BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Kad ste vec naceli tu temu da se i ja ubaci, naime i ja sam u zadnje vrijeme primjetio da trosim dosta vise limita nego obicno (a ne skidam nista, mozda po koji klip da pregledam). Evo ss sa samo otvorenim hardwarebase-om, sta mislite je li ovo previse jer stvarno se ne snalazim oko ovoga najbolje?

    [​IMG]
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Pratio sam preko network metera. Za google mi utrosi 0,2 MB, HWB 0,4 MB, facebook 0,5 MB. To su samo neki od primjera. Dok je raspusta citav dan provodim za racunarom, pola vremena odvojim za surfanje, pola za pravljenje muzike i piskaranje maturskog. Ali mi ne ulazi u glavu na sta sam mogao potrositi 100 MB dnevno. Vjerovatno oni obracunavaju X2,X3 ili X4 na svaku otvorenu stranicu :lol:
    To su razlozi zbog kojih odavno planiram odjaviti ovaj shit, ali ukucani su malo inertni, jer kazu i 5 GB je dovoljno, ali ja mislim da je to premalo za danasnje uvjete. Ja mjesecno ne skinem ni 10 pjesama, a klipove ni ne gledam. Zato kontam preci na neku flat alternativu poput WISPI-ja (bezicni internet u TZ), ili kablovske u TZ, jer dosta mi je vise nerviranja i racunanja MB za svaku stranicu koju otvorim, a o mogucim kvotama za prekoracenje da i ne pricam.
     
  3. Tyger

    Tyger Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Najbolje vam je skinuti net limiter sa njim mozes ograniciti ili skroz zabraniti aplikacijama izlazak na net te ima detaljniji pregled prometa, moze se vidjeti po aplikaciji koliko je potroseno u bilo kojem naznacenom periodu i slicno...
     
  4. okanovicr

    okanovicr Novi član

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Eto skinut i taj net limiter pokusati i sa njim,a volio bih kad spomenu to da mogu pratiti dali se sa njim moze pratiti sve gdje se bilo,sta se otvaralo i u koje vrijeme ako ne postojil takav slican program da njega skinem.pa ako ja zapamtim gdje sam sve bio i u koje vrijeme a tamo na tom recimo programu ako postoji naravno pokaze jos drugih stranica i razlicito vrijeme onda bih bio siguran da je upitanju kradja ili nesto tako slicno.kao sto kad sam pogledao stanje a znam kad sam i u koje doba recimo noc prije ugasio kompj.ali na stanju mi pokazuje da sam sisao sa neta tek dva sata kasnije.

    Za historiju znam ali nije to ono sto trazim nema veze u svakom slucaju hvala na pomoci
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Nema ta opcija na programu ali svaki browser ti moze pamtiti history, tako da na browseru mozes vidjeti koja je stranica bila u pitanju, a u ovom programu vidis tacno kada si poceo surfati i kada zavrsio (kada si upalio komp i kada ugasio). Imas dnevne izvjestaje koji ti prikazuju potrosnju po satima, mjesecni pregled i godisnji. Te mozes ogranicavati brzinu za sta hoces u njemu.
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ja pratim jedino redovno stanje trenutne konekcije i jasno mi je da samo ja to potrosim, kod kuce skoro nikad nista ne downoladujem ali na surfanje odleti dosta MB , sad su stranice ipak prepune flash reklama javascripti koje su nerijetko po 3-4 MB
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Zato imas ad block i greasemonkey scripte sa kojima blokiras taj sadrzaj da te bezze ne zafrkava, ako vec hoces i na tome da ustedis. Ja licno nemam potrebe za tim skriptama jer sam se davno odrekao BHT-ovog ADSL-a tako da se vise ne peglam sa limitom skinem 50-60GB a placam 20KM.
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ocito se nismo razumjeli, ja ne kazem da nema, ali vecina ljudi ipak ne koristi adblock(koji inace dobro u*ere firefox), da ne kazem da cesto otvaram stranice koje imaju po 2-3 MB javascript code-a tako da tu adblock ne pomaze jer ne zelim blokirati regularni sadrzaj web stranice
    za tvoju informaciju van kuce za 7 sati ja sam skidao po 30-40GB ali samo potrebnih stvari, i nisam placao ni 1kf, a i sad kad se ukaze prilika skidam
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Razumijem ja to mogu se i ja nakaciti i na poslu i kod komsije na net i skidati koliko hocu nije to problem. Nego ako neko vec stvarno ima problema sa ne prekoracivanjem limita svaka sitnica moze pomoci a nije ni problem ad block podesiti po svojoj volji tako da na odredenim stranicama blokira odredeni sadrzaj a ne sve sto se desi po defaultu.
     
  10. Piroman

    Piroman Komšija

    Oho, pa uz ovih 60GB ne znam sto ce ti free zona, ali dobro ako je ima, od viska glava ne boli :smt003
    PS. Evo pregledao i ovu njihovu programsku šemu; morat' cu zvati elob i pitati da li misle uvoditi ovaj "arenasport", izgleda da prenose dosta utakmica španskog prvenstva 8)
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Do kad imam fore vratit ovaj eksperimentalni box?

    I trebam li nosit ovaj modem jer su mi stari odnjeli i stavili ovaj novi.
     
  12. artemis

    artemis Komšija

    Mislim da se treba vratiti do februara, a modem je tvoj ukoliko si duze od 24 mjeseca na adslu, ne trebas ga vracati...

    I da mozel se uvesti samo moja tv phone paket, a da se ne bude korisnik adsl-a? Samo iptv i telefon i recimo kablovski net, ne adsl?
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    zovite ljudi suport sluzbu besplatno je
     
  14. artemis

    artemis Komšija

    Haha, nemoj mi bogati suporta njihovog... ja sam iz kuce prosli put bukvalno istjerao "one njihove servisere", a eto nakon uhh 7 godina odjavljujem adsl :D :D :D :D Ima da im svasta nesto napisem i ostavim "primjedbu" :twisted:
     
  15. okanovicr

    okanovicr Novi član

    Potpuno se slazem sa artemis-om i kod mene su bili ti monteri (serviseri) oni neznaju nista drugo nego samo sablonski rade ono sto urade kod jednog rede kod svakog i ako se nadje kakva dodatna greska oni su laici.a to besplatno zvanje BH Telekoma to znamo nedaj boze da se naplacuje koji bi u mene racun telefona bio koliko sam puta zvao.


    Hahahahaha tako je ali nisam ja izbacivao svoje jer mi je jedan komsija ali kao sto kazes jedan nosi kabal drugi nosi modem a taj drugi ima oko 60 godina nije kompjutor vidi do prije mozda godinu dana u njegovo doba digitron je bio neki strani predmet koji je NLO bacio hahaha
     
  16. artemis

    artemis Komšija

    Kud ces dalje dodju ti dvojica, od kojih je jedan tu samo da nosi uredaj(modem, stb...) i kablove, a drugi poce mi se hvalit kako on zna ovo ono, radi pored ovoga jos na odrzavanju servera... a ne zna konj kako da se nastima da stb ide preko hdmi-a, podje srat ne valja tebi tv, kabal... ja fino reset stb-a, drzim menu, nastimam i gle radi. Fino ga pogledam i pokazem mu vrata, reko jadni su ti tvoji serveri...
     
  17. Đole

    Đole Novi član

    trebao si dobiti mail na [email protected] ako vec imas tu testnu fazu, i tu piše da, ukoliko nećeš da pređeš na komercijalnu fazu mojetv, tj. da plaćaš, onda tu opremu moraš vratiti do 1.februara.
    nisam opet siguran, provjeri još to.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dosli meni serviseri da postave STB, ja upalih racunar, na njemu win7, kaze ovaj uh kakav ti je ovo windows ja necu nista znat nastimat. Kako se ulazi u kontrol panel? hahaha

    Živa istina.
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Imas previse moderan TV :lol:
    Njima je jos uvijek SCART default :D
    Meni je jedino zao sto nisam urgirao da zadrzim ST546v6, to je bio odlican modem. Sve je to zbog toga sto nisam znao na vrijeme da se manuelno moze natjerati taj modem da fino radi s Njihov@TV.
    Meni je dosao komsija iz BH Serekoma, da nije njega ne bih ja ni dobio uopste ovaj "novogodisnji paketic", buduci da sam 2 x poslao mail sa zahtjevom, a oni meni nakon 2 sedmice opet salju isti mail koji sam dobio prije slanja zahtjeva, kako sam kvalificiran za koristenje testne faze :D
    Ako nista covjek je znao raditi i sa 7icom, sve je lijepo podesio, stavio WEP key na Wireless,i obavio svoj posao. Ja sam izvrsio neke izmjene, stavio password na modem i postavio ga u bridge mod.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hajd to je dobro sa win7, ali ova dvojica kolega sto rade ovdje u zavidovicima su imali avanturu sa win98 srecom pa ja radio u gami, i meni stalno donosili compove :D naplatim cenera za 2min instaliranja raspppoe. ali ta dvojica kolega su fer... kazu mi nemamo poima, pokazali su nam gdje treba kliknuti, i utrpalinam da radimo ovo jer su drugi jos gori... i ja nikad ih nisam ismijavao.... mozes misliti kraljeva iz vrha telecoma, oni monterima dajau da prikljucuju adsl.... pa nisu ti momci krivi sto ne znaju... uvalilo mu je taj posao i sta je tu je.... i od vas je krajnje nekorektno sto imate takav odnos prema njima. to je drzavna firma, i ima da budes i cistacica za tu platu, i da krecis.... tako je i njima.... neko ko godinama radi na prikljucivanju telefona, razvlacenjem kablova i bavi se samo tim (mozda cak i od prije rata), sad ga je zapalo da radi ovo. artemis, sta bi ti u njegovoj situaciji? garant bi otisao iz telecoma, jer nisi obucen da radis to sto traze od tebe?? da budem iskren, previse serendate, i osjeti se velika doza arogancije.... da te neko pozove u telecom da budes cistacica, garant bi odbio, jer ti znas baratati s compovima. takav dojam ostavljate ;) a brali bi i cikove ispred ulaza za onu platu ;)