Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve ovisi u kakvom je stanju bajk. Vidim Tora na njemu, rekao bih da je ovo starije od 2013. Probaj izguglat ovaj model, vidi koje je god. Dosta ima bolju opremu od tog GT - a
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Gdje naci sic u ovom stilu:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ovaj drugi je sa 9.4 HDS ali sam prelistao pik neki dan i nema ni jedan slican.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma


    Kakav sam neki dan prodavao, al ode za 20 minuta.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Šta je bilo konkretno ?

    Ljudi su presmjesni ..digli cijene kako je pocela sezona. Bajkovi su bili dosta dosta jeftiniji prije koji mjesec. Malo cu se strpiti i gledati nesto u radnji do 1000-1200. Neki cube mozda. Ovim švercerima ni marke. Likovi prodaju moj avalanche M ram za 600KM kaze ima racun.

    U biti nisam bez bajka pa mi se ne bacaju pare nit izuri. Sa ovim predjem nekada i po 50km u danu od toga pola brdo i nemam zamjerku. U nedjelju smo isli bas do ove gornje gračanice i put je katastrofalan.

    [​IMG]

    Doslovno za full suspension ali ljepota se spustiti po takvom terenu. Ali bajk sluzi za desetku.. jedino sto mi se mijenja jeste zbog kočnica. Ipak mi trebaju diskovi i mislim da mi treba duzi ram. Mozda ganjati kakvog XL-a. Da stavim vecu lulu ne ide a kolega ima od nekih 54cm i to mi je spot on dok je kod mene duzina rama oko 51cm.
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    ja imam scott-a scale 960 pa kad budete zovite, da ga malo razradim, nisam nikako, vidi vremena , 1 ga provoza,, kontam board izvaditi pripremiti za planine:D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Šuti, ja sam uzeo bajk prošle godine u septembru gdje je to jutro bio pljusak. Evo sada maj mjesec 7 stepeni. Nikako da se provozamo ko ljudi. Nisam 3-4 puta vozao laganije obucen a nakucao sam preko 2k km. Dosadila vise i jakna i hebeni vjetar. Evo hocemo jednu turu do viteza pa se za zenicu vratiti preko vjetrenica ali sa ovakvim vrmenom možemo u snijegu zaglaviti.. hehe..

    Mada moram i kacigu zbaviti, nisam jos. Gledam neku full face samo ce me to izaci ovdje skuplje nego bajk: https://www.google.ba/search?q=full+fac ... tb&imgrc=_

    A online mi se ne kupuje jer bih prvo da probam.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Full face ti je za downhilla, nije da je nosis par sati, krepat ces u njoj.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma


    Gledao sam kacige, scottove, al zamisli da ovi ovdje (svi bukvalno) cekaju famozne nabavke novih kaciga za sezonu, a sezona vec upolovila..
    Kacige sve 2011, 2012, 2013 godiste..znaci tuse stare kacige stare 3.4 godine. tako da se pripazite kad kupujete u radnjama.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne znam šta ti to furaš da ti treba nešto više od prosječne kacige? Nećeš sa klopačkih stijena skakati.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo...
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Treba mi preporuka za sklopivo gradsko biciklo, na koji brend ili model da obratim pažnju. Čuo sam za neku američku firmu da pravi odlične, al' ne mogu imena da se sjetim.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako ti znaš odakle cu ja skakati ? Spuštanje sa nasih seoskih staza je jednako opasno kao i downhill. Ako ne i gore od šumskih radi kamenjara i postizanja brzine. Probaj se spustiti sa 50km/h niz gornju gračanicu pa mi reci da ti ne treba full face. Ima dijelova gdje ima asfalta samo nekih tridesetak cm sa jedne strane ceste dok je po sredini doslovno kamenjar. A nije jos ni pocela sezona sto se lijepog vremena tice da se ode na zemljane površine jer ja tu u ovo doba godine nosim martinke do koljena.

    ..ili u druge gradove na custom šumske downhill staze kao recimo gore na smetovima. Nju jos nisam probao. Imas nekih kilometar-dva šumske staze gore niz kuberu. Ja sam išao pješice i treba vremena da se gore dodje ali je staza fantasticna samo je uska i tu bi fullface bio poželjan radi grana. Imas pravu downhill stazu punu kamenjara pored potoka koja prolazi kroz par šuma gore kada se silazi sa janjičkog vrha. Imas takvih terena oko zenice koliko hoces.

    Pa necu fullface nosati po gradu jbt.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Chill out out. Nešto si ti mnogo uzbudjen oko oblika i kupovine necije kacige i to sto neko negdje vozi bez iste. Komentari moga bicikla i gdje ga vozim su degutantni. Biciko sam kupio radi kraja sezone i kao sto sam i tebi rekao kada sam ga uzeo, sluzit ce dok ne podje nova sezona. Ako se sutra u vožnji popolovi nce me biti briga jer je izdržao duže nego sto sam planirao. I onako kupujem novo. A to ko, kako i gdje vozi sa ili bez kacige me ne zanima. Vozim i ja 8-9 mjeseci bez kacige pa nkakve to veze ima isacim..
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Chill sam ja skroz. Nisam kontao da ćeš k srcu primiti komentare. Komentar izbrisan. Uživaj.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Hajd' ne zezaj. Ima nekolik downhill vozaca koji koriste onaj plasticni "šljem".. dosta njih ni ne obraca paznju. Ja eto svo ovo vrijeme sam bez kacige a vozio sam i brzo i po svakakvim terenima a ti najbolje znas sa kakvim biciklom. Nisam ja paranoican, u suprotnom bi se drzao ofarbanog trotuara. Vec se kaciga kupi jednom i to je to pa kada vec uzimam da uzmeme zatvoreng tipa zbog brade i zbog grana na šumskim putevima kao sto sam spomenuo. (npr staza iznad prašnica: http://www.mediafire.com/convkey/fe7f/a ... c071fg.jpg)

    Ta bi se kaciga koristila u specijalnim uslovima a ne po kamberovicu. A kacige koje sam gore linkao nisu ništa drugo do "obicnih" kaciga sa štitnikom za bradu:

    [​IMG]

    Ganjam bas tako male samo da imaju bradu: http://lumberjac.com/wp-content/uploads ... S-Blue.jpg No ako ne nadjem bas to onda cu ganjati najprihvatljiviju zatvorenu kacigu pa stavi u ruksaki kada bude par dionica kriticnog spusta, nabaci.

    Poz..

    Gooo Hwiski:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jok, zaobiđi ovo.