i ovi sa saltera vec rekli ocu da ce doc sutra ili prekosutra, i da je to "marka gore-dole".
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Achmed je upravu :D Pola mjeseca pola pretplate, a ne % od limita. Sta mislis onda ako potrosis 30GB odjavis u pola mjeseca hoce li ti naplatit dvije pretplate od 15G :mrgreen: Naplate ti prekoracenje 15GB i pola mjeseca pretplate. Eh sad u knjizi "kako zeznuti telecom za 21 dan" postoje mnoge cake koje su onako za onaj lesinarski dio korisinika.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ok, ali zasto to selvine???
    dvije pretplate =2x52,65=105,3KM
    jedna pretplata + 15GB prekoracenja = 52,65+175,75=228,15KM
    pola pretplate + 15GB prekoracenja = 26,3+175,75=202,075KM

    mislim da je sasvim logicno sto nece naplatiti dvije pretplate (105,3KM), nego ce naplatiti to sto si ti rekao, a to je pola pretplate + 15GB prekoracenja (202,075KM)

    sto je skoro duplo vise para..... ova moja racunica, jos jednom baca sumnju u to sto govoro AhmeT, a to je da je telecom u tom slucaju naplacuje jeftiniju opciju... mozda sam i u krivu sto ovako razmisljam, ali eto Ahmet ce nam uskoro otkriti cifru koju je platio, i onda cemo 100% znati sta se krije u glavama onih koji su sklapali taj telecomov pravilnik :)
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Dobro to sam lupao napamet pa je ispala takva racunica :) Isto tako 15GB potrosis za pola mjeseca, platit ces pola pretplate. Uglavnom nebitno je koliko potrosis gleda se vremenski period koliko je proslo ako nisi presao limit. Ako jesi uracuna ti se limit i doda procenat od pretplate. Barem ja mislim da ide tako, jer je ovaj limit ukljucen u pretplatu i ti nisi ogranicen da li ces ga potrositi prvi dan, svaki dan po lupam 300MB ili sve zadnji dan.