BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Kolinse gubis se, sad mijenjas pricu.

    Ne mogu oni tek tako gledat koja verzija je skuplja pa to naplatit, ili naplacuju onako, ili ovako, jednom su odlucili kako ce i taj nacin koriste.

    Kako god okrenes, ha naplacivali po gb kako ti zagovaras, ha po pretplati uvijek postoji nacin da ih se "zezne" i prodje jeftinije nego sto su planirali. Ako je mjesecno, uvest u pola mjeseca, i platit pola pretplate i citav limit spiskat. Ili, ako je tako kako ti kazes, onda ako bi se prijavio isto polovinom mjeseca, i stedio, i potrosio recimo gigabajt, i trebali bi naplatit samo petinu pretplate? Tesko.

    Necu ja jos mjesec rec koliki je racun jer pustaju to sutra haman, al ce racun za taj mjesec doci tek u februaru, polovinom mjeseca, pa tad kad odjavim platicu i to u februaru, al je pozitivno sto mogu potrosit 10gb (potrosicu, pa javit :)) za 2*15ak KM.

    Support jos nisam zvao, ispit je sutra a nemam bas vremena cekat dok mi pustaju muziku onu, a i ne bih da se nanerviram, pa cu u toku sedmice vidit i sa njima, cisto informativno.

    EDIT: Eto i Selvin fino napisa :)
     
  2. perke

    perke Aktivista

    poredis dvije razlicite stvari
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A card sharing za totaltv je space shuttle. :smt003
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    pada snijeg ti nemas slike a na moja tv imas sa trzanjem :D
     
  5. metallac

    metallac Aktivista

    Kod mene i nema snjega, zapravo napadao je nedavno 10 cm i nije bilo problema sa slikom.... Kada je antena dobro namještena sve je OK

    I ne poredim 2 različite stvari na 10 mjesta ste upoređivali digi sa mojaTV... A TTV mnogo bolji od digiTV... Ali da ne ulazimo u raspravu sada :wink:
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    danas sam vratio opremu moja TV.... (15G zakon, jos ako ga malo povecaju super)
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da veoma cesto nemam slike, snijeg pada 300 dana u godini. :lol:
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Hoce to ko zivi na Aljasci. :D
     
  9. comrade

    comrade Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    "To je bilo potrebno da bismo izbalansirali cijene usluga za fizička lica i poslovne korisnike. To je svugdje isto, ali je kod nas iz socijalnih razloga bilo različito. Sada imamo i kod nas trend izjednačenja cijena. Međutim, na račun toga mi smo snizili u odlaznom i dolaznom međunarodnom saobraćaju, zatim snižene su cijene u mobilnoj telefoniji i u ADSL-u....."

    ovo je dio razgovora sa direktorom bh-telecoma :|
    da li ovo znaci da ce ipak sniziti cijene adsl-a ili se ovo odnosi na snizenje od prije godinu dana :shock:
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Nisu snižene cijene prosle godine vec su promjenjeni paketi.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    prosle godine se to nekad u martu desilo cini mi se. za ocekivati je i ove godine tako nesto....ali rano je o tome jos pricati, pred nama je.....
     
  12. metallac

    metallac Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Neka malo vide kako je u RS :( na sva zvona zvone kako su oni tamo zaostali :( Dajte nama FLAT po razumnoj cijeni :smt006
     
  13. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Dodje mi racun danas samo 33KM, a prosli mjesec sam presao na 15G i potrosio 14.5GB. Prebacili su mi paket 29. decembra i ja u dva dana skinuo ostatak do 15gb.

    Uredno ispisano onih 5gb + jos 9500MB koje sam skinuo(to su naplatili 4.89KM wtf?).

    Nek sam jednom i od Bihneta dobio nesto na poklon.
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ja bih sacekao i naredni racun pa tek onda otovrio bocu sampanjca.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ocigledno si platio za 29 dana pretplatu za 5G, a 2 dana pretplatu za 15G, kao sto smo Ahmet i ja govorili neki dan. Ili 28 dana 5G, a 3 dana 15G. Mrsko mi racunat sad, al pretpostavljam da je to to. Eh sad znaci da si mogao skinut 20GB, a ne ukupno 15GB, ali nije vrijedilo rizikovat sigurno, trebao si preci malo preko 15 da vidimo :D
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Eto Kolinse nove taktike onda, "kako svuci puno limita za malo para, vol. 2" :)

    Evo ja sam racuno i dobio 31.51km ako bi tako bilo, znaci nesto ne stima :)
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Paket uključuje minlaptop uz postojeći priključak na BH Mobile mrežu - paket usluga mInternet 9 GB, uz utvrđeno obavezno trajanje pretplatničkog odnosa od 12/24 mjeseci
    Model aparata/ugovor:
    Ukupno za plaćanje
    Iznos mjesečne rate
    (KM)
    ACER ASPIRE ONE D250/12 mj
    663,40
    55,28
    ACER ASPIRE ONE D250/24 mj
    519,40
    21,6




    Da li ovih 9g ide na duzinu ugovora, il mjesecno?

    mislim... 21.6km plaacas, imas 9g :)))) jeftinije, a i laptop dobijes, nema nigdje objasnjenja na stranici bihnetu, kao i obicno.
     
  18. Tyger

    Tyger Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Kao sto ti vec pise moras imati taj 9G paket i njega placati plus mjesecna naknada za netbook. Znaci ispadne te 60KM(9G paket) + 21,6KM(za netbook na 24 mj) = 80 i kusur maraka vjerovatno bez PDV-a
     
  19. artemis

    artemis Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    I ugovor sa sejtanom na dvije godine obaveznog placanja... preskupo, lafo akcija i laptop povoljan, aha jeste, hocu tri odmah :lol: :lol: ne hvala
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ne moras imat imat 9g. Sad sam se konsultovao sa ovim likom iz telecoma. Ako uzmes preplatu na 24mj, ispade te bas toliko laptop, i imas 9g, al prometa, nije brzina 4mbita, al je dosta brzo, te racuna ti se i upload i download..

    znaci uploadas 5g, za download 4 g:))



    nije lose