Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Imal akcija kaciga gdje? Za mb
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzmem danas KENDA KOYOTE 26x2.10. Nije bilo drugog izbora a meni bilo mrsko i dalje traziti. Dobra je guma, "brza" samo mi nije jasno kako je ovolika razlika u odnosu na staru gumu, KENDA NEVEGAL. Ova stara kenda je dosta dosta šira i to sam primjetio cim sam uzeo bajk i ako su iste oznake, 54-559 26x2.10 kao na ostalim u klasi. Svako biciklo koje sam uzeo, 2.10, je imalo vidno užu gumu od moje. Nedavno sam vozio MTB od kolege sa Rubenom 54-559 29x2.10 i biciklo doslovno klizi.

    Preporodio sam se koliko je biciklo brže. Sad' vozim za 1-2 birzine iznad. 19KM, nije neka para. Sjecma se da se ovdje neko zalio na avalanche 3.0, kako je biciklo tromo, pogotovo uz brdo. Pa eto, mozda je i tu bilo do gume.

    Kada smo kod guma, idem jutros pored magistrale kad na teretnom kamionu punog zeljeza eksplodira guma. Sunce ti ljubim kao bomba. Da sam vozio direkno magistralom i da je u tom trenutku prosao pored mene, ostao bi bez sluha.. hahah..
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja imam neke miscehlin gume na biciklu,neka skroz neobicna sara i strasno su spore i prave ogroman otpor po asfaltu
    slomim se pedaljajuci po asfaltu

    ali su zato offroad vrhunske...nikada nisam pao ili proklizao ili nesto,tako dobro drze u krivinama ali asfalt nula poena...umrem na asfaltu
    dosle su mi bukvalno nove uz polovno biciklo,tako da nisam gume do sada mijenjao
    imaju neke okrugle klinove na sredi,po tri spojena kruga a sa vanjske strane su klinovi
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja kupio Rubena Scylla, isto 2.10. Naletilo jeftino. Kad sam mijenjao gume, skontam da mi je napukla zadnja felga. Bolje bi bilo da nisam kupovao gume. :D Usput ako ima ko felgu za prodati nek me PMa.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ipak prodajem ove svoje KENDA KOYOTE. Odlicne su za ravne ceste ali offroad i po rupama, good luck. Uže su u odnosu na stare cak 7mm. I dalje mi nije jasno kako su iste na papiru. A i biciklo je ružnije.. hehe.. 30KM ko hoce, dva puta se provozao.

    26x2.10
    [​IMG]
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo ti je bolja guma od te nevgalke.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Sad' je i doslovno bolja. Jedna od starih malo zjevnula sa bocne strane pa mi se ne rizikuje tako da cu za sada ostati na ovim novim dok ne naleti na nesto sto mi odgovara.

    Ne znam po kvaliteti, guma je dosta brza jer je manja i jer je kruta. Ali meni nesto ne "leži". Ne znam tacno opisati. Ali od sada šubler u ruke i kupovati gume. Ista marka, iste dimenziej a razlika nebo i zemlja:

    [​IMG]
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja, gdje uzeti i kakvu uzeti kuku za zid?
    Moze i custom, ne pada mi na pamet kako i sta uraditi :D imam zid gdje necu ormar stavljat, nego biciklo bar preko zime da stoji
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo ja trebam sebi napraviti kuku za zid ali cu ja custom raditi. Ne odgovara mi nista sto sam do sada našao.

    Meni treba uspravno i položeno na zid pa cu kuku staviti na sajlu i napraviti neki "jastučić" na koji cu poloziti biciklo da se ne naslanja na pedale.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    a gdje kontas to raditi, kolko ce te izaci, da i meni napravis, pa ti tipla naravno ako je hendi.
    nasao sam nesto 17 km, kuka za prednji tocak.

    scott 970 29ke gume
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma to ce biti skroz jednostavno. Samo kuka na sajli za koju cu objesiti biciklo uspravno. Neki jastučić da ne udara od zid, obložiti kuku nekim platnom da ne grebe ram i to je to.

    [​IMG]
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kupio sam 28'' dušice/zračnice standardne neke a gume su 26'' valjda neće bit problema kad budem mjenjao? MB je u pitanju.

    I da pitam koliko košta neka ok mašinica komplet sve prednja i zadnja sa šalteblom na volanu? Je li to zeznuto sve uštimati da mijenja brzine kako valja?
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nece ti odgovarati 28" unutarnje gume na 26" tockove, prevelike su.

    Sve komplet kosta oko 130KM, Shimano oprema + sajle . Ovo je entry level ali radi fino, samo kod kupovine obratiti paznju na koliko brzina (zupcanika ) ima kaseta sa zupcanicima (za kupovinu zanje masinice i prednjih shiftera na upravljacu) i obratiti paznju na debljinu cijevi rama bicikla prilikom kupovine prednjeg njenjaca da se moze zakaciti na ram.

    Ustimati nije zeznuto ima milion tutorijala na YT za stimanje masinica.

    http://www.jabihcapriolo.com/artikli_det.asp?meni=del&pdm=RUCM&idkat=6057&pdm2=RUCMMTB&sifra=191066W
    http://www.jabihcapriolo.com/artikli_det.asp?sifra=191171&idkat=1711&meni=DEL&pdm=ZADM&pdm2=ZADMMTB
    http://www.jabihcapriolo.com/artikli_det.asp?sifra=191903W&idkat=4537&meni=DEL&pdm=PREM&pdm2=PREMMTB
     
  15. Lidija

    Lidija Novi član

    Pozdrav, ovako ja se dvoumim da li kupiti ili ne bicikl na baterije, pa me zanima šta vi mislite o tome i ima li netko iskustva s tim čudom? Htjela bih si uzeti neko prijevozno sredstvo, za gužve po gradu, a da se pri vožnji ne moram baš mnogo umoriti, heheh. Ili je bolje možda da uzmem e-skuter?
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ja bi ti licno preporucio da uzmes sebi:

    http://www.e2go.eu/littleboard-hr/

    Onako, kroz grad ces laganice moci da se provlacis, veoma je kompatabilan tako da se ne moras sikirati za parking niti za kradju. Iskreno, ako ti nestane baterije, lagano nogom poguras dok ne dodjes do cilja. Easy.

    Garantujem da ces biti zadovoljna!

    Ako se ne varam gore naveden post je obicni backlink na tu stranicu, sve mi nesto na to vuce :D Neko lagano SEO-a, ako sam se prevario sorri.
     
  17. Lidija

    Lidija Novi član

    Ne izgleda loše ni ta opcija, ali ja bih radije nešto da sjedenem pa da se vozim, heheheh :D
     
  18. stripiii

    stripiii Aktivista

    onda kupis skuter :)
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledma neki L ram, 29-tke do nekih 700KM. Nešto ovako: http://www.olx.ba/artikal/21377840/bici ... ki7-brcko/

    Taj mozda ode jer ima neku musteriju dok cu ja kupovati za nekih petnaestak dana, mozdai za mjesec tek pa mi se ne žuri a sumnjam da ce do tada ostati. Mozda se strpim dok nesto u zenici ne izleti, nije da sam bez bicikla, i dalje je tu GT ali ako ima kakva preporuka, linkajte. U zenici je uzasna ponuda.

    EDIT: Jedna današnja tura od tridesetak km.

    [​IMG]
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator