BiH sport - diskusije

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Oct 9, 2008.

  1. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Igrači dosta solidni. Tatar obećava.

    Kad' smo zadnji put imali selektora da zna pogoditi s izmjenama?
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Tek kad je Dzeko usao vidjelo se kakva je Djuric slina. Igrali smo sa igracem manje. Pa lik nije nijednu loptu primio.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Sve ovisi o očekivanjima. Djurić bi (po mom nestručnom mišljenju, naravno) bio korisniji protiv defanzivnije postavljene ekipe, poput Sj. Irske, zbog mnogobrojnih kornera itd.

    Protiv ekipe koja je jača, gdje si primoran igrati skoro pa isključivo na kontru, šta tu može Djurić ponuditi? Po mom mišljenju je i ovo gaf selektora.

    Za mene je Gojak veća slina bio. Mnogo sam više očekivao.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Prije ce bit da se vidi razlika kad se igraju ozbiljne utakmice za prvenstva i ove poluprijateljske. Na to sve nas pristup protiv “malih” i “velikih” ekipa.

    Nastavak je smjene generacije, opet se traze neki talenti u dijaspori, treba vremena i ovih par novih momaka dosta obecava, ipak trenutno realno nema drugih igraca na nivou Pjanica i Dzeke.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Evo malo kad gledas sa strane vidis velicinu Dzeke.

    Par situacija kad prima-proslijedjuje loptu. Nekakoizgleda lagano.
    Tacno prati loptu istrci,primi nastavi.
    Ostali tacno cekaju da im lopta dodje u noge.
    Moraju jos buranije pojesti dok dodju lvl dzeke i pjanketa.

    Veceras odbrana za nijansu bolja nego protiv iraca,ali i vile su nas pronosale pored sehica. Da je Asmir bio, 3cu bi zglajzali samo tako.

    Valjda nas nekad sunce obasja pa budemo top :D
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sehic je odlicno pojacanje na golu...hrabar,pouzdan...zna ispucati loptu kada mu vratis a i odlicno brani
    Steta sto odbrana ne prati Sehica...oni se gube,kakve su gluposti radili protiv S.Irske...onako ne grijese na mahalskom turniru

    ja sam igrao fudbal dugo i vecinom sam igrao odbranu i bas sam znao igrati odbranu i nikada nisam ispadao onako i sramotio se...oni jadnici ne znaju ni ispucati loptu kada padne u 16 m
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    eto sad :D
    treba javit da te pozovu u repku
    nisu loša ova dvojica mladih ako vec nemamo nikog drugog (ili su povrijedjeni)
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Trenutna repka treba da bude na oko 80-oj FIFA ranking poziciji. Bez Džeke i Pjanića na 140-oj poziciji.
    Štoperi su problem bili i prije, problem su i sada.
    Ako već znamo da nam zadnja linija nije na nivou ostatka tima, onda se promjeni taktika i igraš kao Kipar ili Grčka, tj bunkerišeš.
    U drugom poluvremenu protiv S.Irske sma vidio prvo da se ne vraćaju svi, da obrana nije kompaktna, da pozicijski ne znamo postaviti ekipu. Svaka iole ozbiljna repka će nam presingom na zadnju liniju zabit 5 komada ko od šale.
    Ono što me posebno nervira da nakon 10-15 minuta svakog drugog poluvremena svi ispušu.
    Pa jel treća liga federacije pa ne mogu trčati 90 minuta. Daj im kisik na poluvremenu.
    Niko ne trči u prostor, niko se ne otvara i samim tim nema ni igre.
     
    Esh likes this.
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    e ovo...
    Tacno nemaju osjecaj..cekaju loptu u noge...
    Tacno pratis,primi loptu,s aceka malo da vidi gdje sta kako...baci grah u glavi :D
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Šta više komentarisati o reprezentaciji-jama gdje ti je glavni nutricionista Brajlović. Dovoljno je pogledati pres konferenciju nakon utakmice i postavljanja pitanja De Boeru, koji nivo neprofesionalizma i neznanja, u suštini je tako na svim nivoima.
    Ne znam jel jel iko ikad spomenuo da je najjača reprezentacija koju smo mi pobijedili u zadnjih deset godina i više, Grčka i to jednom, ne računajući Belgiju i van Buiten generacije koja je bila odron.
    Naše vođene sporta je još uvijek u 80' tim godinama, i veliki je uspjeh generalno, što se uopšte nađemo u baražima za odlazak na prvenstvo.
     
    Esh likes this.
  11. Esh

    Esh HWB

    Kao i za druge sportove, jednostavna pocetna mjera je broj igraca koji igraju najjaca takmicenja sa klubovima u LP.
    U kosarci bi to bila NBA liga ili Euroleague, u rukometu LP, itd. Nema smisla da sad kazem broj klubova koji nastupaju u elitnim takmicenjima i dok je tako, jedino se mozes oslanjati na pojedince koji eventualno imaju neku ulogu u ozbiljnim ligama i ekipama.
     
    nFare likes this.